Automatyczny włącznik świateł mijania

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
super-radzio

#16 Post autor: super-radzio »

Ja próbwałem zasłaniać i jakoś dziwnie się działo że światła się nie załączały po przestawieniu na auto. U mnie działało tylko po odpieciu jednego z przewodów (chyba czarny) nie miałem wtedy żadnych błędów ale nie działał również czujnik deszczu. Próbowałem wszystich kombinacji przewodami i zawsze kończyło się zapalaniem świateł i niedziałaniem czujnika deszczu :( . Przy kombinacjach zadrzało się że zwarłem przewody ale skutkiem tego był tylko problem z właczeniem wycieraczek ale po podłączeniu wszystiego i wyłączeniu stacyjki wszystko wracało do normy. Teraz światła włączją się automaycznie po odpaleniu auta (przełącznik na 0) - świeci wszystko jak przy włączeniu normalnym z tym że nie można właczyć długich. Ustawione Tech-em przez znajomego mechanika od Opli.

nynek1976

#17 Post autor: nynek1976 »

D D pisze:Ja próbowałem op-comem i nie dałem rady. Żadna z 5 wersji ustawienia wyłącznika AUTO nie daje efektu.
Program nr 5 w dzień świecą tylko światła z przodu - bez oświetlenia deski i tyłu samochodu - zgodnie z przepisami są to światła do jazdy dziennej. Jak sie robi ciemniej wtedy włączają sie i z tyłu i na desce. Super sprawa.

kicaj

#18 Post autor: kicaj »

nynek1976, w ktorych ustawienach program nr 5? w obu? - bo swiatla sie programuje w 2 miejscach

nynek1976

#19 Post autor: nynek1976 »

W programie optech jest chyba tylko jedna opcja ustawień. Robił mi to kolega jakiś czas temu i szczerze powiem , że nie pamiętam tak dokładnie. Program 5 mam ustawiony na pewno.

DD

#20 Post autor: DD »

Nie neguję twierdzenia kolegi nynek1976 na temat wersji 5, ale ja dzisiaj wcześniej postanowiłem spróbować załatwić temat na bezczelnego.
Odpiąłem od szyby czujnik deszczu (zawierający jednocześnie czujnik zmierzchowy), zakleiłem to górne oczko 1cm2 czarnej taśmy izolacyjnej (przy okazji przeczyściłem czujnik deszczu) i w pozycji AUTO światła zawsze zapalają się po uruchomieniu silnika, bo dla czujnika jest zawsze noc. Czujnik deszczu działa. Całość 10 minut roboty!!!
Wcześniej nie udało mi się ustawić świateł op-comem (podany przez kolegę program nr 5 też funkcjonował inaczej), ale może dlatego, że miałem zabrudzony czujnik zmierzchowy.

pmaly14

#21 Post autor: pmaly14 »

ustawienie 5/5 w REC/URC i po zapaleniu silnika swiecą przednie mijania i tylne pozycyjne reszta reaguje na czujnik programowane op-com

kicaj

#22 Post autor: kicaj »

ja mam wlacznik auto i ustawilem sobie tylko z przodu swiatla w dzien...
;)
i co ciekawe to pozycyjne si enie swieca...

Kocur_001

#23 Post autor: Kocur_001 »

Wszystko się zgadza :) wariant 5 działa :) tylko że dopiero po przekręceniu pokrętła świateł w pozycje zapalone i przełączeniu z powrotem w pozycje AUTO(wariant 5 tylko w urc przednie światła świecą a tablica, tylne światła i zegary po zadziałaniu czujnika),a po ponownym przekręceniu w pozycje świateł i powrocie do AUTO działa normalnie, wszystko po zmierzchu.



-----------------------------scalanko--------------------------------

Jak by ktoś z okolicy Katowic chciał to włączyć to zapraszam na PW
Ostatnio zmieniony 27 maja 2010, 19:35 przez Kocur_001, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#24 Post autor: Anony Mous »

Dzięki serdeczne koledze KOCUR, za ustawienie świateł i funkcji AUTO( i nie tylko ).5 minut roboty a nie trzeba już pamiętać o ich zapalaniu.

Gdyby ktoś szukał to przepisy mówiące o światłach do jazdy dziennej są w:
Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury
z dnia 04 maja 2009 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Dziennik Ustaw Nr 75 Poz. 639

dokładnie w tabeli punkt 18.

Kocur_001

#25 Post autor: Kocur_001 »

Chciałem dodać, że aby zmienić ustawienia świateł i włączyć wariant np. 5 potrzebna jest karta "car pass"a z nie czterocyfrowy "security code"

lapm

#26 Post autor: lapm »

Czy ktos mial jakies problemy w ustawieniach swiatel opcomem? ustawial ktos bez pozycji AUTO?

Kocur_001

#27 Post autor: Kocur_001 »

ostatnio ustawiałem w astrze H no i pojawił się problem jak zapali światła czujnikiem np. przy wjeździe do tunelu to potem nie zgasi (nie wróci do świateł dziennych )przy wyjeździe.Dodam że w mojej zafirce działa idealnie.
lapm pisze:ustawial ktos bez pozycji AUTO?
tego za bardzo nie rozumiem ??

lapm

#28 Post autor: lapm »

KOCUR pisze:
lapm pisze:ustawial ktos bez pozycji AUTO?
tego za bardzo nie rozumiem ??
No chodzi mi o to, ze ja mam przelacznik wyl/pozycyjne/wl, bez pozycji AUTO, czyli bez czujnikow i nie wiem, czy tryb 5 tez u mnie mozna ustawic i czy nie ma z tym jakis problemow.

Kocur_001

#29 Post autor: Kocur_001 »

po włączeniu wariantu 5 wyłącznik świateł w pozycji AUTO po zmierzchu działa wszystko z czujnika a na pozycji 0 cały czas świecą światła do jazdy dziennej nic poza tym, a w pozycji załączone świeci normalnie wszystko.

yoggi1
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 20 lip 2010, 22:49
Lokalizacja: warszawa
Model:

#30 Post autor: yoggi1 »

dzisiaj ustawiłem sobie wariant 5 przez op-com. Wszystko działało poprawnie tak jak większość z was opisuje tzn. z przodu świeciły światła mijania, z tyłu nie, przy ustawieniu przełącznika na auto. Po jakimś czasie gdy ponownie uruchomiłem Zośkę ustawienia zniknęły, wszystko wróciło do stanu początkowego. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi, czy jakiś błąd popełniłem przy ustawianiu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”