Problem z oświetleniem wnętrza/kabiny samochodu

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#196 Post autor: Flora »

Powinno być raczej takie samo. Sprawdź jak zmieniaja się te napiecia po uruchomieniu silnika.

zuli007

#197 Post autor: zuli007 »

Sprawdziłem napięcia podczas pracy silnika - 14V jest na akumulatorze i modułach pomijając zegary - na nich jest 13,2. Napięcia sprawdzałem miernikiem i zarówno w gniazku zapalniczki jak i na akumulatorze jest 14V. Zastanawia mnie dlaczego na zegarach zawsze jest niższe niż na reszcie.

Update.
Czy dysponuje ktoś schematem tych złącz? (do CIM i zegarów). Brązowe i czarne kable przy CIM i zegarach są ok. Brązowo-kolorowe to nie masa z tego co pokazuje miernik.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, 16:10 przez zuli007, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#198 Post autor: Sebu$ »

shadow pisze:Coś mam pecha do elektryki ostatnio.
Dzisiaj chciałem zmienić żarówki w podsufitce na ledy
Przy lusterku poszło bez problemów. Ale po podłączeniu pierwszej w środkowej lampce dioda tylko na chwilę mignela i wszystkie lampki przestały świecić. Zmieniłem ledy na zwykle ale nadal nie świecą.
W bagażniku działa ale tylko po otwarciu klapy, jeżeli chce ją włączyć na stałe to nie świeci.
Który bezpiecznik odpowiada za oświetlenie? A jak będzie dobry to gdzie szukać awarii?
może pomoże .... ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=5771
Ostatnio zmieniony 06 sie 2016, 19:58 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

kilov

#199 Post autor: kilov »

Ja także wymieniłem i miałem dysko. W tablicy szczególnie. Ale to na zwykłych LEDach. Nie wiedziałem o CANach. `Szybko zmieniłem na oryginały i ... stało się to że lampki się nie zapalały po otwarciu drzwi ogólnie było spieprzone. Odpiąłem aku i nic. Pojechałem na kompa i nic. Przy mechaniku jednak wyjąłem całą środkową obudowę, rozebraliśmy to na części pierwsze i co się okazało..?? Odgięta była jedna blaszka od żarówki i obwód ujowo zamykało... Niby głupota ale może to pomoże niejednemu (stwierdziłem że to może być jakaś mała wada fabryczna :) :)

luter
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2016, 10:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#200 Post autor: luter »

Cześć!
Szybkie pytanie:
Sprawdzał ktoś typ żarówek w osłonkach przeciwsłonecznych?
Tam są mniejsze niż W5W na pewno, może W2,3W? W1,2W?
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 16:35 przez luter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#201 Post autor: Bodek »

luter pisze:Cześć!
Szybkie pytanie:
Sprawdzał ktoś typ żarówek w osłonkach przeciwsłonecznych?
Tam są mniejsze niż W5W na pewno, może W2,3W? W1,2W?
Katalog pokazuje rurkę:

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

luter
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2016, 10:57
Imię: Kamil
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ
Gender:

#202 Post autor: luter »

Bodek pisze:
luter pisze:Cześć!
Szybkie pytanie:
Sprawdzał ktoś typ żarówek w osłonkach przeciwsłonecznych?
Tam są mniejsze niż W5W na pewno, może W2,3W? W1,2W?
Katalog pokazuje rurkę:

Obrazek
udalo mi sie wydlubac, na moje oko zarowka T5 w1,2w. ale napisy nieczytelne

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#203 Post autor: darkb »

potrzebuje schematu podłączenia czujników w zamkach do jakiegoś modułu w aucie który to włącza nam oświetlenie wewnętrzne w aucie

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#204 Post autor: Flora »

Sygnał z zamków w drzwiach idzie do RECa, który steruje oświetleniem. Czego dokładnie potrzebujesz? W jakim celu?

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#205 Post autor: darkb »

potrzebuje sprawdzić do którego układu elektronicznego w recu idzie sygnał z drzwi ( tzn kiedy otwarte i kiedy zamkniete) , nie działa mi podświetlenie we wnetrzu kiedy otwieram drzwi pasażera przód i drzwi pasażera tył lewy. a kiedy otworze drzwi kierowcy lub pasażera tył prawy to oświetlenie działa

Awatar użytkownika
misio
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 17 lis 2016, 18:41
Imię: Michał
Lokalizacja: LBI
Auto: Zafira 2.0 opc
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#206 Post autor: misio »

darkb pisze:potrzebuje sprawdzić do którego układu elektronicznego w recu idzie sygnał z drzwi ( tzn kiedy otwarte i kiedy zamkniete) , nie działa mi podświetlenie we wnetrzu kiedy otwieram drzwi pasażera przód i drzwi pasażera tył lewy. a kiedy otworze drzwi kierowcy lub pasażera tył prawy to oświetlenie działa
Wg mnie jeżeli działa na 2 drzwiach, to może coś dzieje się z włącznikami w drzwiach lub przetarte kable do włączników. Miałem problem z oświetleniem bagażnika i okazało się że odkręcił się włącznik (taki wystający pstryczek w klapie) , przykręciłem i "wsio rabotajet".
Kiedy zabijemy ostatnie zwierzę, złowimy ostatnią rybę, zetniemy ostatnie drzewo, zatrujemy ostatnią rzekę - zrozumiemy, że pieniędzy nie da się jeść.... howk !!!

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#207 Post autor: Flora »

W ZB nie ma takich pstryczków, a styk zintegrowany jest z zamkiem. Możesz na początek powierzyć sygnał na wiązce drzwi. Jest tu rozpiska złącza i kolorów kabli. Po otwarciu, na przewodzie pojawia się masa. Przygotuję później opis gdzie to trafia do RECa.

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#208 Post autor: darkb »

Flora pisze:W ZB nie ma takich pstryczków, a styk zintegrowany jest z zamkiem. Możesz na początek powierzyć sygnał na wiązce drzwi. Jest tu rozpiska złącza i kolorów kabli. Po otwarciu, na przewodzie pojawia się masa. Przygotuję później opis gdzie to trafia do RECa.
A czy posiadasz schemat też złącza w drzwiach przód i tył z kolorami kabli aby pomierzyc

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#209 Post autor: Flora »

darkb pisze:
Flora pisze:W ZB nie ma takich pstryczków, a styk zintegrowany jest z zamkiem. Możesz na początek powierzyć sygnał na wiązce drzwi. Jest tu rozpiska złącza i kolorów kabli. Po otwarciu, na przewodzie pojawia się masa. Przygotuję później opis gdzie to trafia do RECa.
A czy posiadasz schemat też złącza w drzwiach przód i tył z kolorami kabli aby pomierzyc
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=21822

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#210 Post autor: darkb »

A złącze tylnych drzwi posiada ktos

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”