Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#211 Post autor: scooter »

A tak wygląda to u mnie , działa wyśmienicie

https://youtu.be/VNB0dcL9TP0
Załączniki
20171125_211412-600x800.jpg
Ostatnio zmieniony 27 lis 2017, 23:26 przez scooter, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#212 Post autor: Deleted User 21664 »

no weź mnie nie dołuj... :(

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#213 Post autor: LWPM »

Makary pisze: 28 lis 2017, 11:29 no weź mnie nie dołuj... :(
nie smuć się :) będzie i dla Ciebie coś takiego... kwestia ilości mojego wolnego czasu :)
palibrzuch pisze:Mam tempomat co za tym idzie czujnik na sprzęgle.

Jest możliwość aby jakaś kontrolka na zegarach się świeciła jak wcisnę sprzęgło?

Mam problem z zabieraniem nogi a czujnik jest bardzo czuły :)
niby jest możliwość, ale czas reakcji kontrolki na naciśniecie to byłoby... powiedzmy... 300-400ms :)
jeśli Cię to zadowala, to odezwij się na PW, bo to będzie "specjalne zamówienie". Tak wyszukanej funkcji w standardowy soft wrzucał nie będę :)

Deleted User 21664

#214 Post autor: Deleted User 21664 »

[/quote]nie smuć się :) będzie i dla Ciebie coś takiego... kwestia ilości mojego wolnego czasu :) [/quote]

Składam Formalny wniosek o przydzielenie koledze Łukaszowi więcej wolnego czasu, który powinien wykorzystać na potrzeby projektu "DPF MONITOR" :lol:

A ja poświęcę się i będę testował i oczywiście dzielił się uwagami :uklon:

A tak na poważnie ... jeśli jest nadzieja to ja poczekam cierpliwie ... może dzień... może tydzień lub dwa :taktak:
Ostatnio zmieniony 28 lis 2017, 18:54 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 5 razy.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#215 Post autor: LWPM »

UPDATE: nowa wersja, a w niej między innymi:
  • poprawki błędów (jak zwykle)
  • dostępne są maksymalnie 4 ekrany na zakładce OBD (dla tych, którym silnik potrafi zwrócić mnóstwo parametrów). Ilość ekranów ustawiamy

    Kod: Zaznacz cały

    ecm.screens_visible = 3
    jeśli chcemy mieć dostępne 3 ekrany. Przełączanie pomiędzy ekranami przyciskiem SETTINGS
    Wybacz Makary, ale to funkcja zdecydowanie nie dla Twojego silnika :) Za to pięknie z silnikami 1.7 działa :)
  • nowe możliwości dla tych co korzystają z panelu klimatyzacji do wyświetlania danych. Panel może wyświetlać dowolne dane. Jedna wartość na dwóch lewych polach, druga wartość na dwóch prawych polach ECC Ustawiamy w ten sposób:

    Kod: Zaznacz cały

    ecc.value1 = 2
    ecc.value2 = 4
    gdzie

    Kod: Zaznacz cały

    1 - temperatura silnika
    2 - napięcie ładowania
    3 - prędkość
    4 - stan DPF
    niestety GID i CID zachowują się różnie i wygląda to inaczej na każdym wyświetlaczu :). Trzeba sobie wypróbować jak to powinno być ustawione, ewentualnie zgłosić mi, jeśli nijak się tego ustawić nie da, aby wyglądało dobrze
  • Nowa obudowa:
    Obrazek
    wbudowany port USB - nie trzeba mieć własnego UARTa, nie trzeba kombinować z kabelkami. Podłączamy zwykłym kabelkiem microUSB bezpośrednio do komputera. Oczywiście pamiętajcie, żeby nie podłączać USB gdy moduł jest włożony jednocześnie do gniazda OBD w samochodzie!
    Nowe części już wszystkie mam, na bieżąco nadrabiam zaległości i składam dla tych co się zgłosili wcześniej do mnie. Oczywiście, jak ktoś koniecznie chce, może dostać wersję poprzednią z 8 pinami i wyprowadzonym bezpośrednio zasilaniem i UARTem. Może także dostać bez obudowy, lub wersję pasującą do Astry-H - tutaj tylko bez obudowy
Aktualizacji dokonujemy normalnie przez dpf_update.exe, natomiast potem by nie stracić ustawionych PIDów w zakładce ODB, trzeba zrobić dodatkowe czynności:
nowym dpf_config.exe robimy

Kod: Zaznacz cały

dpf_config.exe COM6: config optimize
następnie

Kod: Zaznacz cały

dpf_config.exe COM6: config read konfiguracja.txt
i dopiero ten plik edytujemy i wgrywamy

Jeśli ktoś nie korzystał z tej zakładki - nic nie musi dodatkowo robić

UPDATE: wgrałem małą, ale ważną poprawkę... kto zdążył już zaktualizować, niech to zrobi jeszcze raz :)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 16:59 przez LWPM, łącznie zmieniany 3 razy.

Deleted User 21664

#216 Post autor: Deleted User 21664 »

Ja jeszcze tylko czekam cierpliwie na wyświetlanie w pidach napięcia i poziomu paliwa dla mojego silnika i wtedy będę miał komplet potrzebnych do szczęścia informacji.
:)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#217 Post autor: Ostap »

Właśnie dostałem swój monitor :)
Jutro postaram się uruchomić :)

Szkoda tylko, że mój nie ma micro usb....
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#218 Post autor: Ostap »

Będę miał kilka pytań ale to później ;)
Teraz wrzucam kilka filmów

https://youtu.be/iO7mj-Vo-Sg

https://youtu.be/c6M-Ob-WVso

https://youtu.be/o3c2QA6DDUI
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#219 Post autor: robik79 »

Witam ja jestem juz po pierwszej regeneracji DPF z monitorem 90% nasycenia filtra i sru regeneracja super urzadzenie ale po regeneracji wywalil mi blad check sie zapalil skasowalem go bezposrednio z monitora sygnal dzwiekowy po zakonczeniu wypalania dpf z okolic licznika a mam problem z konfiguracja urzadzenia aktualizuje mi sie normalnie a nie moge odpalic dpf config moze ktos doradzi krok po kroku moze cos robie nie tak chcialem ustawic zakladki obd

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#220 Post autor: LWPM »

robik79 pisze: 05 gru 2017, 15:25konfiguracja urzadzenia aktualizuje mi sie normalnie a nie moge odpalic dpf config
skoro aktualizacja działa, to i konfiguracja powinna. daj jakieś screenshoty tego co wpisujesz, jaki błąd dostajesz

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#221 Post autor: Ostap »

Na jednym filmiku widać, że tam gdzie powinien być przebieg mam jakieś dziwne cyferki i litery. Tak ma być?

Chciałem aby przy ryglowaniu też był sygnał dźwiękowy jak przy zamykaniu, niestety nie ma. Ogólnie odprowadzanie miało być tak, że wciskam 1x zamyka, wciskam kolejny - rygluje, wciskam kolejny - odprowadzenie. Może się źle zrozumieliśmy bo teraz po zaryglowaniu muszę znowu wciskać 3x aby włączyć funkcję.

Nie wiem czy mam tu pisać czy na pw? Najchętniej to prosiłbym o nr tel na priv byłoby szybciej
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

marcinsu
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 03 gru 2017, 23:30
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Astra H 1.6 Htb
Model: AH
Oznaczenie silnika: A16XER
Gender:

#222 Post autor: marcinsu »

Zawsze jak napiszesz na forum to zostanie dla reszty osób i tym samym autor modułu nie będzie musiał odpowiadać wiele razy.

@robik79
Odpalasz z konsoli windows'owej? Z tego co sprawdzałem jeśli za pierwszym razem program rzuci informacje o braku połączenia wystarczy drugi raz wykonać polecenie.
Jedynie pod Win10 są problemy, mimo starszej wersji sterowników do UART.

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#223 Post autor: robik79 »

Zauwarzylem po regeneracji ze monitor wyzerowalw zakladce przebieg po regeneracji o teraz kilometry nie ida pokazuje 0km
Ostatnio zmieniony 05 gru 2017, 20:44 przez robik79, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#224 Post autor: scooter »

@robik79
Odpalasz z konsoli windows'owej? Z tego co sprawdzałem jeśli za pierwszym razem program rzuci informacje o braku połączenia wystarczy drugi raz wykonać polecenie.
[/quote]

Ja już mam beta8 i normalnie mi się wgrało i soft i config, ale miałem niejednokrotnie brak połączenia i inne błędy to u mnie wystarczy odłączyć moduł od USB (oczywiście jak nie jest w trakcie robienia jakiej operacji UPDATE CONFIG) podłączenie go ponownie 5 sec. odczekać i ponowić próbę, zawsze pomaga

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#225 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Na jednym filmiku widać, że tam gdzie powinien być przebieg mam jakieś dziwne cyferki i litery. Tak ma być?
tak ma być, tzn jak się dzieje na licznikach ze starszą wersja oprogramowania. Jaką masz wersję oprogramowania w liczniku? z tego co dotychczas zauważyłem, nie ma problemów z licznikiem z oprogramowaniem w wersji 7.655. Jest o tym co nieco napisane na pierwszej stronie - poczytaj. Wymiana licznika na nowszy pomaga. Ewentualnie ustawienie

Kod: Zaznacz cały

engine.use_standard_read = true
pomaga, ale tylko jeśli nie masz DPFa
palibrzuch pisze:Chciałem aby przy ryglowaniu też był sygnał dźwiękowy jak przy zamykaniu, niestety nie ma.
trzeba ustawić - powinno się dać
palibrzuch pisze:Ogólnie odprowadzanie miało być tak, że wciskam 1x zamyka, wciskam kolejny - rygluje, wciskam kolejny - odprowadzenie. Może się źle zrozumieliśmy bo teraz po zaryglowaniu muszę znowu wciskać 3x aby włączyć funkcję.
myślę, że niezrozumienie wynika z tego, że do tej pory nie wiem czym jest owo "ryglowanie zamków". U siebie nic takiego nie mam i nie wiem, czy jest to jakaś opcja wyposażenia, czy dodatkowa funkcja alarmu fabrycznego/niefabrycznego? I co ona robi?
Możliwe, że ona coś blokuje, ale bardziej prawdopodobne jest (sądząc po tym co piszesz), że za wolno przyciski naciskasz :) Szybkość naciśnięć ustawiasz parametrem

Kod: Zaznacz cały

pilot.multi_press_timeout = 800
i jeśli przerwa między naciśnięciami beðzie większa niż te 800ms, to moduł zlicza naciśnięcia od początku. Inną sprawą jest to, że pierwsze naciśnięcie nie jest zawsze zliczane przez moduł, bo wysyła inną informację po CAN. Nie jest tak zawsze, ale zwykle gdy przy naciśnięciu zamykają się też drzwi, to takie coś nie jest zliczane. Może po prostu powinieneś zmniejszyć wymaganą ilość naciśnięć guzika?
palibrzuch pisze:Najchętniej to prosiłbym o nr tel na priv byłoby szybciej
przez telefon ciężko pomóc, ja też nie zawsze mam pod ręką to wszystko, a wszystkich parametrów też na pamięć nie znam. Trzeba zobaczyć co masz wpisane i na spokojnie pomyśleć dlaczego jest źle.
marcinsu pisze:Z tego co sprawdzałem jeśli za pierwszym razem program rzuci informacje o braku połączenia wystarczy drugi raz wykonać polecenie.
tak, to prawda czasami tak się dzieje - na razie nie potrafię sobie z tym poradzić, ale zwykle powtórzenie polecenia, lub odczekanie kilku sekund aż moduł przejdzie w tryb uśpienia rozwiązuje problem. Pamiętajcie by nie podłączać do UART/USB modułu, gdy jest on wsadzony do samochodu!
robik79 pisze:Zauwarzylem po regeneracji ze monitor wyzerowalw zakladce przebieg po regeneracji o teraz kilometry nie ida pokazuje 0km
przebieg po regeneracji zawsze spada do 0, ale powinien iść normalnie w górę :) Czy pozostałe parametry na zakładce działają normalnie? Jak możesz, porównaj wartość z modułu z tą, którą odczytuje OP-COM. jeśli będzie inaczej, to będziemy szukać problemu.
scooter pisze:ale miałem niejednokrotnie brak połączenia i inne błędy to u mnie wystarczy odłączyć moduł od USB
faktycznie, czasami po aktualizacji moduł nie potrafi się zrestartować i trzeb mu pomóc odłączając do od zasilania, ale przeważnie po aktualizacji od razu można działać z nim dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”