zafira 1.6 16V ciężko odpala po dłuższym postoju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ZAFIRATOR

zafira 1.6 16V ciężko odpala po dłuższym postoju

#1 Post autor: ZAFIRATOR »

Witam.
Mam nadzieję, że to w "silniku" należy umieścić a odpowiedzi na mój problem nigdzie tu nie znalazłem.
Sprawa jest taka - po nocy muszę silnikiem kręcić ponad 5 sekund żeby zapalił. Jak zapali i go zgaszę to pali od dotknięcia. Im dłużej auto stoi tym dłużej muszę kręcić. Podejrzewam pompę paliwa więc sprawdziłem ciśnienie paliwa w układzie zaworkiem na listwie wtryskiwaczy - usłyszałem tylko takie małe "cyt" i to wszystko. Dalej - uruchomiłem silnik, pochodził sobie, wyłączyłem i sprawdzam ciśnienie tym zaworkiem i co? I znowu tylko "cyt". Skoro jest to zawór do zmniejszania ciśnienia w układzie paliwa to jeśli dobrze rozumuję, powinno BYĆ tam ciśnienie, a tymczasem go nie było. Dziwna sprawa bo przecież pompa powinna, po wyłączeniu, trzymać ciśnienie.
Dalej - wyjąłem przekaźnik sterujący tym bałaganem (ten fioletowy) - styki jak nowe.
Jest jeszcze zdaje się zawór zwrotny na listwie wtryskiwaczy - może to to? Poproszę o pomoc co to może być? W imieniu swoim i rozrusznika ...

Edit:
Po podłączeniu do komputera pojawia się błąd P0230 - zasilanie napięciem pompy paliwa.

ZAFIRATOR

#2 Post autor: ZAFIRATOR »

Ludzie!
nikt nic nie wie, nie podpowie co mam sprawdzić, co zamienić / zmienić?

W każdym razie miałem okazję wstawić identyczną kostkę / sterownik pompy paliwa i nic, nic się nie zmieniło.

Szukam dalej.
Olśnijcie mnie :)

rafi

#3 Post autor: rafi »

Witam kolege wygląda na zapowietrzający się układ paliwa poszperaj troche na forum ,pisaliśmy z kolegami całe książki na ten temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”