Zafira C - zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rafalgosc

#16 Post autor: rafalgosc »

Jesteście wielcy

SkalpoMi
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2019, 16:28
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira tourer 2.0 cdti
Model: Zc
Oznaczenie silnika: B20DTJ
Gender:

#17 Post autor: SkalpoMi »

A ja się podepnę i zapytam co to za zbiorniczek za płynem chłodzący bo mam pusty a raczej taki nie powinien być a błędu jeszcze żadnego nie wywaliło.

Wojtek84
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 18 kwie 2019, 01:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: WV 11
Auto: Opel Zafira C 2.0
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z190TH

#18 Post autor: Wojtek84 »


Ten ? To płyn hamulcowy
Obrazek

zibii
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 22:36
Imię: Zbigniew
Auto: Zafira C 2.0 CDTI
Model: Tourer
Oznaczenie silnika: A20DTH

#19 Post autor: zibii »

Jaki przebieg? i czy był wymieniany rozrząd? w moi przy 126 tyś płyn wyciekał przez uszczelkę pompy przy rozrządzie,mechanik się dziwił ,że pasek jeszcze nie strzelił tak wszystko było zapaćkane płynem :( ,w serwisie twierdzili,że wymiana rozrządu dopiero przy 150 tyś :czerwona: pewnie i bym przy 150-ciu do serwisu dojechał ale już na lawecie :lol:

Dodano po 4 minutach 15 sekundach:
Ubytki jakichkolwiek płynów (pomijając oczywiście spryskiwacza :D )muszą mieć przyczynę,więc lepiej ich poszukać a nie tylko dolewać i dalej w drogę a zwłaszcza hamulcowy!

Dodano po 6 minutach 45 sekundach:
SkalpoMi pisze: 17 maja 2019, 20:51 A ja się podepnę i zapytam co to za zbiorniczek za płynem chłodzący bo mam pusty a raczej taki nie powinien być a błędu jeszcze żadnego nie wywaliło.
Nie będzie błędu tylko informacja tekstowa na wyświetlaczu między zegarami albo monitorze deski rozdzielczej.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2019, 23:53 przez zibii, łącznie zmieniany 2 razy.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: qtom »

zibii pisze: 17 maja 2019, 23:58 Nie będzie błędu tylko informacja tekstowa na wyświetlaczu między zegarami albo monitorze deski rozdzielczej.
nie wszystkie auta są wyposażone w czujnik poziomu płynów wiec jeśli nie masz wskazania ubytku płynu w spryskiwacza szyb to na 99% nie będzie wskazania płyny chłodniczego jest to bardzo ważne bo wyciek płynu w silnikach 1.4T i pozostałych rzadziej jest tak częsty ze powinien kwalifikować się do wady fabrycznej Opli. Podsumowując nie oczekujmy komunikatów braku bo w większości przypadków go nie będzie
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 21:04 przez qtom, łącznie zmieniany 4 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”