Tempomat w Zafirze A - czy można zamontować

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#76 Post autor: BajBus »

wcisnąć tylko i powinno działać
kris77 pisze:A jak ustawić, żeby auto trzymało np prędkość 100km/h?
rozpędzić auto do 100 i wcisnąć guzik
albo rozpędzić auto do jakiejś tam prędkości i trzymając ten guzik powinno przyspieszać...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

darkp1

#77 Post autor: darkp1 »

Ja się nie rozpędziłem do 30km/h a i działał od mniejszej prędkości. Może nie miałeś tempomatu, ktoś dołożył, ale nie aktywował techem?

kris77

#78 Post autor: kris77 »

Ja kupiłem Zafkę w Niemczech i tam tempomat już był więc chyba nikt go nie zakładał. Mam wersję "edition 2000". To jest chyba coś w stylu elegance tzn: niebieskie tapicerki, białe zegary, navi itp.

kiki05
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 29 kwie 2010, 07:44
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: mazowieckie/Gostynin
Auto: Opel Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT

#79 Post autor: kiki05 »

kris77 pisze:Mam problem z odpaleniem tempomatu.
W instrukcji, która jest oczywiście w języku niemieckim i na forum wyszperałem, że można go włączyć po przekroczeniu prędkości 30km/h.
I spróbowałem podczas jazdy, go włączać ale nic z tego! Wciskałem wszystkie 3 przyciski w manetce tzn: I, R i O. Którym się go odpala? Czy powinno się coś gdzieś wyświetlić na komputerze lub zegarach?
Proszę o pomoc!
Tempomat włączasz jadąc min 30kmh i wciskach guzik z wypukleniem chyba to jest I, przytrzymujesz chwilkę, komp zapamiętuje twoją prędkość i śmigasz zdejmując nogę z gazu.
Jeżeli kogoś wyprzedzasz wystarczy dodać gazu, potem zdejmujesz nogę i samochód jedzie z wcześniej zapamiętaną prędkością. Jeżeli chcesz zwiększyć prędkość wystarczy pojedynczo wciskać guzik I, prędkość jest zwiększana chyba o 2 km/h
Wszystko jest też opisane w instrukcji, którą możesz pobrać z tutaj

X-MAN

#80 Post autor: X-MAN »

Witam
Też przymierzam się do wymiany przełącznika na ten z tempomatem,
mam pytanie jak zdjąć obudowę przy kierownicy żeby nic nie połamać??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#81 Post autor: MieHor »

Za kołem kierownicy są dwa wkręty ukryte pod zaślepkami, aby się do nich dostać trzeba tak skręcić kołem w jedną stronę aż zostaną odsłonięte zaślepki, które należy zdjąć i wykręcić wkręt, następnie obrócić kołem w drugą stronę i zrobić to samo i na koniec rozłączyć i zdjąć połówki obudowy kolumny kierownicy

chinek

#82 Post autor: chinek »

MieHor pisze:Za kołem kierownicy są dwa wkręty ukryte pod zaślepkami, aby się do nich dostać trzeba tak skręcić kołem w jedną stronę aż zostaną odsłonięte zaślepki, które należy zdjąć i wykręcić wkręt, następnie obrócić kołem w drugą stronę i zrobić to samo i na koniec rozłączyć i zdjąć połówki obudowy kolumny kierownicy
dokładnie tak jak pisze MieHor - zdejmiesz obudowę - opuścisz drugą bo jest możliwość jej zsunięcia do dołu i szukaj wiązki
tak jak inni wrzucali na fotkach tak i u mnie gniazdo 4 pinowe było owinięte czarną izolacją i taśmą papierową - wtyczka praktycznie na samym wierzchu

ja jutro montuje tempomat - postaram się poprstrykać fotek - komuś to się może przydać

X-MAN

#83 Post autor: X-MAN »

chinek pisze: ja jutro montuje tempomat - postaram się poprstrykać fotek - komuś to się może przydać
a ile masz przewodów w tym przełączniku do tempomatu? na allegro widziałem z 2 i z 4, który będzie dobry?

chinek

#84 Post autor: chinek »

4?
tempomat kupowałem ten:

http://allegro.pl/item1142396039_przela ... omega.html
nawet w tym wątku są osoby które taki montowały i wszystko działa ok

X-MAN

#85 Post autor: X-MAN »

Kupiłem ten:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1164675751
wymieniłem i wszystko śmiga jak należy :)
czas pracy ok 20 min

dariusz.siuchta

#86 Post autor: dariusz.siuchta »

Witam. Powiedzcie mi panowie jaki jest szacunkowy koszt zamontowania tempomatu do mojej ZA z 99r., niestety mam u siebie wyświetlacz TID. Jaką kwotę musiałbym przeznaczyć na ogarnięcie tego tematu i gdzie, u kogo najlepiej to zrobić bo sam chyba nie dam rady

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#87 Post autor: MieHor »

TID z tempomatem akurat nie ma nic wspólnego, to zupełnie odrębna sprawa, nie wiem jak w ZA benzynowych, ale w dieslach już kilka razy w różnych miejscach pisałem, może niech podpowie ktoś, kto ma odrobinę wiedzy w tym temacie

kebul

#88 Post autor: kebul »

Założyłem manetkę tempmatu i podjechałem do warsztatu, żeby aktywować Tech'em. Gość mi aktywował ale tempomat nie chciał gadać. Zaczęliśmy grzebać i okazało się, że nie mam złożonego czujnika na sprzęgle. Wystarczyło zmostkować wtyczkę i działa.
Mam pytanie - jak dokładnie nazywa się ten czujnik, bo allegro mi nie chce powiedzieć?




//scalone//



napisał/a:
Mam pytanie - jak dokładnie nazywa się ten czujnik, bo allegro mi nie chce powiedzieć?
Już wiem jak się nazywa - CZUJNIK SPRZĘGŁA [ 62 40 093 ]
Zastosowanie:
Model: Astra G, Zafira A, Speedster
Rocznik: 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009
Silnik: C18SEL, X16XEL, X17DTL, X18XE1, X20DTL, Y17DT, Y20DTL, Y20DTH, Y22DTR, Z16SE, Z16XE, Z18XEL, Z18XE, Z20LET, Z22SE
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 11:17 przez kebul, łącznie zmieniany 1 raz.

tomek złoto

#89 Post autor: tomek złoto »

Witam kolegów
śledząc wszelkie posty dotyczące tempomatu ,zaryzykowałem zakup przełącznika z tempomatem.
niestety pod kierownicą nie zauważyłem tajemniczego złącza.
nadmienić chciałbym że to zosia 1.8 kat 2001 eleganz

panowie pomóżcie ,czy jest jakaś szansa podłączyć tempomat bez zbędnych inwestycji.
pozdro

M@rio

#90 Post autor: M@rio »

Tomuś a TUTAJ nie ma opisanego co i jak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”