[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
nene

#526 Post autor: nene »

Wysłany: Dzisiaj 19:22 #345146
Witam , mam taki problem posiadam zafire b 1,6 wyskoczyl mi ostatnio blad juz niepamietam jaki, ale po podpieciu skanera pisalo ze jest to sonda lambda , po wykasowaniu bledu nieznajduje zadnych innych jednak nie da sie uruchomic auta po przekreceniu kluczyka slychac tylko tak jakby przekaznik z tylu auta i miga swiatelko w srodku czy ktos mial taki przypadek ?

ka-ka2

#527 Post autor: ka-ka2 »

Silnik gdy się rozgrzewa szarpie i gaśnie na wolnych obrotach . Pali z zimnego ładnie gdy już się zagrzeje terz jest ok .... z domu do pracy na wysokich obrotach bez problemu dojadę ale gdy wracam i najpierw muszę stanąć na paru swiatlach zanim się silnik rozgrzeje to gaśnie sam i niechce odpalić. .. jaka może być tego przyczyną. ...

ka-ka2

#528 Post autor: ka-ka2 »

Koledzy może ktoś pomoże auto gaśnie teraz na wolnych obrotach na postoju na swiatlachi nie chce dlugo odpalić. A wystarczy zresetowac komputer zdjąć Kleme plusowa na minutę i odrazu odpala
. Co może być uszkodzone. Silnik jest bez dpf więc nawet rzadnego błędu nie wywala ....

Skasowany użytkownik 6483

#529 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Może masz wgraną złą nową mapę sterownika po wycince DPF-u? Podjedź do kumatego elektronika , niech Ci to zdiagnozuje .

ka-ka2

#530 Post autor: ka-ka2 »

Niewiem kupiłem ten samochód 3 miesiące temu ... i do teraz nic się nie działo jak by było źle oprogramowanie wgrane to by chyba od początku były jakieś problemy. ... ja stawiam na jakąś czujke ktura po rozgrzaniu szwankuje ... tylko jaki czujnik może odciąć zaplon ...

MrBartek
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 01 lip 2015, 15:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Głogów
Auto: Opel Zafira B 2.0 Turbo Panorama LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#531 Post autor: MrBartek »

Posiadam: Opel Zafira B 2.0 (Z20LER) Turbo 200KM

Koledzy i koleżanki doradźcie proszę w kwestii kupienia nowej cewki pod mój silnik.
Zastanawiam się czy kupić oryg. używkę GM sprawą 150-200zł (14dni na rozruch) czy kupić nowy zamiennik (250-450zł). Różnica w cenie jest znikoma, ja jestem za używką GM co wy doradzicie?

(w serwisie za nową cewkę chcą 1600zł :D )

Skasowany użytkownik 6483

#532 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No z tego co tu czytam , to takie elementy jak cewki , przepływki itp to tylko oryginały bo nasze auta nie tolerują zamienników zza wielkiego muru :lol:

bergu

#533 Post autor: bergu »

Witam

Mam problem z odpalaniem mojej zafiry z rana, a nawet po dłuższym postoju. Żeby odpalił muszę długo kręcić rozrusznika aż chyci poczym silnik pracuje nie równo i puszcza klebe białego dymu. Gdy silnik ciepły wszystko jest ok

Wymieniłem już rozrusznik akumulator, pompę wysokiego ciśnienia, a nawet zamontowany został tzw oszukiwacz wymuszajacy zalaczanie świec ale nie przyniosło to zbytnio rezultatu, pasek rozrządu sprawdzony klin na kole prasowym też. dziwi mnie jedynie fakt że ostatnio gdy temperatura podskoczyla do +10st w sloneczku silnik odpalił prawie idealnie. Może to tylko zbieg okoliczności. Już sam nie wiem w czym szukać przyczyny

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#534 Post autor: Mawerix »

bergu pisze:. Żeby odpalił muszę długo kręcić rozrusznika aż chyci poczym silnik pracuje nie równo i puszcza klebe białego dymu
A co ze świecami :?:

bergu

#535 Post autor: bergu »

Myślisz że to wina swiec? Nie wywala żadnego błędu. Pozatym jeden z mechaników powiedział mi że bez swiec ten silnik powinien odpalić od strzała. Jak to sprawdzić? Słyszałem że wymiana nie należy do zbyt prostych w tym silniku

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#536 Post autor: fredas »

bergu pisze:Myślisz że to wina swiec? Nie wywala żadnego błędu. Pozatym jeden z mechaników powiedział mi że bez swiec ten silnik powinien odpalić od strzała. Jak to sprawdzić? Słyszałem że wymiana nie należy do zbyt prostych w tym silniku
Świece i aku to podstawa jedna w d.....e i już jest ciężko
I jeszcze jest ważne żeby aku miał swój amperaż czyli w naszym przypadku 680 A inaczej kicha odnośnie wymiany świeczek to jest 20 min jak dobrze pamiętam to przy drugiej odkręcić trzeba przewód paliwa i podstawa to dobre nasady :piwo:
Obrazek
Obrazek

bergu

#537 Post autor: bergu »

Dzięki za radę zamówiłem już świece i będę brał się za wymianę.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#538 Post autor: fredas »

bergu pisze:Dzięki za radę zamówiłem już świece i będę brał się za wymianę.
Beru czy inne tu nie ma co oszczędzać :>
Ostatnio zmieniony 02 mar 2017, 18:14 przez fredas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#539 Post autor: Mawerix »

bergu pisze:Pozatym jeden z mechaników powiedział mi że bez swiec ten silnik powinien odpalić od strzała
Moim zdaniem bzdury opowiadał..... MultiJet to nie stary porządny JTD
bergu pisze:Dzięki za radę zamówiłem już świece i będę brał się za wymianę.
Szybko działasz zbyt szybko nawet.... świece dobierałeś z numeru VIN :?: były chyba dwa rodzaje świec.
Sprawdziłeś uszkodzenie świec czy od razu do sklepu poleciałeś :?:
Ostatnio zmieniony 02 mar 2017, 20:22 przez Mawerix, łącznie zmieniany 1 raz.

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#540 Post autor: ceki70 »

Witam

Moja Zosia dziś nie odpaliła , przekręcam kluczyk i nic cisza. Dzień wcześniej miałem problem , gdy znalazłem miejsce na parkingu zatrzymałem się i na wsteczny , już nie pamiętam dokładnie ale sprzęgło i gaz się nie zgrało i chyba zgasną silnik , Światła zgasły <była noc> .grała głośna muzyka więc z tą moja nie pewność czy zgasł silnik, gdy puszczałem sprzęgło czułem delikatne szarpania. Ostatecznie przekręciłem kluczyk na zero i z powrotem na zapłon i cisza i tak 3 razy , gdy samochód się toczył powoli sprawdziłem czy odpali z dwójki coś tam prykało ale nic , kolega pomagał pchnąć ale też nic. Chciałem sprawdzić czy pojawiły się błędy ale i tego nie mogłem sprawdzić, bo tak funkcja się wo gule nie odpalała .
Postanowiłem zdjąć klemy z aku na chwile i je przykręciłem z powrotem. Zosia odpaliła, auto zaparkowałem udało się sprawdzić błędy ale nic , brak błędów a dziś nic, napych i nic ostatecznie Zosie zabrała laweta :(
Na warsztacie pracownik miał problem , jego sprzęt nie mógł nawiązać połączenia z kompem , ostatecznie się udało coś tam znalazł ,że aku słaby ale aku kupiłem w listopadzie 2016. Zosię podłączyłyśmy kablami do drugiego aku i też nic , zero reakcji.
Ostatecznie Zosia czeka na elektryka , który już mi parę razy uratował sytuację i też Zosię.

-Nowy akumulator kupiony w listopadzie 2016
-Brak możliwości sprawdzenia błędów , funkcja wo gule się nie pojawia na wyświetlaczu
-Cisza po przekręceniu kluczyka, nie mruga kontrolka kluczyka
-Zosia nie odpala na pych , ale delikatnie pryka silnik tak jakby chciał

Ktoś miał podobną sytuację ?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2017, 22:01 przez ceki70, łącznie zmieniany 1 raz.
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”