[B]Jakie opony letnie wybrać ?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#391 Post autor: rafant4011 »

ryba1 pisze: jakiś link do tych opon
Jeśli już, z tych co Bodek zaproponował to ja bym brał te, bo są XL i przy szybkich zakrętach nie będzie nosić na boki...

Skasowany użytkownik 16629

#392 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Ciężko porównywać Goodride za 600zł z Uniroyal za 1200zł, dwa razy wyższa cena coś za sobą niesie. Nie ma co ukrywać, że chińskie opony są gorsze, w przeciwnym wypadku nie kosztowałyby tyle. Nie miałem styczności z chinolami, nie jeździłem osobiście, zawsze jakieś dobre letnie miałem, zimówki z reguły Barum/Dębica. Kupiłem felgi 17" z oponami Conti sport 3, wiem, są z 2009 roku i się bałem jeździć, dziś założyłem i jest ok, cicho, sztywno, ale jednak wygodnie. Kupię nowe i się zastanawiam... Goodride, hmmm przy moim stylu jazdy powinno wystarczyć, bo jeżdżę emerycko, a co nowe to nowe, ale zastanawiam się, czy by nie dorzucić trochę i kupić Dębice lub Barumki... to temat do rozpoznania. Najbardziej pasowałyby mi Uniroyale (w naszych warunkach perfekcyjne) lub Vredesteiny (miałem w poprzednim aucie i zapomniałem o problemach na mokrej nawierzchni pomimo, że były wyząbkowane!)

Co do chińskich opon - nie jeździłem nigdy i nie będę za czy przeciw, ale jak pracowałem w budowlance w biurze to kierowcy na chińskie sklinali niemiłosiernie i to nie tylko, że trzymały się źle drogi, ale dosłownie "topiły" się na drodze, starczały na 1/4 kilometrów co dobre, markowe opony.... nie wiem czy tak samo jest w przypadku osobówek...

Ogólnie, moje zdanie, wyczynowo - Uniroyal, Continental i inne firmowe z dobrymi opiniami, tanio i dobrze - Dębica, Barum, Hankook jak w dobrej cenie

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#393 Post autor: Crazy »

kacza1982 pisze:że chińskie opony są gorsze, w przeciwnym wypadku nie kosztowałyby tyle
Proszę nie zapominać, że Dunlop, Good Year, Pirelli też są robione w Chinach.
kacza1982 pisze:tanio i dobrze - Dębica, Barum, Hankook jak w dobrej cenie
Zdecydowanie Hankook, Dębica jest w klasie budżetowej, Hankook klasę wyżej.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#394 Post autor: czarekcw »

Sam jeszcze na alu mam opony Kelly to tym się jeździć nie da po mokrej nawierzchni- przynajmniej o 10 km/h wolniej jeździłem po winklach. W poprzednim aucie miałem Semperity Speed Life no i przepaść :lol: .

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#395 Post autor: Mawerix »

kacza1982 pisze:Ciężko porównywać Goodride za 600zł z Uniroyal za 1200zł,
Mi tez się spodobały któreś z chińskich opon tabliczka UE super 2x B lepsze niż Toyo Proxes, poczytałem wiec testy i wyszło że nie jest tak różowo...... niższa cena równa się z gorszymi materiałami użytymi do budowy opony.
Znajomy kupił Goodridery w wersji zimowej, super nówki sztuki jeszcze pachniały chinami tabliczka UE nawet niezła ale słaba zima zweryfikowała jakość tych gum.... problemy z ruszeniem pod górkę... nie mają szans z Frigo HP2

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#396 Post autor: rafant4011 »

Miałem rekiny na szesnastkach made in Germany zjechały się w ciągu dwóch sezonów, wytrzymały by jeszcze jeden ale to wszystko. I tak pod koniec drugiego sezonu łapały już aqaplaning...
Więc teraz postawiłem na dwukrotnie tańsze, a etykietą UE porównywalne z rekinami... I nawet jak zjadą się po dwóch latach to że kupię następny nowy komplet i znów wystarczy na dwa lata i i tak będę do przodu...
Jak czytałem o chińskich goodride to miały najlepsze opinie i wyniki testów... Więc tak jak napisałem Chińczyk , chińczykowi nie równy

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#397 Post autor: Mawerix »

rafant4011 pisze:a etykietą UE porównywalne z rekinami..
Ja się też zastanawiałem.... Landsail niby fajnie niby UE B+B niby ciche 69dB a w teście dostały negatywa za aquaplaning to jak jest z ta etykietą UE... :>

Awatar użytkownika
dedexx
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 14 sty 2015, 15:20
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Model:

#398 Post autor: dedexx »

Crazy pisze:
kacza1982 pisze:że chińskie opony są gorsze, w przeciwnym wypadku nie kosztowałyby tyle
Proszę nie zapominać, że Dunlop, Good Year, Pirelli też są robione w Chinach.
kacza1982 pisze:tanio i dobrze - Dębica, Barum, Hankook jak w dobrej cenie
Zdecydowanie Hankook, Dębica jest w klasie budżetowej, Hankook klasę wyżej.
A co powiesz o oponach typu Toyo czy Zeetex??

Konkretnie tych tutaj http://www.testyopon.pl/zeetex

A więc modele ZT1000 lub HP102.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#399 Post autor: Crazy »

dedexx pisze:A co powiesz o oponach typu Toyo czy Zeetex??
Proszę Cie...
Na prawdę porównujesz Japońskie dobre gumy do najtańszego chińskiego szitu ? :lol:
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
shadow
Mieszkaniec
Posty: 490
Rejestracja: 19 sty 2015, 11:37
Imię: Adam
Lokalizacja: WWY
Auto: Zafira 1.8 Cosmo
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#400 Post autor: shadow »

Miałem toyo t1r w hondzie i nie polecam. Mega szybko się ścierały, po przelocie 40-50tys do wymiany :/

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#401 Post autor: Crazy »

Ja miałem proxes4 i auto przyklejone do drogi.
po przelocie 40-50tys do wymiany
A ile teraz chciałbyś robić km na nowych oponach ?
To już nie te czasy co stare micheliny dobijaly do 80 tyś km
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#402 Post autor: fredas »

ja latam na hankook i są :ok:
Obrazek
Obrazek

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#403 Post autor: Crazy »

Hankook bardzo dobra guma
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
wojtowca
Zafiromaniak
Posty: 1212
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:37
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bestwina koło B-B
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#404 Post autor: wojtowca »

Koledzy najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będę musiał kupić letniaki i pomału rozglądam się za oponami. 3 lata temu kupiłem nówki Rainsport 3, opona zaje..sta ale asymetryczna i szybko schodzi :/ . W tej chwili mam założone Yokohamy decibel, kupiłem w zeszłym roku używki bo również kupiłem felgi 17 i nie było $ na nowe opony. Bardzo intensywnie myślę o azjatyckich mianowicie Star Performer UHP 1. Niezłe parametry, cena przyzwoita no i wygląd bieżnika :D (bardzo istotne dla mnie). Czy ktoś miał do czynienia z tymi kapciami?
Obrazek
"Jeśli raz posmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził
z oczami utkwionymi w niebo.
Bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić."

Leonardo da Vinci

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#405 Post autor: Crazy »

Odpuść sobie te no name-y bo podczas jazdy w deszczu będziesz się czuł jak byś na łyżwach jeździł!
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”