zapach benzyny w wewnątrz auta

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
manieksurf
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:56
Lokalizacja: Konin
Model:

#16 Post autor: manieksurf »

Witam. U mnie w Zafirze A zapach benzyny w kabinie pojawia się w gorące dni. Wczoraj byłem u mechanika który sprawdził przewody (wężyki) i przy okazji dowiedziałem się o istnieniu filtra węglowego oparów paliwa - mieści się przy prawym nadkolu pod reflektorem - dostęp po zdemontowaniu osłony nadkola. Tam też nie było ślady wycieku. Ale dziś rozgrzebałem całe nadkole i okazało się że od tego filtra biegną 3 przewody - dwa do komory silnika i jeden nadkolem w stronę przednich drzwi. I ten ostatni wężyk jest zakończony plastikowo-gumowym elementem przez który wydostają się opary i stąd już niedaleka droga do wentylatora nawiewu do kabiny.

Teraz pytanie - co z tym fantem zrobić? Przełożyć końcówkę w inne miejsce czy też filtr węglowy niedomaga i jest do wymiany? A może jest jeszcze jakiś sposób?

Poniżej link do zdjęć końcówki wspomnianego wężyka

https://picasaweb.go...hPaliwaWKabinie
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Skasowany użytkownik 16629

#17 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Najpierw spróbuj dokręcić korek wlewu paliwa i sprawdź stan uszczelki na nim. Ja też szukałem gdzie śmierdzi i wszystko suche, ale u mnie zapach był tylko po otwarciu któregokolwiek okna. Raz z ciekawości dokręciłem korek i spokój. Teraz po tankowaniu 2 dni i idę kontrolnie korek dokręcić :) Spróbuj, może też pomoże, mam nadzieję

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#18 Post autor: wamka18 »

Ja osobiście obstawiał bym na filtr węglowy bo przerabiałem problem z zapachem w zafirze 1.6 i po wymianie bo była okazja dostałem filtr od znajomego problem znikł.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: SD72 »

Podobny temat na forum http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=12211

Moze pomoze ;)

Tematy scalone do jednego - Bodek
Ostatnio zmieniony 27 lip 2015, 18:37 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

manieksurf
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:56
Lokalizacja: Konin
Model:

#20 Post autor: manieksurf »

kacza1982 pisze:Najpierw spróbuj dokręcić korek wlewu paliwa i sprawdź stan uszczelki na nim. Ja też szukałem gdzie śmierdzi i wszystko suche, ale u mnie zapach był tylko po otwarciu któregokolwiek okna. Raz z ciekawości dokręciłem korek i spokój. Teraz po tankowaniu 2 dni i idę kontrolnie korek dokręcić :) Spróbuj, może też pomoże, mam nadzieję
Korek sprawdzony - uszczelka cała, nawet przełożyłem na drugą stronę. Mało tego - wziąłem korek z Corsy i bez zmian (w u mnie śmierdzi, w Corsie nic się nie dzieje). A zapach pojawia się też przy zamkniętych oknach.
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

manieksurf
Świeżak
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:56
Lokalizacja: Konin
Model:

#21 Post autor: manieksurf »

bazyliszek72 pisze:Podobny temat na forum http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=12211

Moze pomoze ;)

Tematy scalone do jednego - Bodek
"Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie" - takie mam info po otwarciu linku.
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

alpkamil

#22 Post autor: alpkamil »

CZESC !! U mnie np czuc zapach benzyny z nawiewow zaraz po zapaleniu auta .. chwilke.. potem ustaje.. czy macie na to jaka rade? mam LPG.. na wlaczonej klimie nie smierdzi.. oczywiscie uszczelka i korek sprawdzalem i dokrecalem.. prosze o pomoc... :cry:

Seweryn82

#23 Post autor: Seweryn82 »

Panowie - po pierwsze trzeba wyczyścić przepustnicę. Nie to nie żart - w przepustnicy jest kanał odpowietrzający zbiornik paliwa - od tego kanału idzie przewód do zaworu odpowietrzającego (zawór znajduje się nad prawym przednim nadkolem). Dodatkowo trzeba sprawdzić czy zawór ten działa - po wyłączeniu silnika powinno być słychać delikatne tyrkotanie.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2015, 00:14 przez Seweryn82, łącznie zmieniany 1 raz.

kaes
Debiutant
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2015, 22:30
Lokalizacja: Lublin
Model:

#24 Post autor: kaes »

Seweryn82 pisze:Panowie - po pierwsze trzeba wyczyścić przepustnicę. Nie to nie żart - w przepustnicy jest kanał odpowietrzający zbiornik paliwa - od tego kanału idzie przewód do zaworu odpowietrzającego (zawór znajduje się nad prawym przednim nadkolem). Dodatkowo trzeba sprawdzić czy zawór ten działa - po wyłączeniu silnika powinno być słychać delikatne tyrkotanie.
Hm czyli opary z baku przez przepustnicę są zasysane razem z powietrzem do cylindrów i tam ulegają spaleniu? Jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi... Z tego co wiem, w przepustnicy są 2 otworki, jaką funkcję ma ten drugi? I jakie zadanie spełniają jeszcze 2 elementy, tj zawór odpowietrzający i filtr węglowy oparów, może odpowietrzają zbiornik wtedy, kiedy silnik nie pracuje? Piszę w tym temacie, ponieważ mam problem z zapachem benzynki w upalne dni, czuć ją z nawiewu.

tomason
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2017, 14:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Leszno
Auto: Opel Zafira 1.8
Model: Z
Oznaczenie silnika: Z18XE

#25 Post autor: tomason »

Witam

Mam problem z zapachem paliwa w samochodzie czy ktoś pomoże od czego zacząć szukać (wymieniać)

Śmierdzi przy otwartych oknach wymieniony korek wlewu ,wszędzie sucho , mocno śmierdzi po otwarciu klapki wlewu nawet jak jest korek zakręcony.

Czy ktoś miał podobny problem ?

tomason
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2017, 14:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Leszno
Auto: Opel Zafira 1.8
Model: Z
Oznaczenie silnika: Z18XE

#26 Post autor: tomason »

Jak sprawdzić że filtr węglowy oparów jest walnięty???

xbasser
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2014, 10:38
Imię: DANIEL
Lokalizacja: Łódź
Auto: ZAFIRA A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#27 Post autor: xbasser »

witam , jezdze na gazie i od jakiegos czasu jak są upały i wlacze nawiew na maxa to czuc w srodku benzynę , przeciez nie powinno jej byc nigdzie pod maska skoro jade na LPG ( chyb ze troche na odpalenie) ? czym to moze byc spowodowane , jak otworze maske jest ok nic nie czuc, wjechalem na kanał sprawdzilem filtr i przewody od spodu tez sucho, nic nie smierdzi wokół baku , pomóżcie bo juz nie wiem co jest grane troche boje sie jezdzic


dodam tylko ze wariuje mi tez wskaznik paliwa ostatnio , raz sie pali rezerwa raz pokazuje cwierc baku ? nie rozumiem

poprosze o odpowiedzi, czytalem juz na temat korka wlewu ale to powinno ciagle smierdziec a nie tylko podczas nawiewu

xbasser
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2014, 10:38
Imię: DANIEL
Lokalizacja: Łódź
Auto: ZAFIRA A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#28 Post autor: xbasser »

przy okazji jak rozebrac to nadkole od strony pasazera zeby znalezc ten filtr weglowy ? na andkolu nie ma zadnych srubek tulko jakies zaslepki plastikowe , jak juz znajde ten filtr weglowy to jak go wymienic ?

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: Sumik »

xbasser, nie wiem czy wiesz ale benzyna podczas jazdy cały czas krąży w układzie. Pompa nie jest wyłączana. Może gdzieś pojawiła się nieszczelność. Może zawór od par paliwa nawalił, albo po prostu dokręć korek wlewu. Niby jest z tyłu ale jak nie dokręcisz to czuć w kabinie.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: janekW67 »

xbasser pisze:witam , jezdze na gazie i od jakiegos czasu jak są upały i wlacze nawiew na maxa to czuc w srodku benzynę
Opary benzyny w czasie upału są bardziej lotne i dlatego je czuć.
Aczkolwiek jest opcja, że masz gdzieś nieszczelność.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”