[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kabanosik

#121 Post autor: kabanosik »

Witam ponownie.
Rano chyba wywołałem wilka z lasu. Wracając z pracy, na czerwonym świetle zauważyłem spalanie 5,5 L/h, podczas jazdy ok. 10,5 do 25 Ll100. Poczułem specyficzny zapach ale bardzo krótko, zaraz po pierwszych objawach, silnik nabrał metalicznego dźwięku. :roll:
Pierwsza myśl DPF. Pojeździłem trochę po osiedlowych uliczkach , przeważnie 3 i 4 bieg,szybciej się nie dało (auto za autem). Obroty do 2000. Cała akcja trwała ok 5 do 8 min.
Po tym czasie spalanie na biegu jałowym wróciło do normy 0,8 do 1,3 z klimą.
Chyba miałem dziewicze wypalanie :oops:
Potwierdzacie? :P

Woytas

#122 Post autor: Woytas »

przeszedłeś chrzest bojowy, Zosia stała się kobietą. :lol: :lol: :lol: :piwo:

kabanosik

#123 Post autor: kabanosik »

Po wczorajszym wypaleniu DPF dzisiaj niespodzianka, kontrolka autka z kluczykiem.
Mechanik usunął błąd kompem. Okazało się że było coś z filtrem cząstek! Na razie kontrolka nie świeci. Co mogło być przyczyną bo facet nie wie.?

kicaj

#124 Post autor: kicaj »

kabanosik, a co to byl za blad?

kabanosik

#125 Post autor: kabanosik »

Nie wiem nie zaglądałem facetowi (bo jestem świerz, dlatego chcę kupić sobie tech-a) ale coś dotyczyło DPF. Ale wszytko jak na razie ok.


------------------------------scalanie-----------------

Czy mając tech-a będę mógł wypalać DPF kompem?
Przepraszam za głupie pytanie ale nie wiem?
(właśnie nabyłem interfejs i jestem ciekawy?


.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2010, 21:19 przez kabanosik, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#126 Post autor: Anony Mous »

kabanosik jak masz "normalne" wypalanie DPF-a to obroty trzymaj wyżej niż 2tyś ..

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#127 Post autor: Lorry »

kabanosik pisze:Czy mając tech-a będę mógł wypalać DPF kompem?
tak, aczkolwiek nie jest to wskazane. Jesli wypala się sam to niech tak zostanie, gdyby były jaja to dopiero wypalanie kompem. Za pomocą fejsa dobrze jest mierzyc sobie nasycenie---wiadomo mniej wiecej za ile spodziewac sie wypalania


Btw. Kupiłeś techa czy OpComa... Bo to zasadnicza różnica. Techa to w Aso chyba głownie mają koszt. ok 30tyś zl :P

kabanosik

#128 Post autor: kabanosik »

Kupiłem OpComa.
Mój błąd to 245258 - czujnik ciśnienia DPF. Kontrolka znów sie zaświeciła . W czwartek robię rozrząd to powiem mechanikowi o błedzie. Doczytałem na forum że nie jest to poważana sparawa, najprawdopodobniej uszkodzony (pęknięty) plastikowy przewód króćca pomiarowego przetwornika ciśnienia w komorze grodziowej (ECN 245258)http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... 8&start=90.
Mam nadzieję :/ :/

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#129 Post autor: Lorry »

kabanosik pisze:nie jest to poważana sparawa
teoretycznie, bo w praktyce potrafi uniemożliwić wypalenie DPFa i spowodować jego przytkanie i zamulenie auta :|

kabanosik

#130 Post autor: kabanosik »

No właśnie po ostatnim wypaleniu zaczęły się problemy z kontrolką kluczyk z autkiem. Mam nadzieję że w czwartek będzie po wszystkim. Auto sprawuje sie bez zarzutu( jest moc, bez zamulania, żadnych objawów problemu- gdyby nie lektura forum i kontrolka nie zwróciłbym na to uwagi), jedynie świecąca kontrolka wkurza. Dlatego mniemam :roll: że to nie jest duży problem.

Op-Coma kupiłem tego którego ty polecałeś( nazewnictwo jeszcze mi się myli :oops: )

jacekk44

#131 Post autor: jacekk44 »

Witam
pisałem już o moich problemach z DPF odebrałem auto z serwisu z nasyceniem filtra 106% na drugi dzień miałem wypalania zakończone powodzeniem nasycenie spadło do 0% po przejechaniu około 380km znowu wypalanie przy 80% czyli ok ale tym razem nasycenie nic nie spadło następnego dnia znowu wypalanie a nasycenie znowu nie spadło wynosi 100% błędów nie ma wypalanie nie zostało przerwane dlaczego nie chce się wypalić???

DD

#132 Post autor: DD »

Czy jesteś pewien, że dochodzi do wypalania? Może to oznaki czegoś innego?
Podajesz stopień nasycenia w kolejne dni - rozumiem że dysponujesz op-comem. To jakie odczytujesz wartości przebiegu od ostatniego wypalania?

jacekk44

#133 Post autor: jacekk44 »

co 50km jest wypalanie nasycenie cały czas rośnie a przebieg się zeruje
piątek 80%- 280 km OK
sobota 100% - 0km nie ok
niedziele 110% - 0km

kp2

#134 Post autor: kp2 »

Zaobserwuj proces wypalania jak długo trwa - bo może jest tylko inicjowane przez kompa, a nie przebiega do końca. Kilka dni obserwacji wiele pomoże. :shock:

kicaj

#135 Post autor: kicaj »

jacekk44, gdzie wypalasz dpf? jak podczas wypalania jedziesz?
druga opcja to sprawdzenie czy czujnik/i jest/sa ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”