Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#151 Post autor: LWPM »

shadow pisze:Czy dane o temperaturze cieczy i ładowania aku są wyświetlane gdzieś w menu czy np na ekranie głównym np gdzieś koło spalania?
jest kilka możliwości:
  • zakładka BC (obok zasięgu)
  • zakładka UHP (jeśli nie masz telefonu)
  • zakładka NAVI (jeśli nie masz nawigacji)
  • panel klimatyzacji (jeśli nie masz klimatyzacji automatycznej)
wybrać możesz dowolne miejsce, kilka jednocześnie, lub żadne z nich - jak wolisz :)
ten warunek: "jeśli nie masz..." to nie jest tak, że nie możesz mieć klimy by wyświetlać temp na panelu klimatyzacji - po prostu wartość temperatury będzie co jakiś czas na chwilę znikać i będzie zastępowana ustawieniami klimatyzacji (muszę nagrać filmik jakiś żeby to zademonstrować). To samo dotyczy UHP i NAVI
Panel klimy to wg mnie ciekawa opcja, bo widzisz to niezależnie od tego na której zakładce jesteś aktualnie - klimatyzacja działa normalnie.

UPDATE: zamieściłem nową, lepszą wersję, a w niej:
  • poprawione czujniki PAS, teraz powinno wszystko działać (buffer-overflow poprawiony)
  • sterowanie szybami powinno działać
  • automatyczne zamykanie szyb (po zamknięciu drzwi z pilota, szyby automatycznie się zamkną)
    wiem, że chcecie by lusterka się też same złożyły, ale na razie się nie składają :)
  • zamykanie/otwieranie szyb z pilota (przytrzymać przycisk otwierania/zamykania drzwi)
  • otwieranie bagażnika z pilota - działa tylko jak są otwarte drzwi... sterownik nie pozwala na otwarcie bagażnika, gdy drzwi są zamknięte, chyba, że u kogoś zadziała to inaczej.
    Na razie brak pomysłu jak by to ulepszyć
Zapraszam to testowania :)
Ostatnio zmieniony 02 lis 2017, 10:49 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#152 Post autor: Deleted User 21664 »

Idealnie byłoby gdyby dostępny był konfigurator graficzny z dostępnymi opcjami :>
oczywiście łatwy w obsłudze dla przeciętnego użyszkodnika :D

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#153 Post autor: LWPM »

Makary pisze:Idealnie byłoby gdyby dostępny był konfigurator graficzny z dostępnymi opcjami :>
oczywiście łatwy w obsłudze dla przeciętnego użyszkodnika :D
będzie... mam już pomysł na niego, ale z czasem kiepsko - na razie służę pomocą w konfiguracji :)

Deleted User 21664

#154 Post autor: Deleted User 21664 »

Coś o tym wiem :>

Pozdroowka LWPM :piwo:

Deleted User 21664

#155 Post autor: Deleted User 21664 »

Mała sugestia / prośba - przydałaby się lista funkcji, które oferuje urządzenie, aby nieprzekonanych przekonać a obecnych użyszkodników zmotywować do pomocy w rozwoju projektu pomysłami nowych funkcji :>

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#156 Post autor: robik79 »

Witam jak zaktualizowac modul podlaczam wedlug instrukcji program mi sie nie odpala probowalem na win 7 ,10 moze ktos pomoze kto aktualizowal

Deleted User 21664

#157 Post autor: Deleted User 21664 »

na win7 bez najmniejszych problemów - ważne - zwróć uwagę na podłączenie.
Ja za pierwszym razem miałem problem bo pomieszałem kabelki.

Musisz odpalić "wiersz poleceń" - i wpisać odpowiednie komendy wg instrukcji Łukasza.
Musi iść.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#158 Post autor: Ostap »

Ja na pewno będę chciał sygnał dźwiękowy po zamknięciu auta ;) bo fabryczny alarm tego nie oferuje.
Np. po zamknięciu jedno piknięcie, po ryglowaniu 2
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#159 Post autor: LWPM »

Makary pisze:Mała sugestia / prośba - przydałaby się lista funkcji, które oferuje urządzenie
lista jest na samym początku tematu, aktualizowana na bieżąco, jeśli czegoś tam nie ma, tzn że nie jest do końca sprawdzone/przetestowane i pojawi się tam wkrótce. Wiem, żę powłączałeś sobie rzeczy których tam na liście nie ma... ale on e jeszcze nie są do końca gotowe :)
palibrzuch pisze:po zamknięciu jedno piknięcie, po ryglowaniu 2
czym się różni zamknięcie od ryglowania? bo jak rozumiem chodzi o piknięcie po zamknięciu drzwi z pilota... tak?
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 12:36 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#160 Post autor: Deleted User 21664 »

:facepalm: faktycznie... ze łba mi to wyleciało, a kilka razy to czytałem...

a pisząc posta miałem na myśli wypunktowanie funkcji od myślników ;)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#161 Post autor: Ostap »

LWPM pisze:
Makary pisze:Mała sugestia / prośba - przydałaby się lista funkcji, które oferuje urządzenie
lista jest na samym początku tematu, aktualizowana na bieżąco, jeśli czegoś tam nie ma, tzn że nie jest do końca sprawdzone/przetestowane i pojawi się tam wkrótce. Wiem, żę powłączałeś sobie rzeczy których tam na liście nie ma... ale on e jeszcze nie są do końca gotowe :)
palibrzuch pisze:po zamknięciu jedno piknięcie, po ryglowaniu 2
czym się różni zamknięcie od ryglowania? bo jak rozumiem chodzi o piknięcie po zamknięciu drzwi z pilota... tak?

Wciskasz raz na pilocie i centralny zamyka i mruga kierunkami.
Wciskasz drugi raz na pilocie i rygluje wtedy zamki + świeci dłużej kierunkami.

Ja chcę aby przy zamykaniu był krótki sygnał z fanfary a przy ryglowaniu 2 krótkie sygnały z fanfary :)

Da się?

Trzecie wciśnięcie to tak jak pisaliśmy na pw chciałbym przednie halogeny i wsteczne światła przez powiedzmy 30s :)

W recu da się włączyć ryglowanie i dopiero u mnie 3 kolejne wciśnięcia dopiero będzie można wykorzystać bo drugie mam do ryglowania już ustawione :)
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 17:50 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

nakajima
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:39
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań
Auto: Astra
Model: H
Oznaczenie silnika: Z16XER

#162 Post autor: nakajima »

Ja chcę aby przy zamykaniu był krótki sygnał z fanfary
Powinno się udać , bo w CSM jest taka opcja wiec dlaczego by nie dodać tej opcji w tym module.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#163 Post autor: LWPM »

UPDATE: wrzuciłem nowszą wersję, nowości może nie wiele, ale parę rzeczy poprawiłem:
  • needle sweep działa jak powinien - nie jest uruchamiany od razu po włączeniu zapłonu, tylko z niewielkim opóźnieniem. Coś resetuje licznik i wskazówki opadają. Można popróbować eksperymentalnie jaki czas jest wystarczający by działało dobrze. W tej chwili domyślne opóźnienie wynosi 1000ms
  • nowy dpf_config.exe - wiele nowych opcji - niektóre mogą nie działać, bo są niedokończone, albo nie przetestowane należycie
  • jeśli monitorowanie DPF jest wyłączone, to w oknie UHP/NAVI/ECC (w zależności od ustawień) pojawi się napięcie ładowania
  • wiele innych poprawek, których już nie pamiętam :)
Zapraszam do wypróbowania :)

druga sprawa:
tak ostatnio sobie pomyślałem, że trzeba by zmienić nazwę modułu... DPF Monitor zbyt jednoznacznie się kojarzy z monitorowaniem DPFa, a moduł już dawno przestał być tylko monitorem DPFa, a powoli staje się kombajnem do wielu różnych dziwnych rzeczy :)
Poza tym nazwa DPF Monitor skutecznie zniechęca tych co DPFa nie mają, bo zakładają, że to zupełnie nie dla nich :) Myślę, że już kilka ciekawych funkcji choćby dla silników benzynowych znaleźć można :)
Tak więc: czekam na jakieś ciekawe propozycje nowej nazwy :)

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#164 Post autor: Sumik »

Magic Can Master Module :D

Awatar użytkownika
Irek_S.
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:53
Imię: Irek
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#165 Post autor: Irek_S. »

Sumik pisze:Magic Can Master Module :D
Brzmi świetnie :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”