Marc - 1.6 16v elegance, 101 KM, 1999, manual

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marc6272
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:06
Lokalizacja: Stargard
Model:

Marc - 1.6 16v elegance, 101 KM, 1999, manual

#1 Post autor: Marc6272 »

Cześć i czołem, pochwalę się Swoim nowym nabytkiem. Nie będę pisał, że zawsze marzyłem o takim aucie itp. bo prawdą to nie jest. Co do kupna samochodu, Zafiry pod uwagę nigdy nie brałem, ale sprawy potoczyły się inaczej. W maju miałem wypadek, gość skasował mi auto, w które włożyłem kupe czasu, pieniędzy i serca. Na codzień poruszam się z 4 małych dzieciaczków i szukałem auta "na chwile" takie przejściowe i obiecałem Sobie, że nic będę wkładał w samochód zbędnego. Kupiłem Zafirke no i niestety, ale planów na nią jest pełno i z czasem doprowadzę ją do stanu idealnego. :) Dość o bzdetach, przejdę do samego samochodu. Na ten moment, zwykła seria, mała skromna benzynka, bez full wyposażenia. Autko kupiłem z komisu, Opel świeżo ściągnięty z niemiec. 198tys przebiegu, w tej chwili stoi i czeka na przegląd i rejestracje, reszta spraw urzędowych załatwiona. Jutro autko trafia na warsztat na wymianę przewodów hamulcowych, aby tylko przeszedł przegląd. Przed przeglądem chcę porządnie ją wyczyścić, wewnątrz, zewnątrz, wymiana podświetlenia wewnątrz, aby pozbyć się tej smutnej żółci. Plany na ten rok, to doprowadzić ją do normalnego stanu, aby nie bać się o jakąś awarię na trasie. Jak będzie z czasem, zobaczymy. Jeżeli będzie zainteresowanie, będę aktualizował temat pracami nad Zafirą. Cóż, szerokości! ;)
PS: Sory za tą litanie. :D
Obrazek Obrazek

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#2 Post autor: Maćku »

Na zdjęciach nie wygląda źle, ale to 1.6 hmmm ważna by ci służyło bezawaryjnie i woziło dzieciaki bezpiecznie :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Tunio999 »

Ładna Zocha :) Niech służy bezawaryjnie :piwo:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Mat86radom »

Bezawaryjnych kilometrów :piwo:

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#5 Post autor: wampir11111 »

Zadowolenia i miliona kilometrów :piwo:

Awatar użytkownika
Marc6272
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:06
Lokalizacja: Stargard
Model:

#6 Post autor: Marc6272 »

Maćku pisze:Na zdjęciach nie wygląda źle, ale to 1.6 hmmm ważna by ci służyło bezawaryjnie i woziło dzieciaki bezpiecznie :mrgreen:
No wiem wiem, silnik od kosiarki, przeżyje. :D Dzięki Panowie, Zafirka dziś dostaje nowe linki hamulcowe, na dniach nowa pompa wspomagania i będzie cacy. Jutro przegląd rejestracja i można śmigać. Naklejki klubowe zamówione, więc w sierpniu będzie już oznaczona. ;)
"Największą zemstą, jest wielki sukces."

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#7 Post autor: Sebu$ »

zadowolenia z autka i tysięcy kilometrów :f1:

powiadasz, że to najszybsza siedmio miejscowa kosiarka :lol:
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Marc6272
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2017, 22:06
Lokalizacja: Stargard
Model:

#8 Post autor: Marc6272 »

Dzisiaj było porządne sprzątnie, mycie, częściowa zmiana podświetlenia wnętrza, cały kokpit rozkręcony :-D. Jutro jedzie na warsztat, na naprawę, sprawdzenie, nabicie klimatyzacji. Mały, tani rarytas wleciał. W przyszłości może wpadną gniazda na usb, lecz na ten moment będzie tak. Zamówione nowe mieszki wraz z gałką. Na razie tyle co do opelka. ;)
ObrazekObrazekObrazek
PS: Zdjęcie robione przed myciem. :D
Ostatnio zmieniony 02 sie 2017, 00:25 przez Marc6272, łącznie zmieniany 1 raz.
"Największą zemstą, jest wielki sukces."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”