pali sie check po wymianie 2 sond i czyszczeniu przepustnicy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
vgb

pali sie check po wymianie 2 sond i czyszczeniu przepustnicy

#1 Post autor: vgb »

witam mam problem mianowicie pali mi sie check engine mechanik wymienil 2 sondy (mierzyl sprawne) czyscil przepustnice i dalej sie pali lampka podlaczyl pod kompa i tu klapa brak polaczenia z ECU auto odpala i jezdzi normalnie tyle ze wiecej pali maechanik kaze mi kupic nowe ECU bo stare podobno uwalone i dlatego niechce sie laczyc czy ma racje? bo na moj rozum uwalone ecu=auto nie odpala i nie jezdzi

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: MieHor »

vgb pisze:brak polaczenia z ECU
najprawdopodobniej oznacza, że jego komp lub fejs nie komunikuje się z ECU, możliwe że u niego jest usterka na pinie (przekaźniku) odpowiadającym za komunikację

vgb

#3 Post autor: vgb »

raczej nie ja sam podlaczalem pod 2 rozne op-comy laczy sie sie ze wszystkim (abs,imo,poduszki,) poza silnikiem on ma iterfejs za ponad 10tys do wszystkich aut .jeszcze powiedzial ze mam jechac do ASO zeby jeszcze raz wgrali soft tylko jak skoro sie nie laczy

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#4 Post autor: firek »

W Polsce są firmy które naprawiaja sterowniki silników, ale jak widze kolega w Glasgow, a tam niestety nie mogę nikogo polecic.
Mozna oczywiscie próbowac podmieniac sterownik, ale wtedy potrzebny i sterownik i kluczyk od auta z którego sterownik pochodzi (immo) ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”