Wymiana cewki zapłonowej

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#106 Post autor: wampir11111 »

Ja mam w Astrze G Delphi i nabite jest 250tys i jest od nowosci 18 lat i dziala :ok:
Jak niechcesz to jak pisze Krzysiek wsadz Beru :ok:

Skasowany użytkownik 16629

#107 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Michał, Ty masz Astrę 1,6 ;) Mniejsza o to, skoro pytanie o Z18XE - ja bardzo niedawno wymieniałem, trafiłem na Delphi za niecałe 300zł (założona raz, bo gościu od którego kupiłem się nabrał, bo nie cewka była winna), cena była dobra i dlatego wziąłem. Oczywiście auto chodzi bardzo dobrze, ale jak długo wytrzyma? Tego raczej się nie dowiem. Jeżeli chodzi o producenta - jedne z najlepszych to Beru (tak jak Krzysiek prawi), ale ciężko je dostać, później Delphi i Valeo, oryginał Sagema byłby najlepszy, ale chyba też ciężko nowe kupić. Delphi i Valeo jest w podobnej cenie (ok. 350zł w najtańszej opcji z wysyłką) i wydaje mi się, że jakościowo identyczne ;)

ps. to droga część, ale wierz mi - warto wymienić, po wymianie napewno nie pożałujesz :)

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#108 Post autor: Crazy »

", oryginał Sagema byłby najlepszy, ale chyba też ciężko nowe kupić"

E nie czego, chcesz załatwię Ci szybciutko jedyne 565zl :lol:
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#109 Post autor: Koenig »

kacza1982 pisze:(...) Delphi i Valeo jest w podobnej cenie (ok. 350zł w najtańszej opcji z wysyłką) i wydaje mi się, że jakościowo identyczne ;)(...)
Nawet taniej. Na początku roku wymieniałem na Valeo (wszyscy chwalili na forach opla, chyba nawet ZKP)- koszt zakupu i przesyłki 307zł. Przejechane na dzień dzisiejszy 16kkm i jak na razie ok.
Oryginalnie był Sagem ale i cena wyższa.

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#110 Post autor: szura217 »

Czy wszystkie piny we wtyczce cewki w silniku z18xe powinny być wykorzystane? Ponieważ u mnie pin 1 jest niepodłączony a kabel(chyba od niego wraca z powrotem do wiązki.

Obrazek
Obrazek

pablitko
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 04 cze 2012, 17:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Dębno
Auto: Opel Zafira C 1.4 Turbo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#111 Post autor: pablitko »

Witam,

Panowie takie pytanie, bo się kompletnie nie znam. Miałem wymienioną dzisiaj cewkę na nową bo tamta walnięta (nie chodzi na drugim cylindrze). Czy ta stara cewka się jeszcze do czegoś może nadać czy już tylko do kosza? Jak mniemam, nie jest to naprawialna część i nikt z niej już żadnego pożytku nie zrobi tak?

Skasowany użytkownik 8511

#112 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

pablitko pisze:Witam,

Panowie takie pytanie, bo się kompletnie nie znam. Miałem wymienioną dzisiaj cewkę na nową bo tamta walnięta (nie chodzi na drugim cylindrze). Czy ta stara cewka się jeszcze do czegoś może nadać czy już tylko do kosza? Jak mniemam, nie jest to naprawialna część i nikt z niej już żadnego pożytku nie zrobi tak?
Możesz zostawić sobie gumki, jak nie są popękane, czasem się przydają

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”