2,2 DTI nagrzewajacy katalizator

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
derk

2,2 DTI nagrzewajacy katalizator

#1 Post autor: derk »

Dzisiaj jechałem do Wrocławia, włączona klimatyzacja, ale czuję nagrzewajacy się tunel w okolicach ręcznego, a lewarka zmiany biegów. Już zima mnie to denerwowało jak opierała nogi o kokpit.
Przypuszczam że to będzie od katalizatora.
Nie wiem czy nad katalizatorem są osłony. Sprawdzę jak wrócę do domu. Co z tym zrobić?
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 20:23 przez derk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#2 Post autor: Dziadek13 »

Powinna być osłona termiczna.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 20:34 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 2 razy.

derk

#3 Post autor: derk »

Wydaje mi się, że to jednak będzie katalizator, pewnie do wycięcia. W pewnym momencie to już w samochodzie smierdzialo. Stojąc w kolejce na bramkach, tunel (plastyki) zrobił się chłodniejszy

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#4 Post autor: Cray123 »

Faktycznie pierwsze zobacz czy masz taką osłone

derk

#5 Post autor: derk »

Dziadek13 pisze:Powinna być osłona termiczna.

Obrazek
Obrazek
Z tego co widziałem zaglądając pod samochód na ulicy, z pewnością nie man osłony nad tłumikiem środkowym. Nie wiem czy powinna być na katalizatorem i czy to jest jedna oslona.
Na tą chwilę znalazłem w ogłoszeniach tylko do 2,2 benzyny, nie wiem czy będzie pasować?

derk

#6 Post autor: derk »

Dziadek13 pisze:Powinna być osłona termiczna.

Obrazek
Obrazek
Z tego co widziałem zaglądając pod samochód na ulicy, z pewnością nie man osłony nad tłumikiem środkowym. Nie wiem czy powinna być na katalizatorem i czy to jest jedna oslona.
Na tą chwilę znalazłem w ogłoszeniach tylko do 2,2 benzyny, nie wiem czy będzie pasować?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#7 Post autor: Dziadek13 »

derk pisze:Wydaje mi się, że to jednak będzie katalizator, pewnie do wycięcia.
Podaj linka do tej osłony termicznej zobacze,choć powinna pasować buda ta sama.
Co do wycięcia katalizatora to nie polecam i nie chodzi tu o jakieś przepisy tylko o ciśnienie które musi wystąpić przed katalizatorem żeby podczas otwarcia egr powinno się wtrysnąć do dolotu pod ciśnieniem a jak nie będzie kata to lżej mu będzie do wydechu i będzie bujanie silnikiem podczas otwierania się egr bo ciśnienie z turbiny pójdzie częściowo w wydech.

derk

#8 Post autor: derk »

https://omoto.pl/oslona-termiczna-opel- ... 15317.html

Zastanawiam się czy katalizator także posiada osłonę i czy przypadkiem ta osłona, nie zabezpiecza środkowy tłumik i katalizator :(

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#9 Post autor: Dziadek13 »

derk pisze:zabezpiecza środkowy tłumik i katalizator
Tak jak piszesz.
Co do tej osłony to ciężko kupić dobrą ta z linka wisi już chyba rok jak ja szukałem to już była, tylko jak dzwoniłem do nich to powiedzieli że foto poglądowe i oferowana osłona ma pourywane otwory mocujące,po długich poszukiwaniach trafiłem na alledrogo i też były pourywane otwory ale cena dobra więc po kupieniu zrobiłem wycięcie na linki ręcznego w osłonie co bym nie musiał odkręcać osłony w razie wymiany linki ręcznego dobrze przekonserwowałem nad osłoną co by nie było rudej i umocowałem osłone przy pomocy nitownicy i jest git.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”