[A] - lordmaster - 2.0T OPC 200KM 2003r

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
lordmaster
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2015, 14:41
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira OPC
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#31 Post autor: lordmaster »

Krzysiek to podpowiedź co warto zrobić by ulepszyc od razu turbo jak i tak miałbym się za nie zabierać.Może warto jakieś inne turbo wstawić albo w tym coś zmienić by było mocniejsze i trwalsze. A i ewentualnie jakaś firmę może polecacie co się takimi sprawami zajmuje

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: ryba1 »

lordmaster, myślę że lepiej jak zadzwonisz bo opcji jest dużo.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: Sumik »

Turbo mozesz wstawic z LEH-a 240KM. Bo potem to zostaje Ci juz tylko spawanie kolektora rurowego i modzenie z jakimis innymi turbawkami. Bez sensu. No chyba ze chcesz kuc i celujesz w 400-500KM

Zawsze mozesz zrobic hybryde na wiekszym kole kompresji, koszt rzedu 2600-3200.

Najpierw zrob uszczelniacze zaworowe. To jest najtansza opcja. Potem sprawdz czy w dolocie jest olej bo moze to turbo tak leje z uszczelniaczy. Zostaja jeszcze pierscienie tlokowe bo tez lubia sie zapiec. Zastosuj plukanke do silnika i moze to pomoze. Jak nie to moze jakis dodatek typu ceramizer lub cos podobnego. Jak nie to pruj glowe i wymieniaj pierscionki.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2017, 10:10 przez Sumik, łącznie zmieniany 1 raz.

lordmaster
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2015, 14:41
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira OPC
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#34 Post autor: lordmaster »

Myślę że podjadę do firmy zajmującej sie turbinami http://perunturbo.pl/ w mojej okolicy i zrobią regenerację +modyfikację i zobaczymy czy to pomoże:)

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#35 Post autor: ryba1 »

w tym przypadku założenie turbo LEH ba hybryda juz nie wspominając o czymś większym mija się z celem.inaczej mówiąc.baz wymiany podzespołów 1-szy krok do całkowitego zarżniecia silnika.sama regeneracja w zupełności wystarczy a Perunturbo jest bardzo dobra opcja.sam robiłem u nich hybrydę w tej firmie

lordmaster
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2015, 14:41
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira OPC
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#36 Post autor: lordmaster »

No to chyba do nich się umówię na regenerację +modyfikację i może do silnika też zajrzę na wszelki wypadek:)

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: ryba1 »

lordmaster pisze:regenerację +modyfikację
to też nie wskazane.bo hybryda LET to jakbyś LEH-a założył.
lordmaster pisze:może do silnika też zajrzę na wszelki wypadek:)
pytanie w jakie moce celujesz bo założenie większego turbo nie wykorzystasz w pełni potencjału

lordmaster
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2015, 14:41
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira OPC
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#38 Post autor: lordmaster »

Krzysiu na razie plan był taki aby wszystko śmigało jak należy czyli na ten moment jedynie to pobieranie oleju trochę mnie martwi:) Dlatego myślę o regeneracji turbiny i ewentualnie silnika chodź wydaje mi się że silnik jest zdrowy.Jak by okazało się że główną przyczyną brania oleju jest turbo to je zrobię i zrobię program na jakieś rozsądne parametry do 240km i trochę momentu więcej no i końcowy wydech na te dwie strony jak gdzieś ogarnę kto to jest w sanie zrobić bo gotowego zestawu nie widziałem. Nadal ma to być auto rodzinne i jak najbardziej w orginale może poza właśnie programem i wydechem:)
Auto musi jeździć nie mogę go postawić na miesiąc w warsztacie i co chwila coś dłubać bo się psuję. Ma być na tip top:) dlatego wszystko co trzeba wymieniam natychmiast:)

Awatar użytkownika
ryba1
Zafiromaniak
Posty: 1980
Rejestracja: 09 lip 2017, 12:27
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: CGD/SB
Auto: Zafira B 381KM/507NM
Model: OPC
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: ryba1 »

lordmaster, większość tu ma te auta jako rodzinne.próbuje Ci wytłumaczyć co i jak.no nic czekam na program od tego Twojego kumpla

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#40 Post autor: Cray123 »

"końcowy wydech na te dwie strony jak gdzieś ogarnę kto to jest w sanie zrobić bo gotowego zestawu nie widziałem."
Obrazek
Tutaj masz ori Remus Typ 1070, jak bedziesz miał szczęscie to może trafisz na niego na aledrogo :piwo:
Ja jakos 3 tygodnie temu na takiego trafiłem

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#41 Post autor: wamka18 »

Mi też się wydawało że silnik jest zdrowy, ale regeneracja turbo nie pomogła. Teraz już wiem że silnik też pobiera (podobny przebieg jak u ciebie) są dwie opcje 1. kilka tys. i na jakiś czas spokój 2. olać pierwszą i dolewać i czekać aż się coś konkretnie wysypie ale z tego co wiem opel ma takie silniki że do puki ma co pobierać to będzie jeździł no chyba że ktoś go będzie katował.

lordmaster
Debiutant
Posty: 40
Rejestracja: 13 gru 2015, 14:41
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira OPC
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#42 Post autor: lordmaster »

Maciek a może masz link do sprzedawcy tego Remusa .A ten zestaw dedykowany jest do naszych Zosiek?
Jedynie te końcówki bym zmienił na proste nie takie fajki:) Kupowałeś to do Siebie?


Piotrek no teraz auta nie mogę oddać na regenerację bo dzidzia lada dzień i musi być w domu Zafirka:)
Ale jak tylko sie ustatkuje wszystko to na koniec lutego może zrobie jednak remont i silnika i turbo bedzie spokój:). A u Ciebie po remoncie nie berze wcale oleju?

Awatar użytkownika
michał0987
Mieszkaniec
Posty: 225
Rejestracja: 31 maja 2016, 14:57
Imię: Michał
Lokalizacja: RDM
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20let
Kontakt:

#43 Post autor: michał0987 »

lordmaster, Jeżeli chcesz zobaczyć jak Remus wygląda na aucie zapraszam do mojej galerii Michał OPC

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#44 Post autor: Cray123 »

lordmaster, to była aukcja z jakiegoś szrotu, mieli taka OPC to rozebrali i sprzedali, szukaj na olx i aledrogo, może też Ci się trafi :piwo:
To jest Remus pod ZA, pojedyńczy też pasuje pod AG, a ten to nie wiem
Tak, kupowałem go do siebie, sprawdź u mnie w garażu jak to wygląda Remus OPC
Jest też inna opcja :>
Skoro kasa nie ma dla Ciebie znaczenia to na e-bayu są gotowe zestawy, no tylko ta cena... poszukaj sobie po haśle np "duplex zafira"
http://www.ebay.pl/itm/Bastuck-Duplex-A ... 2a47ea6f32 - taki ma np Ryba w Astrze
I jeszcze jedna opcja, jedziesz do zakładu gdzie Ci zrobią na zamowienie ( http://www.zastec.pl/ ) do Łodzi nie masz daleko, za 2 kola Ci zrobią taki jaki chcesz, bo pisałem do nich
Chyba wszystko, jak coś to pytaj :piwo:
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 23:51 przez Cray123, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#45 Post autor: wamka18 »

lordmaster pisze:A u Ciebie po remoncie nie berze wcale oleju?
Ja zrobiłem regeneracje tylko turbiny i jak brała tak bierze, a z silnikiem jest tak że cały czas sobie powtarzam że za miesiąc lub dwa a najlepiej jak się coś konkretnie sypnie ale jak to ecotec źre olej ale jedzie a po drugie co dziennie jest potrzebne i jeśli jest coś robione przy niej to tylko weekendami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”