Opinie o sprzedawcy - Andrzej2503

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#241 Post autor: ceki70 »

Witam.
Gdy emocje już opadły i podczas sprzątania auta <jeszcze trzeba było niestety dopieścić> okazało się że przedni wkład zapalniczki wypada przy wyciąganiu zapalniczki , transmitera < pęknięty plastik mocujący>, tak samo u pasażerów wychodzi z panela . Podczas rozbierania tylnego lewego kierunku okazało się, że błotnik na szerokość klosza był malowany <jest szorstki> , a po paru dniach pojawiły się rysy na drzwiach, masce<widziałem ubytki lakieru jak oglądałem przed zakupem> . Auto zacząłem stawiać na innym parkingu , gdzie jest mniejszy ruch ludzi, ale w paru miejscach znalazłem ślady pozostałości pasy , więc auto zostało-lakier został dopieszczony .

Ale to są drobiazgi jakie do tej pory się pojawiły ;) i mam nadzieję, że nic więcej się nie .......................... .

A tak konkretnie to Panem Andrzejem miły, cierpliwy, pomocy i co najważniejsze słowny.
Cały proces: oględziny , papirologia, pomoc na poczcie przy ubezpieczaniu auta przebiegł szybko i sprawnie. Jedyny koszmar, to urząd komunikacji ,gdzie czekałem o 9-30 do prawie 14-00.<Byłem po nocnej zmianie i chciałem mieć to już za sobą , Piątek>
Po zakupie wykonałem jeszcze parę telefonów i uzyskałem stosowne odpowiedzi, rady na moje pytania , a które mi potem pomogły.

Szczerze mogę polecić Pana Andrzeja :ok:

Ps. W kościach coś czuję , że następne auto też u Pana Andrzeja :ok: :driver:

jaxson pisze:Zadam mało dyskretne pytanie:

Da się coś u Andrzeja stargować z ceny wywoławczej?
Mi udało się , zbić 500 zł i więcej nie dało rady.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2016, 00:24 przez ceki70, łącznie zmieniany 1 raz.
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

Agnieszka2016
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2016, 18:27
Lokalizacja: WLKP
Model:

#242 Post autor: Agnieszka2016 »

Melduje się kolejna zadowolona klientka.
Auto kupione 5 miesięcy temu. W kontakcie przed sprzedażą ze strony pana Andrzej raczej krótkie odpowiedzi, co można tłumaczyć tym, że jest pewien swoich Zosiek i nie musi bawić się w marketing. Wizyta w Gorzowie poszła gładko - oględziny samochodu bez żadnej presji, krótka przejażdżka, chwila papierologii i auto kupione. Rejestracja bezproblemowa. Obsługa "posprzedażowa" również na wysokim poziomie - gdy podczas wymiany rozrządu wyszła na jaw usterka, która musiała być obecna już w momencie zakupu, pan Andrzej bez zastanowienia partycypował w kosztach.
Od czerwca Zośka jest w codziennym użytku, zrobiła kilka średniej długości tras i nie sprawia żadnych problemów. Dodam też, że jak na swój wiek (11 lat), jest w bardzo dobrym stanie.
Podsumowując - polecam!

Jarotl

#243 Post autor: Jarotl »

Witam, dość długo już szukam swojej Zosi, zachęcony pozytywnymi opiniami dotyczącymi aut od Pana Andrzeja postanowiłem kupić auto od niego. Na początku listopada pojawiła się zafira b za 27 tysięcy złotych rocznik 2008,którą postanowiłem się zainteresować. Po krótkiej rozmowie z Andrzejem dowiedziałem się, że posiada on ekspertyzy z których wynika, że auto posiada pierwszy fabryczny lakier.
Auto zostało sprowadzone i postanowiłem wczoraj jechać i je zobaczyć.
W opisie auta jest zapisane, że auto jest w bardzo dobrym stanie. Jakież było moje zdziwienie jak to auto zobaczyłem. To, że jest puknięte auto w tylny zderzak to widać na zdjęciu ale to, że jest on zamontowany od spodu blachowkrętami to już słowa nie ma. Przedni zderzak zamontowany na innych śrubach niż oryginalne, krzywo dopasowany. Informacja dotycząca tego, że jest fabryczny lakier to też nie była prawda, bo auto w niektórych elementach było lakierowane, Pan Andrzej dosłownie powiedział mi, że nie pamięta już o tym, że mówił o fabrycznym lakierze (nie osądzam go o kłamstwa).
Natomiast to co zobaczyłem w środku, przeszło moje oczekiwania, jak na auto za takie pieniądze i z takim przebiegiem to masakra. Plastiki na słupku od strony kierowcy porysowane niemiłosiernie, tak samo z tyłu nad klapą bagażnika. Nie wiem co było tam włożone, Andrzej tłumaczył, że teraz takie Plastiki to za 30 złotych można kupić. Może i można ale czemu ja mam to robić kiedy auto jest w bardzo dobrym stanie. Tapicerka foteli wygląda, jakby miała 30 lat. Siedzenie kierowcy chyba już nie posiada gąbki i siedzi się na metalowym szkielecie fotela.
Nie czuję się oszukany bo auta nie kupiłem, ale 250 kilometrów w jedną stronę zrobione bez sensu.
Nie chciałbym żebyście mnie odebrali jako osobę, która chce zepsuć opinię Panu Andrzejowi. Wierzę, że te wszystkie auta, które on sprzedał były w zdecydowanie lepszym stanie i wszyscy są zadowoleni. Lecz nawet jemu mogą trafić się egzemplarze nie warte zainteresowania. Chciałbym tylko abyście uważnie oglądali każde auto, najlepiej nie sami.

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#244 Post autor: rostex »

Oglądałem wczoraj dwie Zafiry u Andrzeja.
Pierwsza (W0L0AHM7572027990) miała wady: Połamana obudowa kratki nawiewu pasażera (nieudolnie poklejona), wyrwane z mocowania złącze pod fotelem pasażera (rzekomo wyrwana nogami pasażera), sfatygowany mieszek dźwigni zmiany biegów (159 tys przebiegu), koszmarnie brudna podsufitka (raczej do wymiany, pranie może nie pomóc), niedziałająca lampka nad 3 rzędem foteli, wyłamane fragmenty kratki nawiewu drugiego rzędu, wyrwane gniazdo zapalniczki drugiego rzędu, zarwany podłokietnik w boczku kierowcy (nie mam pojęcia co trzeba robić żeby doprowadzić boczek do takiego stanu), dziwnie klejony boczek w tylnych lewych drzwiach (niefachowa naprawa), pourywane obydwie rączki w oparciach foteli 3 rzędu, ślady lakierowania na oponie przedniej lewej, ślady lakierowania na uszczelce gumowej progu strony lewej, opony made in china (przednie łyse), wyciek prawdopodobnie z chłodniczki oleju, uszkodzone wygłuszenie ściany grodziowej (zapewne od karchera), korozja na progach pod uszczelkami, ślady wycinania szyby klapy tylnej, ślady lakierowania pod rantem szyby w tylnej klapie, zakurz lakieru na tylnej prawej lampie, założona najtańsza chłodnica klimatyzacji (chiński SRL).
Auto ogólnie brudne i strasznie zaniedbane. Silnika nie miałem nawet chęci odpalać, więc tu nic nie napiszę.
Druga (W0L0AHM7562172579): Wnętrze ładne, blacharsko tragedia. Zaawansowana, podmalowana korozja na rantach wszystkich drzwi, opony letnie na alufelgach nadają się na śmietnik, tylna klapa dolnym rantem ociera o zderzak, stąd klapa ma ślady korozji.

Jestem załamany i jednocześnie zawiedziony autami oferowanymi przez sprawdzonego sprzedawcę. Mailowo i telefocznie byłem zapewniony że auta są ładne. Mamy chyba inne wyobrażenie ładnego auta. Zrobiłem 800KM na darmo.

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#245 Post autor: Andrzej2503 »

rostex - raczej ciężko tłumaczyć się z tych bzdur - samochód w ekstremalnie niskiej cenie, wszystkie elementy fabryczny lakier (miałeś miernik w ręku), nie pucowny w stanie tak jak przyjechał,
większość tematów które wymieniłeś można ogarnąć w godzinę
nie wiem o jaki podłokietnik chodzi - auto nigdy jego nie miało (pewnie pomyliły Ci się auta)
auto ma 12 lat i 160 tys. więc ślady użytkowania musi posiadać, a co do chodnicy SRL to jest dobra chodnica, nie najtańsza
dałeś opust swoim emocjom - zobaczymy co fajniejszego znajdziesz za 18 tys - powodzenia i pozdrawiam

aha - prawie każda ZB ma odklejającą się tylną szybę - takie białe plamy - te auta tak mają :lol:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 10:07 przez Andrzej2503, łącznie zmieniany 2 razy.
sklepik z Zafirami B i C

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#246 Post autor: rostex »

Nic mi się nie pomyliło, widocznie za szybko czytałeś:
"zarwany podłokietnik w boczku kierowcy (nie mam pojęcia co trzeba robić żeby doprowadzić boczek do takiego stanu)".

Tylna szyba ewidentnie była wycinana, bo te białe ślady w miejscu kleju właśnie o tym świadczą. Robiłem taką czynność, więc wiem co piszę.

A czy zrobisz wyciek z chłodniczki oleju w godzinę to szczerze wątpię. Do tego mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z kosztów tej operacji.
Zaufałem opiniom, zapewnieniom o dobrym stanie itd. Uważam, że to auto nie różni się niczym od przechodzonych okazji od handlarzy i tak jak pisałem wcześniej w tamtym poście, mam nadzieję, że w najbliższym czasie ktoś potwierdzi moje słowa po oględzinach.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#247 Post autor: Maciek »

Rostex chyba dojrzałeś aby kupić nowe auto, używane nie są dla Ciebie ;)

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#248 Post autor: rostex »

Maciek pisze:Rostex chyba dojrzałeś aby kupić nowe auto, używane nie są dla Ciebie ;)
Dojrzałem do wyrobienia sobie opinii, że Andrzej jedzie na dobrej opinii i oferuje obecnie szroty takie same, jak igiełki z Radomia, Gniezna i Gostynina. Dla mnie EOT, a towarzystwo wzajemnej adoracji może sobie słodzić.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 10:25 przez rostex, łącznie zmieniany 1 raz.

wiciu625
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:25
Imię: wiktor
Lokalizacja: szczecin
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#249 Post autor: wiciu625 »

Myślę że cena 18900 wzięła się właśnie stąd że autko nie jest w stanie bdb. Sam kupowałem od Andrzeja Zafirę z 2006r za 23tyś, więc cena tej którą oglądałeś pewnie adekwatna do stanu ;) Nie wiem jakie teraz Andrzej ma auta na placu ale jak byłem w zeszłym roku po auto dla kolegi i dla siebie to raczej nie były to szroty. Wiele osób razi to że auta nie są odpicowane i ja np. jak przyjechałem też nie byłem zachwycony wizualnym wyglądem Zafiry którą kupiłem, ale poświęciłem jej jakieś 4-5h i po dokładnym wypraniu, wyczyszczeniu i umyciu utwierdziłem się w przekonaniu że jest ok. Ale z drugiej strony ciężko znaleźć auta w których przebiegi są tak dobrze udokumentowane, ja np. posiadam oprócz książki też niemieckie przeglądy z przebiegiem. Aha to tylko moja subiektywna ocena na podstawie mojego auta i auta kolegi który również jest zadowolony.

Pozdrawiam

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#250 Post autor: rostex »

W przypadku tej Zaifry przebieg tak był udokumentowany, że historia kończyła się w 2011 roku przy 102 tys km, ale to pomijam, bo widziałem o tym fakcie przez wyjazdem, tak samo o tym, że auto zanim kupił je Andrzej miało kręcony licznik, o którym dowiedział się po zakupie.
A maile które otrzymałem na temat tego auta zawierają takie stwierdzenia:

"Nic w nim nie trzeba robić".
"wszystko jest OK - chłodnicę klimy wymieniłem".

Skoro wycieku oleju z chłodniczki nie należy robić to ja nie mam więcej pytań.

Skasowany użytkownik 21152

#251 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Ktoś jedzie 800km (w obie strony, żeby nie było, że się czepiam) do "zaufanego" sprzedawcy, z forum po dobre auto i na miejscu zonk, no to mu się dziwicie? Pewnie gdyby wiedział, co zobaczy na miejscu, to by tyle nie jechał.

Sam się najeździłem za autem i wiem jak można się wkurzyć na miejscu, a co dopiero po takiej trasie. Może i kolegę poniosło, ale jak pisałem jechał w zaufane miejsce i się rozczarował.

Zachowanie sprzedającego w mojej ocenie typowego handlarza. Panie to można zrobić, tamto zrobić, samochód ma 12 lat, co Pan chcesz od niego i w moim przekonaniu poleciał na dobrej opinii, bo ludzie na forum chwalą to przejadą pół Polski i kupią.

Sam miałem się przejechać tam po auto i polecałem innym, ale teraz poważnie bym się zastanowił.

Podsumowując Sprzedający powinien wziąć na klatę, że trafiło mu się nienajlepsze auto i się do tego przyznać. Kupujący się wkurzył i tylko opisał co spotkało go na miejscu.

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#252 Post autor: rostex »

Gdyby było mało szczegółów, post Andrzeja z mojego wątku:

"zależy jaki masz budżet - za 15-16tys. ZB 1.8 dobrej nie kupisz
mam teraz jedną "tanią" i w BDB stanie ale tu kontakt na PW lub tel."

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ht=#346283

Info o przekręconym liczniku:
http://www.zdruzenie-sova.sk/seznam-aut ... 7990&tab=1

Ale jak pisałem powyżej, o liczniku wiedziałem, jednak przekonany o dobrej opinii i zachwalaniu sprzedającego o dobrym stanie zrobiłem sobie sobotnią wycieczkę. Mam nauczkę na przyszłość, że nie można wierzyć na słowo ani po zdjęciach, które nawet w przypadku super sprzedawców będą robione tak aby nic nie zauważyć.
Ostatnio zmieniony 06 mar 2017, 12:32 przez rostex, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#253 Post autor: Andrzej2503 »

DjHardy pisze:Sprzedający powinien wziąć na klatę, że trafiło mu się nie najlepsze auto i się do tego przyznać
ale ja ZB sprzedałem już setki i ta jakościowo nie odbiega w niczym od tych, do których wpisy mam pozytywne
oczekiwania kupujących są tylko inne - Wiem, że silnik można wytrzeć, auto wyglancować - ale czy o to chodzi? tym autem zrobiłem już około 700-800 km i jest pewne, jeździć będzie
sklepik z Zafirami B i C

rostex
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:36
Lokalizacja: Płońsk
Model:

#254 Post autor: rostex »

Andrzej2503 pisze: ale ja ZB sprzedałem już setki i ta jakościowo nie odbiega w niczym od tych, do których wpisy mam pozytywne
oczekiwania kupujących są tylko inne - Wiem, że silnik można wytrzeć, auto wyglancować - ale czy o to chodzi? tym autem zrobiłem już około 700-800 km i jest pewne, jeździć będzie
Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale jeśli tak sprawa się przedstawia, to powodzenia :lol:

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#255 Post autor: Wojti »

Andrzej czyli pucuj, glancuj ,naprawiaj i sprzedawaj tylko drożej a nie taniej bo potem opinia jest taka a nie inna.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”