Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
d.marco

#31 Post autor: d.marco »

Ok sprawdzę pierw baterie w kluczyku ale czy po wyjeciu baterii nie trzeba bedzie od nowa programowac kluczyka tzn wiem,ze centralny napewno ale czy sam kluczyk w jakiś inny sposób bo zostanie wyjeta bateria. Chyba, że ona jest tylko do obsługi centralnego zamka. Przypomniałem sobie,że nawet jeśli nie otwiera to zaonserwowałem ,iż dioda w kluczyku sygnalizuje pobór pradu więc chyba to nie bedzie wina baterii w kluczyku ale sprawdze. Mam jeszcze jedno pytanie apropo w/w tematu zauważyłem,że gdy jest bardzo ciepło to w tylnych drzwiach zapadka nie otwiera sie natomiast gdy jest chłodno lub auto stoi w cieniu to działe bezbłędnie - co może ją zatrzymywac po nagrzaniu sie auta. Czy ktos miał lub ma takie zjawiasko.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#32 Post autor: scaniairizar »

d.marco,

bo to wyglada tak: jak wrzucisz sobie kluczyk gdzies, nie bedzie styku to automatycznie kluczyk się rozprogramowuje. natomiast potem, jak ściśniesz delikatnie kluczyk aby nacisnąc otwierane, to styk sie zrobi i dioda zaswieci. programowanie kluczyka nie jest rzeczą trudną - przekrecasz na zapłon i zamykasz auto. tzn klikasz zamykanie, on sie zamknie i otworzy i zaprogramowany.
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

d.marco

#33 Post autor: d.marco »

scaniairizar,-
tak masz racje sprawdzałem i z kluczykiem oraz bateria wszystko jest ok sprawdziłem również połączenia centralki od zamka i wydaje sie być równiez ok - jednak zastanawia mnie sam fakt blokowania sie czasami po nagrzaniu sie auta jednej z zapadek tylnych drzwi tak jak opisałem to wczesniej, przeciesz wszystkie są sterowane elektrycznie a nie podciśnieniowo jak to maja niektóre auta. Chyba będę musiał rozebrać poszycie drzwi od wewnatrz i zobaczyc co ja tam czasami blokuje.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#34 Post autor: scaniairizar »

moze to jest kwestia tej przelotki kabli w progu ? w zaleznosci od ustawienia sie kabli ?
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

k.szchuck

#35 Post autor: k.szchuck »

Witam. Korzystając z okazji pozwolę sobie zapytać o jedną rzecz...

Wiecie może czy występowały Zafiry wyposażone w centralny zamek TYLKO w przednich drzwiach i klapie bagażnika??? Czy to ja mam coś nie tak z centralnym? Bo zamykają/otwierają się tylko przednie drzwi i klapa... w tylnych drzwiach nie grają również głośniki. Może to mieć coś z tym wspólnego?

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#36 Post autor: BajBus »

kolego sprawdź wiązkę przechodzacą od słupka do drzwi, może tam Ci sie kabelki przetarły...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

darekimi

#37 Post autor: darekimi »

Witam wszystkich wiem ze temat byl juz poruszany sporo razy ale jakos niemoge dojsc ze przestal dzialac tyl prawy rozebralem kostke sprawdzalem przewody niby wszystko oki niektore poprzecierane ale nie poprzerywane zaizolowalem je i nadal nic.Moze wiecie co z tym fantem zrobic albo jaki przewod odpowiada za centralny w tylnych prawych drzwiach a moze ze przetarty to juz niedziala??????

tomekuza

#38 Post autor: tomekuza »

Że przetarty to sie mogło coś zewrzeć, ale jak bezpiecznik nie poszedł to silniczek tym bardziej powinien być w porządku. Najlepiej by go było na krótko sprawdzić ale to trzeba drzwi rozebrać

ZAKROPIOLO

#39 Post autor: ZAKROPIOLO »

Ja mam podobny problem z prawym tyłem. Jak wepnę kostkę w drzwi i zamknę centralny to pali bezpiecznik. Nie wiem czy to coś w drzwiach czy we wtyczce?
Poproszę o sugestie.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#40 Post autor: QRZOL »

witam
miałem to samo tylko ze z lewymi,przewody miedzy drzwiami a słupkiem(w tym gumowym wężyku)przetarte i przerwane i od szyb tak samo miałem stykały się i paliły bezpieczniki...
Obrazek

ZAKROPIOLO

#41 Post autor: ZAKROPIOLO »

Dzięki za podpowiedź. Jutro sprawdzę.Pzdr.

Anony Mous

#42 Post autor: Anony Mous »

sprawdzaj jak najszybciej, ja też tak miałem że paliło mi bezpiecznik z el. szyb a później było tylko gorzej. Spaliła się centralka i wszystkie zamki więc koszt naprawy nie był mały.

Ciekawostka:
centralka spalona, zamki spalone a bezpiecznik cały, elektryk mówił mi wtedy że niestety ale u Opli to jest standardowe zjawisko.

ZAKROPIOLO

#43 Post autor: ZAKROPIOLO »

He he ....centralny już działa. Trzy kable całkowicie urwane. polutowane, zaizolowane i........chyba jeszcze któreś muszą być pęknięte w izolacji bo nie działa prund na szybach i głośnik.... a może coś we wtyczce. muszę pokombinować, wczoraj już było ciemno.

Pozdrawiam all....

Qrde, czy jest jakiś sposób na zdjęcie tej gumy z wiązki, jest dość ścisła???

--scalone--

To nie kostka. Odchyliłem poszycie drzwi i zauważyłem, że kostka nie jest nigdzie wpięta. Gdzie ona powinna być dołączona. Nie bardzo zlokalizowałem miejsce gdzie można by ją wpiąć. To jest ta kostka z dwoma grubymi przewodami (czerwony i brązowy) i trzema cienkimi. Czy ktoś rozbierał tylne drzwi. Dajcie znać gdzie ją wpiąć.

Nadal nie działa prąd na szybach i głośnik.

//scaliłem posty //BajBus
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2009, 22:19 przez ZAKROPIOLO, łącznie zmieniany 1 raz.

progan

#44 Post autor: progan »

Witam.
Odgrzeję troszkę temat. Czy aby dostać się do zespołu przycisków szyb na drzwiach kierowcy, należy zdemontować całą tapicerkę, czy można wydobyć ten moduł bez demontażu. Kolega ‘marekww33’ pisał, że podmieniał, może byłby tak uprzejmy i napisał co i jak. W moim przypadku nie mogę zamknąć tylnej prawej szyby, natomiast otwieranie działa prawidłowo.
Pozdrawiam.

robertto75

#45 Post autor: robertto75 »

Zafira A 2002r. 2,0 DTI - nie działa otwieranie drzwi z pilota.
Wymieniłem baterię w pilocie, przy naciśnięciu zapala się dioda. Gościu wymieniający baterię sprawdził pilota kierując go do jakiegoś odbiornika, który wykazał, że pilot wysyła sygnał. Podejrzewam, że problem jest w odbiorniku w samochodzie. Czy ktoś wie gdzie tego szukać, co może być przyczyną?
Z góry dziękuję za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”