[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
mlody17
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 29 cze 2009, 13:22
Imię: Michał
Lokalizacja: Okolice Dzierżoniowa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#616 Post autor: mlody17 »

A jak w tej chwili na auto świecą mi światła ktoś tak ustawił opc komem to musze najpierw wyłączyć ta funkcje w kompie i wtedy wpiąć się tak jak mówisz?

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#617 Post autor: mariusz_technik »

Zafira B 2006 r z halogenami i ksenonami. Myślę nad ledami do jazdy dziennej, w zafirce A którą sprzedałem miałem Philipsy i świeciły pięknie. Teraz też chce jakieś dobre dzienne, bo szkoda mi tych ksenonów w dzień używać ( zepsują się szybciej, i płynem to to pryska...). Myślę nad takimi:


HELLA LEDayLine15/30 NOWOŚĆ !!!

http://www.autometa.com.pl/akcesoria/la ... hella.html

https://www.youtube.com/watch?v=BpUU5DGrYMo

Te świecące na wprost (gdy są zamontowane pod skosem 30stopni) by były akurat do zafiry

Nie chcę rezygnować z halogenów, i pytanie jest takie, czy to jakoś wlazło by w kratkę z halogenem. Próbował ktoś? Wysokość ich to 2,5cm , długość z uchwytem montażowym 18,6cm.. muszę pomierzyć tą kratkę

Podobają mi się bo są markowe, i ten kąt 30stopni by pasował (wersja z kątem 15 stopni to by było za mało raczej)
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, 14:53 przez mariusz_technik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#618 Post autor: misio »

mariusz_technik pisze:Zafira B 2006 r z halogenami i ksenonami. Myślę nad ledami do jazdy dziennej, w zafirce A którą sprzedałem miałem Philipsy i świeciły pięknie. Teraz też chce jakieś dobre dzienne, bo szkoda mi tych ksenonów w dzień używać ( zepsują się szybciej, i płynem to to pryska...). Myślę nad takimi:


HELLA LEDayLine15/30 NOWOŚĆ !!!

http://www.autometa.com.pl/akcesoria/la ... hella.html

Te świecące na wprost (gdy są zamontowane pod skosem 30stopni) by były akurat do zafiry

Nie chcę rezygnować z halogenów, i pytanie jest takie, czy to jakoś wlazło by w kratkę z halogenem. Próbował ktoś? Wysokość ich to 2,5cm , długość z uchwytem montażowym 18,6cm.. muszę pomierzyć tą kratkę

Podobają mi się bo są markowe, i ten kąt 30stopni by pasował (wersja z kątem 15 stopni to by było za mało raczej)
Noooo.... ale cena zabija .....!!!! :axe:
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#619 Post autor: mariusz_technik »

No ale jak ma być to dobrze zrobione, to chyba warto - jakość hella pozwala liczyć na długie i bezproblemowe ich działanie, pewnie mocno świecą, i w dodatku w tą stronę co trzeba. Tylko czy się zmieszczą na szerokość i wysokość pomierzę. No bo co innego zamontować? Myślę tez nad halogenami jako dzienne, na tych 30%, tylko co na to pan na przeglądzie i policja? Inne światła dzienne które oglądam świecą na wprost, jak je zamontuję po skosie kratki to będzie lipa straszna

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#620 Post autor: misio »

mariusz_technik pisze:No ale jak ma być to dobrze zrobione, to chyba warto - jakość hella pozwala liczyć na długie i bezproblemowe ich działanie, pewnie mocno świecą, i w dodatku w tą stronę co trzeba. Tylko czy się zmieszczą na szerokość i wysokość pomierzę. No bo co innego zamontować? Myślę tez nad halogenami jako dzienne, na tych 30%, tylko co na to pan na przeglądzie i policja? Inne światła dzienne które oglądam świecą na wprost, jak je zamontuję po skosie kratki to będzie lipa straszna
Co jakość to jakość, raczej w kratkę nie wejdzie, na kratkę, nad przeciwmgielne - tak, chyba że zamontujesz pojedyncze ledy bez obudowy (jest taka opcja, masz wtedy możliwość roóżnych kompozycji ale należy dobrze zabezpieczyć). Z przeciwmgielnych bym nie rezygnował.
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#621 Post autor: mariusz_technik »

No te pojedyncze też myślałem, ale trzeba by było jakiś stelaż dlanich wyskrobać, bo jak by się to miało trzymać w kratce...

Na razie jednak myślęnad hella

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#622 Post autor: misio »

:roll:
mariusz_technik pisze:No te pojedyncze też myślałem, ale trzeba by było jakiś stelaż dlanich wyskrobać, bo jak by się to miało trzymać w kratce...

Na razie jednak myślęnad hella
A co myślisz o tym: zrobić szablon z wyrysem kratki, potem formę (gips, modelina ....) włożyć (oczywiście zabezpieczyć soczewki) i oblać żywicą epoksydową, potem polakierować?
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#623 Post autor: mariusz_technik »

No można się bawić, jak najbardziej

Awatar użytkownika
mariusz_technik
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:18
Lokalizacja: Jawor koło Legnicy
Model:

#624 Post autor: mariusz_technik »

Są jeszcze światełka philips daylight 9, kosztują około 220zł, i maja niby szeroki kąt montażu (czy świecenia?) wide view +/- 40 stopni w poziomie. Mają 12,5cm szerokości. Czyli tanio, i porządnie, może to jest rozwiązanie zamiast tych hella 30 stopni, bo one kosztują około 600zł, i w dodatku jeszcze trzeba osobno dokupić do nich automat włączający

A próbował ktoś wmontować ledy w te listwy ochronne zderzaka nad kratką? Nie wiem jak się je demontuje, ale tam można by też wpasować podłużne lub punktowe ledy
Ostatnio zmieniony 21 mar 2017, 12:57 przez mariusz_technik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#625 Post autor: opelmen »

Czy montował ktoś takie 'cudo'?

http://allegro.pl/kierunkowskazy-swiatl ... 78567.html

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-k ... 95771.html

Zastanawiam się nad nimi bo żarniki bi-ksenonowe drogie :shock:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#626 Post autor: Mawerix »

Temat tyczy ZB a do niej nie da się zamontować takich LEDów.

I nie ŻARNIKI Xenonowe tylko palniki.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 11:05 przez Mawerix, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#627 Post autor: Rafoooo »

opelmen pisze:Czy montował ktoś takie 'cudo'?

http://allegro.pl/kierunkowskazy-swiatl ... 78567.html

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-k ... 95771.html

Zastanawiam się nad nimi bo żarniki bi-ksenonowe drogie :shock:
Fajnie to wygląda, ale nic nie pisze o homologacji ... czyli pewnie w razie kontroli przysłowiowa dooopa :mysli:

Mawerix, możesz uzasadnić czemu się nie da do Zafiry B?

Ps. kolega Opelmen ma zafire B i dlatego tutaj pyta ;)

I nie znalazłem nigdzie że rzeczywistą nazwą jest palnik, a nie żarnik :> ... a według wikipedii to nawet pod nazwą D2S jest jarznik ... więc jak to jest??? :P
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 11:27 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#628 Post autor: Flora »

Mawerix pisze:Temat tyczy ZB a do niej nie da się zamontować takich LEDów.
Dlaczego nie? Reflektor z soczewką idealnie się do tego nadaje, ponieważ kierunkowskaz jest w nim bezbarwny.

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#629 Post autor: opelmen »

Mawerix pisze: I nie ŻARNIKI Xenonowe tylko palniki.
Dziękuję za zwrócenie uwagi na poprawne nazewnictwo ale to chyba był OT?


EDIT
Rafoooo pisze:
opelmen pisze:Czy montował ktoś takie 'cudo'?

http://allegro.pl/kierunkowskazy-swiatl ... 78567.html

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-k ... 95771.html

Zastanawiam się nad nimi bo żarniki bi-ksenonowe drogie :shock:
Fajnie to wygląda, ale nic nie pisze o homologacji ... czyli pewnie w razie kontroli przysłowiowa dooopa :mysli:

Mawerix, możesz uzasadnić czemu się nie da do Zafiry B?

Ps. kolega Opelmen ma zafire B i dlatego tutaj pyta ;)
ale czy homologacja ma dotyczyć żarówek czy lamp?
o ile oglądałem różne żarówki to nie ma na nich wybite homologacji. Coś przeoczyłem?

Posty pisane w krótkim odstępie czasu edytujemy i scalamy - GOTI
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 15:47 przez opelmen, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#630 Post autor: Rafoooo »

Sugeruje się przepisami, które wskazują na to, że ma być nabita homologacja na lampie do jazdy dziennej. Taki LINK do poczytania.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”