LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#811 Post autor: Mat86radom »

cicero28 pisze:Witam
zastanawiam się nad założeniem do Zafiry 1.8 125 km takiego zestawu LGP:
Stag4Qbox + reduktor AC R01(170KM) + wtryskiwacze hana pojedyncze

Co sadzicie o takim zestawie?
Ja mam identyczny zestaw u siebie. Śmiga aż miło, a lubię sobie czasami depnąć :lol:

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#812 Post autor: Mat86radom »

cicero28 pisze:Witam
zastanawiam się nad założeniem do Zafiry 1.8 125 km takiego zestawu LGP:
Stag4Qbox + reduktor AC R01(170KM) + wtryskiwacze hana pojedyncze

Co sadzicie o takim zestawie?
Będzie dobry :ok:
Ostatnio zmieniony 08 lis 2016, 16:48 przez Mat86radom, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 16629

#813 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Oficer pisze:Nie wydaje mi sie, ze do tego silnika potrzeba zakładać Hany. Ja mam zestawik: Reduktor AC R01; Stag Qbox; listwa AC W01. I powiem, ze ładnie sie to spisuje. Zrobiłem 2 tyś od miesiąca i prócz wymiany cewki, która mi c*** strzelil nic sie nie dzieje.
Ja mam taki właśnie zestaw od dwóch lat - nic się nie dzieje, ale:
1. Rok temu przed przeglądem wyskoczył błąd wypadania zapłonu na 1 cylindrze - wymiana bebechów 1 wtrysku gazu i jest ok. Gazownik wytłumaczył, że pomimo 3 filtrów pierwszy wtrysk dostaje najbardziej po d... dziwne to, bo w poprzednich autach (z instalacjami od tego gazownika) nigdy nic mi się nie stało, a przyznam się, że w poprzedniej hondzie zrobiłem przegląd dopiero po 40000km!!! Tankuję z reguły na statoilu, unikam niepewnych stacji jak ognia
2. Uchwyt listwy wtrysków zrobiony z tzw. gównolitu, bo latem był wymieniany i znowu jest do wymiany... ale to akurat kwestia montażu listwy wtrysków

Ogólnie - zestaw bardzo dobry, bo działa bezproblemowo, Hana zapewne będzie lepsza i jeżeli kolega chce w to zainwestować to dobrze świadczy o użytkowniku Zosi - weź lepsze i będziesz zadowolony

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#814 Post autor: Crazy »

Dominik zamiast hany wstawił bym Barracude są cichsze :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

bula86

#815 Post autor: bula86 »

cicero28 pisze:Stag4Qbox + reduktor AC R01(170KM) + wtryskiwacze hana pojedyncze
Zamiast Hany załóż AC W02 lub pojedyncze W03. Nie ma sensu dopłacać do Hany

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#816 Post autor: Crazy »

Ja zamiast hany założyłem barracude już do drugiego auta i jestem mega zadowolony
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

juri

#817 Post autor: juri »

polecił bym tez sprawdzone ac w03 ze stajni STAG, trzeba wspierać dobre polskie rzeczy, a tak poza tematem kto tobie instaluje?

bula86

#818 Post autor: bula86 »

cicero28, dopiero zauważyłem, że jesteś z Lublina. Jakby coś zapraszam do mnie na montaż LPG :)

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#819 Post autor: Mat86radom »

Crazy pisze:Dominik zamiast hany wstawił bym Barracude są cichsze :)
To fakt hana daje o sobie znać :lol:

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#820 Post autor: ryba1 »

panowie potrzebuje fotkę najlepiej OPC jak od spodu jest zamontowana butla gazowa

Oficer
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 16 wrz 2016, 12:19
Imię: Dawid
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#821 Post autor: Oficer »

kacza1982 pisze: 1. Rok temu przed przeglądem wyskoczył błąd wypadania zapłonu na 1 cylindrze - wymiana bebechów 1 wtrysku gazu i jest ok. Gazownik wytłumaczył, że pomimo 3 filtrów pierwszy wtrysk dostaje najbardziej po d... dziwne to, bo w poprzednich autach (z instalacjami od tego gazownika) nigdy nic mi się nie stało, a przyznam się, że w poprzedniej hondzie zrobiłem przegląd dopiero po 40000km!!! Tankuję z reguły na statoilu, unikam niepewnych stacji jak ognia
Mi wypadalo na 4 cylindze, wymieniłem cewke i problem znikl. Aczkolwiek muszę podjechać do gazownika bo na jałowym jeśli go kilka razy pociągnie na gazie znowu wypada 4, bo wyłączeniu silnika wszystko gra. Na benzynie brak problemu. Chyba, że ktoś ma jakiś inny pomysł na przyczyne.

cicero28

#822 Post autor: cicero28 »

bula86 pisze:cicero28, dopiero zauważyłem, że jesteś z Lublina. Jakby coś zapraszam do mnie na montaż LPG :)
Dziękuję za informację ale już się umówiłem na montaż:)


EDIT
Mat86radom pisze:
cicero28 pisze:Witam
zastanawiam się nad założeniem do Zafiry 1.8 125 km takiego zestawu LGP:
Stag4Qbox + reduktor AC R01(170KM) + wtryskiwacze hana pojedyncze

Co sadzicie o takim zestawie?
Ja mam identyczny zestaw u siebie. Śmiga aż miło, a lubię sobie czasami depnąć :lol:
Dziękuję za odpowiedź. Inni użytkownicy twierdzą iż Hana jest głośna za bardzo tego nie rozumiem, proponują Baracudę, a Ty co o tym myślisz?


EDIT
kacza1982 pisze:
Oficer pisze:Nie wydaje mi sie, ze do tego silnika potrzeba zakładać Hany. Ja mam zestawik: Reduktor AC R01; Stag Qbox; listwa AC W01. I powiem, ze ładnie sie to spisuje. Zrobiłem 2 tyś od miesiąca i prócz wymiany cewki, która mi c*** strzelil nic sie nie dzieje.
Ja mam taki właśnie zestaw od dwóch lat - nic się nie dzieje, ale:
1. Rok temu przed przeglądem wyskoczył błąd wypadania zapłonu na 1 cylindrze - wymiana bebechów 1 wtrysku gazu i jest ok. Gazownik wytłumaczył, że pomimo 3 filtrów pierwszy wtrysk dostaje najbardziej po d... dziwne to, bo w poprzednich autach (z instalacjami od tego gazownika) nigdy nic mi się nie stało, a przyznam się, że w poprzedniej hondzie zrobiłem przegląd dopiero po 40000km!!! Tankuję z reguły na statoilu, unikam niepewnych stacji jak ognia
2. Uchwyt listwy wtrysków zrobiony z tzw. gównolitu, bo latem był wymieniany i znowu jest do wymiany... ale to akurat kwestia montażu listwy wtrysków

Ogólnie - zestaw bardzo dobry, bo działa bezproblemowo, Hana zapewne będzie lepsza i jeżeli kolega chce w to zainwestować to dobrze świadczy o użytkowniku Zosi - weź lepsze i będziesz zadowolony
Zobaczymy jak będzie. Zawsze byłem przeciwnikiem gazu ale niestety sytuacja zmusiła mnie do jego montażu, stąd też moje pytanie. Moją Zośką jeżdze na benzynie już dwa lata co sporo osób uważa za głupotę. Ale po co miałem zakładac gaz jak robiłem rocznie 10 tys km i to głównie w trasie, teraz niestety sytuacja się zmieniła przez zmianę pracy i dojazdy.


Posty pisane w krótkim odstępie czasu edytujemy i scalamy - GOTI
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 10:51 przez cicero28, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#823 Post autor: Mat86radom »

cicero28 pisze:
Mat86radom pisze:
cicero28 pisze:Witam
zastanawiam się nad założeniem do Zafiry 1.8 125 km takiego zestawu LGP:
Stag4Qbox + reduktor AC R01(170KM) + wtryskiwacze hana pojedyncze

Co sadzicie o takim zestawie?
Ja mam identyczny zestaw u siebie. Śmiga aż miło, a lubię sobie czasami depnąć :lol:
Dziękuję za odpowiedź. Inni użytkownicy twierdzą iż Hana jest głośna za bardzo tego nie rozumiem, proponują Baracudę, a Ty co o tym myślisz?
Chodzi o głośność pracy wtryskiwaczy. Ja się na LPG zbytnio nie znam więc przy montażu zdałem się na mojego gaziarza który robił już w rodzinie kilka aut i nigdy nie było problemów.
Co do przelotów rocznych to ja też nie robię wielkich przebiegów od zakupu zośki pyknęło 21tys km a gaz założyłem dwa miesiące po zakupie auta.

cicero28

#824 Post autor: cicero28 »

juri pisze:polecił bym tez sprawdzone ac w03 ze stajni STAG, trzeba wspierać dobre polskie rzeczy, a tak poza tematem kto tobie instaluje?
Instaluję w Lublinie - Warsztatownia

bula86

#825 Post autor: bula86 »

cicero28 pisze:Instaluję w Lublinie - Warsztatownia
A, to dobrze :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”