Zafira B - silnik diesel czy benzyna.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#391 Post autor: Sumik »

grzes, wg mojej praktycznej ( nie internetowej) wiedzy to co pokazałem to płytka (na pierwszy rzut oka wygląda jak regulator hydrauliczny no ale jakby nie patrzeć w środku nic nie ma). Są one dostępne w różnych grubościach i za ich pośrednictwem regulujemy luzy zaworowe. Zdjęcie które zamieściłem to część któa pełni tą samą funkcję co tutaj na aukcji:
http://allegro.pl/plytki-zaworowe-suzuk ... ml#thumb/1
Tylko inaczej wygląda bo może jest to spowodowane konstrukcją głowicy. To i to, to płytka o danej grubości.

czeslaw555

#392 Post autor: czeslaw555 »

dla mnie dziwne są założenia zakupu auta. Ma być do wożenia dzieci przez żonę i ma być 200 km i więcej ? Wiem że nie musi tej mocy wykorzystywać ale samo założenie sugeruje że będzie inaczej. Nie wiem czy to dobry pomysł,ale każdy wie chyba co robi :mysli:
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 06:41 przez czeslaw555, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#393 Post autor: Sumik »

Wiesz, większa moc to większe bezpieczeństwo. Możesz łatwiej wyprzedzać, zbierać się ze skrzyżowania czy też włączać do ruchu. Ale duża moc też kusi :D

czeslaw555

#394 Post autor: czeslaw555 »

można też na to inaczej spojrzeć. Duża moc powodować może że podejmujemy bardziej ryzykowne decyzje o wyprzedzaniu w miejscach mniej odpowiednich itd. Wiadomo o co chodzi.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#395 Post autor: SD72 »

Sumik pisze:Ale duża moc też kusi :D
I zmniejsza automatycznie bezpieczenstwo na drodze :D ;)
Ostatnio zmieniony 27 gru 2016, 17:43 przez SD72, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#396 Post autor: Wojti »

Sylwek co Ty wypisujesz ?
I zmniejsza automatycznie bezpieczeństwo na drodze :D ;)
Przecież jest wręcz odwrotnie jeśli użytkujesz to z głową :lol: Ile Ty będziesz wyprzedzał Tira a ile ktoś co ma ponad 200 ps? Zawsze najważniejsza jest głowa :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

grzes
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:22
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#397 Post autor: grzes »

ryba1 pisze:a gdzie praktyka??
Niestety, nie dane mi było praktykować, co mnie smuci niezmiernie. Brało się robotę jaka była, a mechanikowanie pozostało w strefie hobby.
Sumik pisze:Są one dostępne w różnych grubościach i za ich pośrednictwem regulujemy luzy zaworowe.
Jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe. Cieszę się, że odpowiedziałeś ale hodziło mi o coś innego. Za 10k km sprawdzanie luzów to sobie pooglądam ;)

andrew_pl

#398 Post autor: andrew_pl »

Cześć,

przede wszystkim witam wszystkich serdecznie.

Mam parę pytań co do zakupu Zafiry. Jestem osobą wysoką i mam problemy z biodrami i kręgosłupem. Moim obecnym autem jest Audi 80 B4 i jest niestety dla mnie zbyt mały i coraz większy problem sprawia mi wsiadanie i wysiadanie z tego auta. Szukam więc czegoś wysokiego. Waham się pomiędzy Opelkiem a innymi Minivanami - dodam, że mam 20 lat, więc nie zależy mi tak bardzo na rodzinnym rozwiązaniu, a jedynie na tym aby auto było mało awaryjne i jednocześnie wysokie (żeby łatwo było wsiadać i komfortowo jechać nawet na dłuższej trasie). Średnio w ciągu tygodnia robię 400 KM. Co będzie lepszym wyborem 1.8 benzyna + gaz czy Diesel 2.0 DTI 101 KM?

Przepraszam, że piszę to w ten sposób, ale jestem całkowicie zielony jeżeli chodzi o ten samochód i niestety nikt kogo znam nie jest w stanie odpowiedzieć mi na takie pytania. Czy Zafira dla mnie będzie dobrym wyborem?

Dzięki za wszystkie odpowiedzi,

J.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#399 Post autor: rafant4011 »

Tutaj masz sporo napisane, poczytaj lub zadaj pytanie w tym temacie :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... czy+diesel
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 10:54 przez rafant4011, łącznie zmieniany 2 razy.

andrew_pl

#400 Post autor: andrew_pl »

Dzięki za odpowiedź. Jasne, poczytam. A czy możesz jeszcze udzielić mi informacji na temat przestronności tego auta i jego "przystosowania" dla osób wysokich i takich, którzy wymagają od auta tego aby wygodnie się nim jeździło? (ze względu na problemy z biodrami). Co o tym sądzisz?

Dzięki,


J.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#401 Post autor: rafant4011 »

andrew_pl, na górze strony jest taka opcja "Szukaj", to jest taka szukają. Wpisujesz tam hasło i wyskakuje Ci wynik przeszukiwania :>
Ps :arrow: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ary+zafira jak nie znajdziesz odpowiedź zadaj swoje pytanie w tym temacie ;)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 11:29 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#402 Post autor: tomzam »

osobom wyższym wygodnie się wsiada do tych samochodów ale to kwestia bardzo indywidualna
najlepiej podejdź do pierwszego lepszego komisu i się przymierz i jak Ci podpasuje to wtedy szukaj już konkretnej wersji pod swoje preferencje

Skasowany użytkownik 21152

#403 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Jak pisał tomzam musisz się przypasować. Był temat o kupnie ZA przystosowanej do osób niepełnosprawnych. Ze strony tomzana było osoba, która miała problemy z wsiadaniem do ZA bo była za wysoka, u mnie znów odwrotnie, ZA była idealna jeśli chodzi o wysokość, a też mam problemy z poruszaniem. To kwestia mocno indywidualna i musisz sam dopasować do siebie konkretne auto.

Co do benzyny czy diesel. Szukałem uparcie benzyny, a kupiłem diesla i jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim kup zadbany egzemplarz to pojeździsz zarówno dieslem jak i benzyną.

Benzyny 1,8 niby pancerne ale też mają swoje bolączki.
2.0 dti niby pompy padają (ja mam 2.0 dti) -15 i pali bez problemu. Wszystko można naprawić jak się zepsuje, a nawet tą pompę, która niby była nieregenerowalna.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2017, 12:23 przez Skasowany użytkownik 21152, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
conway
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 07 mar 2017, 10:49
Imię: Kamil
Lokalizacja: Stargard
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#404 Post autor: conway »

Witam planuje zakup Zafirki B , sprzedaje swoje Bmw e39 2.8. I teraz pytanko, który silnik polecacie? Nie chce żeby był straszny muł , mysle o 1.9 moze 1.8 ale z tego co wycztałem to lipa z Lpg. Moze ktos cos doradzic?

Mucias
Mieszkaniec
Posty: 263
Rejestracja: 03 lis 2015, 11:40
Imię: Mucias
Lokalizacja: Chojnice
Auto: Opel Zafira 2.0T OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#405 Post autor: Mucias »

Bierz z20ler jak chcesz ZB.Nie będzie zamulac :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”