Nieznane przyczyny pojawienia się P0400 2.0 DTI

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#31 Post autor: Janus »

Witam!

Nie mam teraz jak pojeździć Zosią i zrobić tej tabelki (albo w pracy do późna albo w domu z dzieckiem na L4 :-( )
Co do muła przy ruszaniu - a przejedź się Zosią zmieniając biegi manualnie - do 3tys/min i kolejny bieg. Może problem stanowi skrzynia, a nie silnik... (dopiero przypomniałem sobie że masz automat).

Co do ładowania. Na biegu jałowym ładowania prawie brak. Potem narasta stopniowo, żeby powyżej 3,5tys/min powoli spadać. Za stopień ładowania odpowiada elektrozawór od siłownika przy sprężarce. On trochę moduluje doładowanie przed 2tys/min i powyżej 3tys chroni przed przeładowaniem. User Dziadek kiedyś zastąpił u siebie ten zawór mechanicznym zaworem upustowym wyregulowanym na 1,9 bara. Podobno ciekawie to się zbiera - tyle że Dziadek ma DTL-a więc słabszą wersję. Czy w Y20DTH byłaby odczuwalna poprawa? Nie wiem...
Możesz jeszcze wykręcić z kolektora dolotowego czujnik ciśnienia doładowania i przemyć go jakąś benzyną w sprayu/zmywaczem do gaźników/hamulców itp. Może jest zasyfiony i membrana nie pracuje jak należy. U mnie czyszczenie trochę poprawiło dynamikę.
Janusz

Skasowany użytkownik 21152

#32 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

W poniedziałek-wtorek jadę na usunięcie EGRa (z softu) +(prawdopodobnie) dobicie paru kucyków. Czwartek - piątek wymieniam trawersy i będę czyścił cały dolot. Przepływka na 99% jest walnięta, bo sprawdzone na 2 DTL i na wolnych pokazywało 30-35g/s więc raczej nie możliwe zeby moja pokazywała 8-11g/s ale to się upewnię po wizycie u speca od map.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#33 Post autor: Dziadek13 »

DjHardy pisze:na forum astry chyba, że jak prędkość 0 km/h to turbo nie ładuje.
Nie prawda turbo ładuje cały czas nawet na postoju od chwili uruchomienia silnika a tylko jego wydajność zależy od obrotów silnika podczas jazdy.
Co do usunięcia egr programowo to się sprawdza na nowych silnikach, a teraz będziesz miał ustawy na granicach małe wachnięcia i pokaże się błąd przerabialiśmy taki temat na forum vectry B, trzeba sę nad tym dobrze zastanowić i zachować kopie programu przed przeróbką na godz W.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2017, 19:29 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#34 Post autor: Janus »

Turbo ładuje cały czas, ale na biegu jałowym ciśnienie doładowania (absolutne) to 1 bar - czyli atmosfera...
Janusz

Awatar użytkownika
danielp
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:17
Imię: Daniel
Lokalizacja: RMI---->KTA
Auto: Citroen
Model: DS4
Oznaczenie silnika: RHD
Gender:
Kontakt:

#35 Post autor: danielp »

Mam AG na ten blad obecnie,ciekawe co wyjdzie
Programowanie i Diagnostyka elektroniki Samochodowej
Odczyt CARPASS po OBD oraz moduły wysyłkowo również z DDM i PDM
CIM-y programowanie,naprawa,sprzedaż
KOLEKTORY Z19DTH.Edycja plików on-line.
Specjalizacja OPEL
www.cartronic.biz

Skasowany użytkownik 21152

#36 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Dziadek13 pisze: Nie prawda turbo ładuje cały czas nawet na postoju od chwili uruchomienia silnika a tylko jego wydajność zależy od obrotów silnika podczas jazdy.
Może źle się wyraziłem, ładuje ale nie ma np 1,9 bara tylko ok 1 bara.
A możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli ustawienia na granicach? Małe wachniecie i będzie blad, czego będzie ten błąd? Koleś do którego się wybieram już nie jeden EGR wywalał z softu, więc chyba wie co robi (mam nadzieję) :/
Ostatnio zmieniony 02 lip 2017, 22:45 przez Skasowany użytkownik 21152, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#37 Post autor: Dziadek13 »

DjHardy pisze: co masz na myśli ustawienia na granicach? Małe wachniecie i będzie bład, czego będzie ten błąd?
Np przeładowania,błąd związany z P0400 bo P0400 to nie tylko egr no i bujanie autem takie problemy były z vectrą B 2.0 DTI po powrocie do orginalnego softu te problemy znikły czyli źle zrobiony soft lub turbo starszawe albo tuner słaby.Dla tego pisałem o kopi ori softu.

Skasowany użytkownik 21152

#38 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Niestety nie udało się wylogować EGR ponieważ żeby to robić, trzeba go zdemontować, aby się podłączyć do pompy, a ten dziad ani drgnie :( koszt usługi 200 zł gdyby można to było zrobić. Mocy nie chciał podnosić, bo jak stwierdził dużo nie dołoży, a tylko pewnie będzie więcej kopcic :(

Zna ktoś jakiś sposób żeby go wyjąć? Bo do głowy przychodzi mi tylko rozcięcie pokrywy dolotu i założenie innej używki w którą wsadzę ten EGR.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2017, 14:48 przez Skasowany użytkownik 21152, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#39 Post autor: Dziadek13 »

DjHardy pisze:Zna ktoś jakiś sposób żeby go wyjąć?
Podgrzanie i schłodzenie samego egr np azotem lub w spray -87' musi wyjść.Zapytam piszemy o pneumatycznym?.

Skasowany użytkownik 21152

#40 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Ja mam już elektroniczny. Przy pneumatycznym podszedł by bez problemu bo sam mówił, a przy elektronicznym kazał go wyjąć, bo jak nie wyjdzie, to się nie podłączy do kostki w pompie :(

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#41 Post autor: Janus »

DjHardy pisze:Niestety nie udało się wylogować EGR ponieważ żeby to robić, trzeba go zdemontować, aby się podłączyć do pompy(...)
Dziadek - Przez OBD2 nie da rady?? Są w złączu pompy jeszcze jakieś piny serwisowe nie opisane w schematach??
Janusz

Skasowany użytkownik 21152

#42 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

No właśnie mówi, że w Vectrze C można przez OBD, ale w ZA nie :( nie wiem czym się różni instalacja mimo, że silniki takie same :(

Awatar użytkownika
danielp
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:17
Imię: Daniel
Lokalizacja: RMI---->KTA
Auto: Citroen
Model: DS4
Oznaczenie silnika: RHD
Gender:
Kontakt:

#43 Post autor: danielp »

Dokładnie,nie kazda PSG16 nie pojdzie odczyt po OBD jeżeli rozmawiamy o komunikacji poprzez K,tam gdzie CAN idzie kazda,wiem bo robie to.
Programowanie i Diagnostyka elektroniki Samochodowej
Odczyt CARPASS po OBD oraz moduły wysyłkowo również z DDM i PDM
CIM-y programowanie,naprawa,sprzedaż
KOLEKTORY Z19DTH.Edycja plików on-line.
Specjalizacja OPEL
www.cartronic.biz

Skasowany użytkownik 21152

#44 Post autor: Skasowany użytkownik 21152 »

Pojęcia nie mam o czym piszesz, ale się zgadzam :lol: tak na marginesie skoro też to robisz to uważasz że cena 200 zł to dużo czy mało za wywalenie EGR elektronicznego z softu?

Co do jego wyjęcia, to póki co jeżdżę na odkręconym, może się poluzuje od drgan :roll:

Awatar użytkownika
danielp
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:17
Imię: Daniel
Lokalizacja: RMI---->KTA
Auto: Citroen
Model: DS4
Oznaczenie silnika: RHD
Gender:
Kontakt:

#45 Post autor: danielp »

cena zdecydowanie niska,ponizej 300 nie podchodzę do zadnego temu który nosi nazwe EGR OFF a tzn.ze jak kotos wyrzucil kupe szmalu w sprzet to nie robi tanio co przekłada się na jakość i bezpieczeństwo pracy(programowania i obrobki softu).
Niska cena oznacza obsługę pojazdu RYŻEM.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2017, 12:48 przez danielp, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”