Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
blucas
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 09:32
Lokalizacja: KMY
Model:

#466 Post autor: blucas »

Mam (prawdopodobnie głupie) pytanie.
Czy w ZB (DVD90) jest możliwość odtwarzania audio przez bluetooth?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#467 Post autor: Flora »

Radio nie posiada komunikacji przez Bluetooth, więc nie.

blucas
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 09:32
Lokalizacja: KMY
Model:

#468 Post autor: blucas »

No to trochę lipa skoro mogę sparować z zośką tylko funkcję telefonu :/
W firmowym Masterze mam komplet podłączony przez BT (telefon+muzyka+ścieżka z audio z Yanosika) myślałem że tu też tak będzie skoro jest BT.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 10:20 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#469 Post autor: Flora »

Jeżeli masz BT to posiadasz osobny moduł UWA. Jest to moduł obsługujący protokół HFP, czyli szybką dwukierunkową transmisję dźwięku, ale nie wspiera A2DP wymaganego do "zwykłego" odtwarzania muzyki. Można to obejść, ale efekty są kiepskie.

https://www.youtube.com/watch?v=yYe4T0x1Iq0

blucas
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2017, 09:32
Lokalizacja: KMY
Model:

#470 Post autor: blucas »

Trudno.
Przyzwyczaiłem się do słuchania muzy z telefonu w samochodzie (odtwarzacz internetowy). Teraz będzie trzeba robić krok wstecz i nagrywać płyty... :cry:

Dzięki za uświadomienie :piwo:

Z ciekawości spróbuję jeszcze tych programów:
LINK
Ostatnio zmieniony 29 maja 2017, 15:42 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#471 Post autor: czarekcw »

Mam "dziwne" informacje wyświetlane na CID (DVD90). Auto od prawie roku na drugim krańcu kraju i tak:
- przy radiu RMF FM pokazuje mi od razu przy uruchomieniu radia/przełączeniu stacji miasto Szczecin
- przy radiu ZET pokazuje mi ---||--- Polskie Radio
- przy radiu Zet Gold ---|||--- radio Eska
itp itd

Akumulator nie raz był odłączany i nic. To pierdoła jest ale może da się coś z tym zrobić :lol:

klosow
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 25 paź 2011, 23:07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Model:

#472 Post autor: klosow »

czarekcw pisze:Mam "dziwne" informacje wyświetlane na CID (DVD90). Auto od prawie roku na drugim krańcu kraju i tak:
- przy radiu RMF FM pokazuje mi od razu przy uruchomieniu radia/przełączeniu stacji miasto Szczecin
- przy radiu ZET pokazuje mi ---||--- Polskie Radio
- przy radiu Zet Gold ---|||--- radio Eska
itp itd

Akumulator nie raz był odłączany i nic. To pierdoła jest ale może da się coś z tym zrobić :lol:
Spróbuj jeszcze raz zaprogramować każdą stację po kolei.
Radio najpierw pokazuje informacje z RDS, które zapamiętało podczas programowania stacji a dopiero później to co ściągnie z na bieżąco z RDS-u. Widocznie w Szczecinie na tych częstotliwościach były inne stacje i tak radio je zapamiętało.
Ople: Astra F (X16SZR) -> Vectra B (Y22DTR) -> Zafira B (Z19DTH)

balandzik

#473 Post autor: balandzik »

blucas pisze:Trudno.
Przyzwyczaiłem się do słuchania muzy z telefonu w samochodzie (odtwarzacz internetowy). Teraz będzie trzeba robić krok wstecz i nagrywać płyty... :cry:
A transmiter FM?

mariowrc

#474 Post autor: mariowrc »

Nagrałem na DVD i lipa :/
Nagrałem już chyba z 10 płyt różnych marek, nagrywałem na + i - zwykłe i RW różne prędkości i lipa. W napędzie potrafi ją mielić od 20 do 40 min i nic się nie dzieje ewentualnie wywali błąd że płyta nieczytelna. Czasami płyta nie che wyjść z napędu. W trakcie czytania płyty dochodzą dźwięki jakby jakiś arab strzelał z kałasza :shock:
Nie mam już do tego siły :evil:
Ostatnio zmieniony 05 paź 2017, 19:31 przez mariowrc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#475 Post autor: Kocur »

mariowrc pisze:Nagrałem na DVD i lipa :/
Nagrałem już chyba z 10 płyt różnych marek, nagrywałem na + i - zwykłe i RW różne prędkości i lipa. W napędzie potrafi ją mielić od 20 do 40 min i nic się nie dzieje ewentualnie wywali błąd że płyta nieczytelna. Czasami płyta nie che wyjść z napędu. W trakcie czytania płyty dochodzą dźwięki jakby jakiś arab strzelał z kałasza :shock:
Nie mam już do tego siły :evil:
Przede wszystkim, to spróbuj przeczyścić soczewkę lasera w napędzie (są do tego płyty czyszczące). Po drugie - zainstaluj CDBurnerXP (darmowy) i nagraj to na:
1) dobrej płycie
2) niskiej prędkości - 1x lub 2x speed
3) włącz opcję "maksymalna kompatybilność DVD"

i najważniejsze: wybieramy opcję nagrania zawartości obrazu *.iso (nie obrazu, tylko jego zawartości !) na dysk - ale to już pewnie wiesz.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

mariowrc

#476 Post autor: mariowrc »

Dzięki za odpowiedź.
Właśnie nagrywam tym CDBurnerXP z prędkością x1 na płytę emtec bo innych już nie posiadam. Jutro zobaczę czy działa i dam znać.

edit.


CH....j mnie zaraz strzeli z tą nawigacją :evil: :evil: :evil: :evil:
Kupiłem płytę czyszczącą, wyczyściłem soczewkę, kupiłem DVD-R Verbatim, Nagrałem CDBurnerX z prędkością x1 szczęśliwy jak dziecko w mikołajki idę do auta wkładam płytę do napędu i ch.. kur...jeb... w dup.... znowu lipa :evil: :evil: :evil: :evil: Płytę mieli w napędzie jak rozdrabniarka do gałęzi, 30 min walki aby wyjąć płytę z napędu :evil: a navi jak nie działała tak nie działa :evil: :evil:
Ja się pytam jak tu nie pić :?: :?: :?:
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?
Ostatnio zmieniony 06 paź 2017, 13:28 przez mariowrc, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#477 Post autor: Kocur »

mariowrc pisze: Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?
Przykro - niestety napęd/laser jest do wymiany :/ Zrobiłeś wszystko, co można było zrobić bez rozbierania radia ...
Ostatnio zmieniony 06 paź 2017, 15:34 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

mariowrc

#478 Post autor: mariowrc »

Nosz kur.... nie uwierzysz bo ja do tej pory nie mogę wyjść z szoku :shock: :shock: :shock:
W zenicie mojego wkur...nia wyjąłem radio i zaniosełem do domu. Postanowiłem, że dziada rozkręcę bo też mi się wydawało, żę może to być laser albo może że jakoś się poprzesuwał bo dziwnie płyty mielił jakby wrzucał gałęzie do rozdrabniarki.
Zaczynam rozkręcać i usłyszałem jakby coś się w nim przemieszczało więc dalej rozkręcam szybciej żeby zobaczyć co tam lata. Podniosłem radyjko nad głowę bo nie mogłem dojrzeć jak są mocowane taśmy że by jakiejś nie urwać i nagle jeb jakimś jeb...nym szwabskim brelokiem do kluczy dostałem prosto w gały :evil:
No cóż rozkręciłem dalej radyjko i wszystko wydawało mi się ok więc skręciłem je do kupy, zaniosłem do auta (17 raz dzisiaj po schodach na 4 piętro bo walczyłem zz płytami od rana) i nagle cyk, pyk, myk i navi działa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz to nawet myślę, że te wszystkie płyty co nagrałem wcześniej też działały ale już są pewnie gdzieś na wysypisku śmieci.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#479 Post autor: Kocur »

Heh ... o tym kompletnie nie pomyślałem, że ktoś mógłby z dvd zrobić automat do żetonów :lol: Być może Niemcowi nie chciała wyświetlać trasy i myślał, że to pay per view :lol:
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

mariowrc

#480 Post autor: mariowrc »

Nie no masakra jakaś :shock: niemiecki brelok do kluczy wielkości 5zł oczywiście okrągły. Chyba raczej jakiś kinder to tam umieścił. Najważniejsze, że działa :piwo:


poprawiłem - regulamin Forum §2 punkt 7.2 - Sebu$
Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 08:40 przez mariowrc, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”