Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Michalek1911

#76 Post autor: Michalek1911 »

rhaaziel pisze:
Po udpacie softu okazało się że mogę w menu wybrać bluetooth i telefon działa znakomicie w sensie rozmów, niestety nie umiem zaimportować kontaktów ale i tak jest dobrze bo nie muszę kupować bardzo drogiego uchwytu do telefonu tak aby się podłączyć przy pomocy tego portalu co mam za ręcznym.
Cześć, co dokładnie zrobiłeś aby dostać się do ustawień BT?

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#77 Post autor: rhaaziel »

Michalek1911, dokładnie to nic!
Jakoś wcześniej nie mogłem wejść w menu telefonu do podmenu BT, a potem cudownie wszedłem i telefon działa. Jedyny minus to nie da się zaimportować książki adresowej, próbowałem całej masy sposobów opisywanych na różnych forach, niestety bez efektu, niektórzy piszą, że niestety czasem tak bywa jak masz Nokię na Symbianie.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Michalek1911

#78 Post autor: Michalek1911 »

A może inne pytanie, jak sprawdzić czy ma się wbudowany moduł BT? Przeglądając instrukcje obsługi zauważyłem w Settings ustawienia kontrastu, ale ja takich nie posiadam czy mogę mieć jakieś starsze oprogramowanie lub coś w tym rodzaju?

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#79 Post autor: rhaaziel »

Po tym jak MieHor rozkodował mi VIN , w którym była taka oto informacja:
UWA INSTALACJA DO TELEFONU KOMÓRKOWEGO, Z REGULACJĄ GŁOŚNOŚCI I BLUETOOTH
zacząłem grzebać w menu (wgrane nowe menu i zmiana języka na angielski) i znalazłem zakładki dotyczące Bluetooth, udało mi się pomyślnie sparować telefon z radiem (oczywiście poza importem książki) i wszystko działa bardzo fajnie.

Poproś kolegę MieHor'a o rozkodowanie VIN i jeśli znajdziesz taką opcję jak napisaęłm to Twoje CD70 na pewno ma BT. Mnie interesowało jeszcze wejście aux ale akurat w moim modelu (rocznik lipiec 2006) jeszcze go nie ma :(
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Michalek1911

#80 Post autor: Michalek1911 »

Niestety u mnie nie ma wbudowanego BT. Co ciekawe w ustawieniach radia jest kontrolka głośności na wejściu AUX. Ale nigdzie nie mogę znaleźć tego wejścia.

PS: we środę wymienialiśmy u mechanika filtr kabinowy i znaleźliśmy niebieskiego boxa, okazało się że jest to BLUEBOX firmy parrot. Jest połączony z radiem, teraz już wiem dlaczego pojawiał się komunikat EXTERIAL IN. Urządzenie działa na załączonym zapłonie, dało się sparować z telefonem, wszystko działa tylko do muzyki to się zbytnio nie nadaję. Jakość przypomina mono.

kicaj

#81 Post autor: kicaj »

Michalek1911 pisze:kontrolka głośności na wejściu AUX. Ale nigdzie nie mogę znaleźć tego wejścia.
sprawdzales pod recznym?

Michalek1911

#82 Post autor: Michalek1911 »

Tam jest tylko zaślepka pod którą jest gniazdo zapalniczki, chyba że w tym gnieździe jest to wejście. To jest jack?

kicaj

#83 Post autor: kicaj »

instrukcja obslugi strona 127...

Michalek1911

#84 Post autor: Michalek1911 »

Niestety nie posiadam wejścia AUX.

rhaaziel, próbowałeś dostać się do tyłu radia żeby ewentualnie wpiąć kabel AUX :?: U mnie w ustawieniach radia jest głośność na wejściu AUX co by sugerowało że da się coś wpiąć.

Anony Mous

#85 Post autor: Anony Mous »

Czy:

1. jest sposób, aby przy wybieraniu na ekranie wyświetlacza CD70 kontaktu z książki telefonicznej odbywało się to szybciej? Po wejściu do książki telefonicznej na ekranie CD70 trzeba przewijać jednym z pokręteł, aż do wybrania właściwego kontaktu. Przy ponad 200 zapisanych kontaktach i ich ułożeniu alfabetycznym, dojście do zapisów rozpoczynających się na dalsze litery zajmuje trochę czasu.

2. telefon kom. (E51) może poprzez bluetooth korzystać z odbiornika GPS wbudowanego w radio CD70? Telefon związany jest z radiem bez problemów, ma wybrane nawigowanie przy użyciu zew. odbiornika GPS poprzez BT.

darkp1

#86 Post autor: darkp1 »

tycik pisze:Czy:

2. telefon kom. (E51) może poprzez bluetooth korzystać z odbiornika GPS wbudowanego w radio CD70? Telefon związany jest z radiem bez problemów, ma wybrane nawigowanie przy użyciu zew. odbiornika GPS poprzez BT.
Jeśli radio "udostępnia" odbiornik na BT, to da radę, próbowałeś wyszukać odbiornik?

Anony Mous

#87 Post autor: Anony Mous »

Szukałem, ale nic nie znajduje. Czyli raczej radio nie udostępnia wbudowanego weń mudułu GPS, a szkoda. Zawsze mapy w telefonie są ciut dokładniejsze.

darkp1

#88 Post autor: darkp1 »

Może w opcjach radia gdzieś jest że może udostępniać, ale wątpie. Jakbyś chciał używać navi w telefonie musisz dokupić moduł, ale to pewnie wiesz ;)

pioter1

#89 Post autor: pioter1 »

panowie mam okazje kupic tanio uwb bluetooth czy ktos sie orientuje jak go zainstalowac jezeli nie ma orginalnych kabli pociagnietych.jest to fajna sprawa dlatego wglebiam sie w temat.

kicaj

#90 Post autor: kicaj »

a co to jest UWB??
moze ci chodzi UVP?
i do jakiego auta?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”