UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
M@rio

#76 Post autor: M@rio »

sakuraba pisze:Zawsze możesz sie zainteresować jakimś smart casco, jeżeli AC jest dla Ciebie za drogie
Nie o to mi chodziło ;)

sakuraba

#77 Post autor: sakuraba »

rozumiem, tylko po prostu może dla innych w zamian za pelne AC komś przypasuje smart casco. Moich paru znajomych chętnie wykupi samo ubezpieczenie od kradzieży co m.in.: zawiera takie SC ;)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#78 Post autor: Lorry »

No i drugi rok ubezpieczenia Zafki dziś nadszedł i:

OC+AC+NNW+szyby wyszły drozej niż w tamtym roku :roll: bo za wszystko było 1952zł przy maksymalnych zniżkach Cena wynikła z tego ze w tamtym roku Zafi była ubezpieczana w PZU po raz pierwszy i było 25% zniżki. Nie ma to jak być wiernym klientem od kilkunastu lat :roll:

PZU zostało gdyż:
-ma szeroki zakres AC
- nie daj Boże jakby przyszło co likwidować i ktoś zawalił to jest kogo bezpośrednio opieprzyć i zmobilizować
-- Dobre warsztaty nie likwidują/b. nie lubią bezgotówkowej likwidacji z directów
--- mało zawracania głowy z wypowiedzeniami itp. ;)

M@rio

#79 Post autor: M@rio »

witam
będę ubezpieczał Zośkę i najkorzystniej mi wyliczono w 2 towarzystwach - wartość auta 55 tys

1 Liberty Direct zniżki z OC przeszły na AC 60% - cena 2165 zł (AC, OC, NNW)- i babka powiedziała że jeszcze mała korekta jak się zdecyduję w dół oczywiście będzie, oferują:
Asistanse premium - zwracają koszt nowych części niezależnie od wieku auta,
- naprawa w autoryzowanych serwisach
- pomoc jak furka zawiedzie nawet pod domem
- szybki ubezpieczone i w razie utraty jakiejś nie przepadają zniżki
- ubezpieczenie kierowcy i wszystkich 6 pasażerów - 20 tys zł (na każdą osobę)
- stała suma ubezpieczenia czyli te 55 tys przez całą umowę


2 - Compensa za 60% zniżek z OC 40% przechodzi na AC i tu koszt za AC, OC, NNW to wyszło do zapłaty 2277
- tu nie ma nowych części
- ubezpieczenie NNW tylko max 5 osób razem z kierowcą po 10 tys za osobę
- co do szyb to nie wiem
cała reszta podobnie

kurcze w Liberty jakby korzystniej ale nie mam pewności co do nich w razie szkody
miał może ktoś z nimi kiedyś coś wspólnego ??

darkp1

#80 Post autor: darkp1 »

Flakun, byłeś doradzać się w CUK?

Anony Mous

#81 Post autor: Anony Mous »

Allianz AC+OC+NW ~ 1750zł. Jak będę miał więcej szczegółów to dam znać.

M@rio

#82 Post autor: M@rio »

darkp1 pisze:Flakun, byłeś doradzać się w CUK?
byłem już w CUK. Podliczyli mi (wartość 55 tys) że kupując AC i OC w osobnych TU
- OC najtaniej w ALLIANZ – 345 zł
- AC najtaniej w InterRisk – 1276
razem 1621 zł


Najtańszy pakiet to Generali 1812 zł

Tylko doradca był mało kumaty i nie bardzo się orientował we wszystkim co zawiera AC odnośnie szyb, stałej wartości ubezp i inne takie więc się kontaktowałem z kilkoma towarzystwami bezpośrednio i to w liberty ładnie wygląda na piśmie za rozsądną jak dla mnie kaskę tylko ciekawi mnie jak wypłacają ew szkody :> ;)

Woytas

#83 Post autor: Woytas »

Ze sporego doświadczenia w doborze firm ubezpieczeniowych (nie reklamując) w tej chwili najlepszym ubezpieczycielem pod względem wysokości wypłat odszkodowań jest HESTIA.
Cenowo również jest konkurencyjna, nie robią numerów.
U mnie pakiet AC, OC ,NW, ZK -1900 PLN (nawet jak 150 PLN więcej to spokój przy, odpukać, jakimś problemie.
(auto ubezpieczone na 49000PLN, ze stałą wartością auta w całym okresie ubezpieczenia i bezpłatnym dowartościowaniem polisy w wypadku szkody)


Nie polecam PTU
wyceniają na podstawie allegro.
Robią szkody całkowite z tzw. OC sprawcy, gdy koszt naprawy osiągnie 70% wartości ppojazdu - co jest nie zgodne z prawem.


PRZY ODSZKODOWANIU Z OC SPRAWCY WYPŁATĘ ODSZKODOWANIA MOŻNA DOSTAĆ DO 100% WARTOŚCI POJAZDU BEZ ORZEKANIA SZKODY CAŁKOWITEJ (I TAK NA NIC NIE WIEDZĄCYCH KLIENTACH ZARABIAJĄ)



Dla potwierdzenia mojego wywodu, pierwszy lepszy link do artykułu w sprawie którą wyżej opisuję :
http://www.auto-swiat.pl/artykuly,Szkod ... 087,1.html

kabanosik

#84 Post autor: kabanosik »

Moja Zofia jest ubezpieczona w Benefii (przez mbank)

AC -wycenili mi autko na 42,500 -bez amortyzacji części, ubezpieczenie od kradzieży,bez udziału własnego w szkodzie i w szkodzie kradzieżowej, opłata za uzupełnienie sumy ubezpieczenia po szkodzie,
Assistance, NNW
OC - 290,40 zniżka 60%

W sumie 109,00 rata miesięczna.

Zobaczę jak będzie ( ale oby sie nie przydało) Pozdrawiam :piwo:

Anony Mous

#85 Post autor: Anony Mous »

kabanosik pisze: OC - 290,40 zniżka 60%
jak ty to wyliczyłes? Ja mam od fabii 1.4 330zl, tez 60% zniżki, też w Mbanku. Czy może oc w Krakowie jest droższe? Zafira wyszła 400zl.

kabanosik

#86 Post autor: kabanosik »

Sam tego nie wyliczyłem :idea:
Taka dostałem ofertę od ubezpieczalni.
Ubezpieczenie mam w pakiecie AC-OC-NNW-Assistance (rata 109,00)
Dostałem pocztą polisy na każde ubezpieczenie- OC wyszło 290,40 :!:
Przeanalizowałem bardzo dużo ofert i ta wydała mi się najlepsza.
Pozdrawiam.

M@rio

#87 Post autor: M@rio »

kaliope pisze:Czy może oc w Krakowie jest droższe?
W każdym mieście są inne stawki
Ja dla przykładu poprzednie auto ubezpieczałem raz w Olsztynie raz w Toruniu. Różnica w cenie nawet ok 120 zł bywała

nie wiem jak jest teraz - podobno OC we wszystkich TU za dany samochód powinno kosztować tyle samo

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#88 Post autor: MieHor »

wg mojej wiedzy, np. w PZU w dalszym ciągu jest podział na tzw. klasy szkodowości. Dla przykładu: swoją ZA ze względu na miejsce zamieszkania miałem wcześniej ubezpieczoną w Poznaniu (II klasa), obecnie w Ostrowie Wlkp. - chyba VI klasa (dawne kaliskie - dziwne, bo ten podział na klasy szkodowości pochodzi jeszcze ze starego podziału administracyjnego, podobnie jak numeracja nr kierunkowych). W moim przypadku różnica tylko w OC bez ulg to ponad 400,0 zł.

Szymon78

#89 Post autor: Szymon78 »

Ja w Liberty Direct zapłaciłem za AC+OC+NW - bez wkładu własnego 1620pln.. Wycena auta 44tys PLN
Zniżka OC 60%
Auto zarejestrowane na b.woj leszczyńskie- jakbym zarejestrował go na miejsce zamieszkania-POZNAŃ (np na żonę) to to samo ubezpieczenie kosztowałoby mnie 2310pln

ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI CO WARTO A CO NIE...

gosia

#90 Post autor: gosia »

Ja mam ubezpieczoną Zosię w Hestii....AC...HCA...OC...NNW...plus Hestia Podróże..plus...ubezpieczenie domu/mieszkania...za 1159 zł.... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”