[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kwazaar
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 25 sie 2009, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#76 Post autor: kwazaar »

Ja kilka dni temu zalałem swojej MOTUL 8100 x-cess 5W40 pełny-syntetyk - zobaczymy jak się będzie sprawować. Polecił mi go kolega, który od lat jeździ tuningowanymi autami. Olej kupowałem w hurtowni w wa-wie w bardzo przyzwoitej cenie :)

Wcześniej, jak miałem ZA jeździłem ponad 3 lata na 5W30 GM. O tym oleju mogę tylko powiedzieć tyle, że jest tani. W sumie nie był też specjalnie brudny ale to pewnie zasługa ciągłego dolewania bo Zośka brała olej jak wściekła - ponad 1l/1000 km :)
w poszukiwaniu godnego następcy ZB OPC :)
edit: następca znaleziony... zobaczymy czy okaże się godny :)

jugol

#77 Post autor: jugol »

Witam a jesli nie wiem jaki olej mam bo zajmuje sie tym serwis opla bo jeszcze na gwarancji a wyruszam w trase i lepiej miec zawsze aby móc dolac tylko nie wiem czy moge mieszac zafirka b 1,9 cdti 120km 32tkm

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#78 Post autor: MieHor »

Ja wymieniam olej poza ASO i zawsze mam zakładaną taką karteczkę serwisową z info o rodzaju zalanego oleju, datą wymiany, stanem licznika przy wymianie i kiedy następna wymiana, w porządnych serwisach też tak powinno być, zresztą jak przyjechała z Fr. to takie nalepki były na belce pod maską.

Woytas

#79 Post autor: Woytas »

jugol pisze:jeśli nie wiem jaki olej mam bo zajmuje sie tym serwis opla bo jeszcze na gwarancji
ale masz kolego książkę gwarancyjną/serwisową, w której przy przeglądzie wpisują co nalali, mozesz to sprawdzić (podejrzewam, że GM 5w30

majkel20061

#80 Post autor: majkel20061 »

Panowie, byłem w sklepie popytać o ten olej GM 5W30 i koleś mówi że to najgorszy olej jaki istnieje, autko może pić litr na 1000km i wiele osób narzeka i zmienia na inny, więc chyba zdecyduję się na Castrola 5W30
http://www.allegro.pl/item1027009316_ca ... ratis.html :?:

M@rio

#81 Post autor: M@rio »

Woytas pisze:ale masz kolego książkę gwarancyjną/serwisową, w której przy przeglądzie wpisują co nalali, mozesz to sprawdzić (podejrzewam, że GM 5w30
Ja dopiero co robiłem przegląd serwisowy.
W książkę gwarancyjną mam tylko lepkość wpisaną - 5W30
na fakturze wyczytałem że to silnikowy olej syntetyczny z beczki za 224,48 (niby z beczki a napisane że 8 pojemników po 0,5 litra :> )
Żadnej nazwy jakiej firmy ten olej nigdzie doczytać nie mogę :/

Woytas

#82 Post autor: Woytas »

majkel20061 pisze:że to najgorszy olej jaki istnieje
leje ten olej cały czas i nie narzekam, nie dolewam (aż dziwne). a autko tak samo Ci wypije castrola jak GM jeżeli bierze a Opel w instrukcji ma napisane, że nawet 0,6 może łyknąć na 1000km, więc nie zwalałbym na olej
pozdr

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#83 Post autor: otko »

Dziwie się, że ktoś wlał półsyntetyk do niemal nowego silnika, a może coś z licznikiem kręcone :/[/quote]

też sie dziwie no ale, a co do licznika to mówię ile ja widzę, a że kręcony to pewnie tak, ale po co sobie humor psuć

Anony Mous

#84 Post autor: Anony Mous »

Moja jeździła na pólsyntetyku mobila od nowości, lany przez ASO we Włoszech, może dlatego że tam inny klimat, ale skoro ASO lało taki olej do nowego auta na gwarancji...to jest pewnie dopuszczalny. Teraz mam pełny syntetyk 5w30 mibila ESP formula.

Szymon78

#85 Post autor: Szymon78 »

Ja leje Castrola Egde 5w40 i jestem zadowolony...

kolega który ma sporo aut (firma transportowa)... i wieloma jeździł bardzo poleca produkty tej firmy w realcji cena/jakośc.... jakoś sie skusiłem...

Szymon78

#86 Post autor: Szymon78 »

a co do półsyntetyków to wiekszośc mechaników zaleca przejście na półsyntetyki przy przebiegach rzedu 180-200kk... pełen syntetyk dla silnika z duzym przebiegiem to zabojstwo... strasznie wymywa wszytkie osady z silnika przez co w obiegu pojawiaja sie mikroczastki szkodliwe dla łozysk ślizgowych....
poztym jest znacznie rzadszy w konsystencji i wypenetruje wszytkie nieszczelności silnika.. ale to juz chyba wszyscy wiedza" :)

andrzej_gg

#87 Post autor: andrzej_gg »

A co myślicie o takim oleju: PLATINUM TURBO DIESEL SERMISYNTHETIC 10W-40? Właśnie szykuję się do zmiany i pora kupić olej, filtry. Poprzedni właściciel lał Mobila 10W-40.
Kiedyś w benzynie zawsze lałem platinum i było OK. Teraz zastanawiam się czy nie lać dalej Platinum.

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#88 Post autor: radmar1702 »

koledzy nie wiem gdzie o to zapytać mam małe pytanie co może być powodem wycieku oleju z silnika ??? autko kupiłem po uderzeniu chłodnice powymieniane nie wiem po jeździe autem i nagrzaniu alej uciekł i dość szybko wyciekł zrobiłem może 20km i kontrolka się zapaliła od oleju. czy jest możliwe by fachowiec nie dokrencił jakiegos węża ??? proszę o pomoc na pw lub na forum. a wyciek powstał dopiero jak silnik jest włączony wcześniej jak stał i był nie uzywany to olej nie lecieł więc podejrzewam że cisnienie jak dostaje gdzies może być nieszczelność. BARDZO PILNE PROSZĘ O POMOC !!! :( :( :( :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#89 Post autor: MieHor »

Kolega radmar1702, odpowiedział w innym temacie, że usterka została zdiagnozowana

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ght=#36260

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#90 Post autor: radmar1702 »

turbina po regeneracji był peknięty zimering czy coś podobnego co jest w części olejowej co jest sm,arowanie na turbinie i z tego się tak ten olej lał.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”