Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#226 Post autor: Ostap »

Ryglowanie polega na podaniu impulsu 12v krótkiego na każdy zamek i wtedy nie ma możliwości otworzenia od środka dźwignią. Jest luźna.
Dokładnie jest to fabryczna funkcja alarmu a bardziej funkcja którą w opcomie da się włączyć w Recu.

To mój licznik
Source Address: IPC
Adres źródłowy: 0x00000255
Identyfikator: 0x1001
VIN W0L0AHM756G121052
Nazwa systemu: BCM/KOMBI-A3300
Numer części:13230576
Numer wersji oprogramowania: 4.405 11/04
Opis systemu: SIEM 0400
Hardware key number: 0000000000
Programming Date: 00000000
Kod alfa: UU
Data produkcji: 20060406
Code Index and version: 003 03

DPF mam wycięty fizycznie i programowo.

Muszę się pobawić ustawieniami ale ostatnio wolny czas zabiera mi router i padavan który wgrywałem ubuntu po dość długiej przerwie z linuxem.

Animację świateł też chciałbym ale przyciskiem z deski bądź kierownicy ;)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2017, 01:11 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#227 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Numer wersji oprogramowania: 4.405 11/04
w tym wypadku liczby na liczniku będą się pojawiać, ale skoro nie masz DPFa, to włącz sobie

Kod: Zaznacz cały

engine.use_standard_read = true
wtedy problem zniknie

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#228 Post autor: tOmki »

Nie ma problemu z kompatybilnością konwerterów USB-UART. Mam różne moduły z różnymi układami.
Jaki układ masz sprawdzony ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#229 Post autor: LWPM »

każdy USB->UART, który potrafi osiągnąć 1Mbps 8N1 będzie działał. Ja wrzucam do modułów CP2102 (ten standardowo akurat 1Mbps nie ma, ale można go przeprogramować)
na co dzień używam PL2303, ale naprawdę każdy powinien działać.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#230 Post autor: tOmki »

Ja akurat mam uczulenie na CP2102 i trochę mniej na PL2303. Różne przeboje miałem z nimi. Aktualnie wybieram FT232RL ze sprawdzonych źródeł.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#231 Post autor: scooter »

Zakładki OBD II z PIDami którymi mój silnik potrafi się podzielić 😀
https://youtu.be/yO0W0b7uGlg

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#232 Post autor: Ostap »

Witam

Trochę walczę ze swoim modułem ale coś już tam działa jak powinno.

Czy jest możliwość zaprogramowania tak aby moduł po otwarciu drzwi pilotem sprawdził czujnik zmierzchu i jeśli jest ciemno włączył oświetlenie zewnętrzne? Tak samo przy zamykaniu. Jest ciemno i czujnik zmierzchu działa to niech sam automatycznie włącza na 30s odprowadzania. Lepsze to niż machać tymi guzikami na pilocie :)

Pisałeś mi, że jak się otwierają drzwi z pilota to moduł jest w stanie uśpienia i nie może zagrać sygnałem. Kiedy taki moduł się wybudza?

Co do świateł dziennych:
Moduł potrafiłby włączyć tylko halogeny z przodu bez podświetlenia czegokolwiek w środku?
Chciałbym oczywiście aby to działało z czujnikiem zmierzchu.
Widziałem, że chyba jest taka opcja do zaprogramowania?
Otóż do czego dążę :) Chciałbym w przyszłości założyć w miejsce halogenów światła do jazdy dziennej i wykorzystać do tego wiązkę od halogenów aby nic już nie przeciągać przez auto. Wtedy miałbym załatwionych kilka rzeczy. Dzienne miałyby swój automat w module, odprowadzanie mam na halogeny więc świeciłyby dzienne i dodatkowo gdy światła mijania włączyłby czujnik zmierzchu mógłbym ręcznie załączyć jeszcze dzienne przyciskiem halogenów z auta (nie wiem po co ale mógłbym :) )
Czy moduł przy takim załączaniu dziennych ma możliwość korekty odczytu z czujnika zmierzchu? W zafirze niestety światła mijania włączają się o wiele za wcześniej, tylko wtedy moduł musiałby uruchamiać mijania i tylne i podświetlenie deski i przełącznik od świateł musiałby być nie na auto tylko w pozycji 0. Wydaje mi się, że spokojnie powinien to ogarnąć. Jeśli to ma być extra płatne to śmiało pisz co i jak :) zobaczymy :)

Nie mogę ustawić tego aby po wciśnięci main i powrocie np na radio tem i prędkość była w miejscu nawiewów i nastawień klimy. Jakiś pomysł?

Chciałbym też przestawić z navi na telefon te dane wyświetlane.

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 11:30 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#233 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Trochę walczę ze swoim modułem ale coś już tam działa jak powinno.
no niestety... zbyt dużo opcji, zbyt dużo możliwości konfiguracji... każdy może ustawić jak chce, ale też można się zagubić - trzeba czasu by się w tym rozeznać :)
palibrzuch pisze:Pisałeś mi, że jak się otwierają drzwi z pilota to moduł jest w stanie uśpienia i nie może zagrać sygnałem. Kiedy taki moduł się wybudza?
no właśnie wybudza się w momencie otwarcia drzwi, z tym, że tego otwarcia już nie wychwyci
palibrzuch pisze:Co do świateł dziennych:
Moduł potrafiłby włączyć tylko halogeny z przodu bez podświetlenia czegokolwiek w środku?
światła dzienne mogą robić cokolwiek. Możesz sobie zapalić które chcesz światełko, ale równie dobrze możesz sobie ustawić wskazówkę obrotomierza na max :) konfiguracja w module jest, ale nie informowałem o tym, wiec jest to nie skończone (a raczej nie przetestowane przeze mnie), więc nie radzę używać tego :) dam znać jak to przetestuje dobrze. Powinno działać także z czujnikiem zmierzchu.
palibrzuch pisze:Czy moduł przy takim załączaniu dziennych ma możliwość korekty odczytu z czujnika zmierzchu?
odczyt z czujnika to tylko dwa stany: JASNO oraz CIEMNO i nic ponad to... trudno tu coś korygować. Pomysłów na działanie świateł dziennym mam od innych ludzi kilka, często sprzecznych ze sobą... więc nie do końca wiem jeszcze w jaki sposób to zadziała (szczególnie z czujnikiem zmierzchu).
palibrzuch pisze:Nie mogę ustawić tego aby po wciśnięci main i powrocie np na radio tem i prędkość była w miejscu nawiewów i nastawień klimy. Jakiś pomysł?

Kod: Zaznacz cały

ecc.use_box = true
ecc.value1 = 1
ecc.value2 = 3
coś takiego?
palibrzuch pisze:Chciałbym też przestawić z navi na telefon te dane wyświetlane.
wywalasz

Kod: Zaznacz cały

navi.use_tab = true
i wrzucasz

Kod: Zaznacz cały

uhp.use_tab = true
communication.module = 7
communication.channel = 7
te dwie ostatnie wartości tylko jeśli fizycznie nie masz w aucie UHP - inaczej posypią się błędy na CAN
No i oczywiście w ustawieniach wyświetlacza włączasz sobie zakładkę UHP (np OP-COMem)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#234 Post autor: Ostap »

Ok uhp mam ;) powinienem sobie poradzić ;)

Dzienne to tak przy okazji pytam ;)

Chyba tego zapomniałem wklepać ecc.use_box = true

Czytam i czytam i czytam i nie mogę rozszyfrować tych przycisków.

Niby ustawiłem i nie działa.

Przycisk Main przy przytrzymaniu oryginalnie nic nie robi.

Chciałbym aby przy przytrzymaniu 2sek włączał tylną animację świateł z powtórzeniem 2x. Czy przy animacji w liczniku przy włączeniu kierunków kontrolki migają?


Czy czujnik zmierzchu jest aktywny po otworzeniu auta czy dopiero po przekręceniu kluczyka?
Jak jest po otworzeniu to może dałoby się tak, że wciskam drugi raz i wtedy jak ciemno to włącza odprowadzenie?
Można tak zrobić, że przy otworzeniu auta wciskam jeszcze raz i włącza odprowadzanie to wersja bez czujnika?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#235 Post autor: tOmki »

Wracam do pytania z przed jakiegoś czasu: aktywacja wybranym przyciskiem jednocześnie świateł drogowych i przeciwmgielnych
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#236 Post autor: scooter »

palibrzuch pisze: 07 gru 2017, 16:04

Przycisk Main przy przytrzymaniu oryginalnie nic nie robi.

Chciałbym aby przy przytrzymaniu 2sek włączał tylną animację świateł z powtórzeniem 2x. Czy przy animacji w liczniku przy włączeniu kierunków kontrolki migają?
key.action[xx] =8C14A10002
jak dobrze pamiętam A1 to animacja tył, na zegarach nic nie miga
Ostatnio zmieniony 07 gru 2017, 21:18 przez scooter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#237 Post autor: robik79 »

Mam pytanie czy ma ktos swoja konfiguracje od 1.9 DTH cid navi tel ja u siebie nie moge sobie poradzic

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#238 Post autor: tOmki »

scooter pisze: 07 gru 2017, 04:58 Zakładki OBD II z PIDami którymi mój silnik potrafi się podzielić 😀
Pokażesz konfig ?
Jak doszedłeś jakie PID możesz użyć ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#239 Post autor: Ostap »

scooter pisze: 07 gru 2017, 21:15
palibrzuch pisze: 07 gru 2017, 16:04

Przycisk Main przy przytrzymaniu oryginalnie nic nie robi.

Chciałbym aby przy przytrzymaniu 2sek włączał tylną animację świateł z powtórzeniem 2x. Czy przy animacji w liczniku przy włączeniu kierunków kontrolki migają?
key.action[xx] =8C14A10002
jak dobrze pamiętam A1 to animacja tył, na zegarach nic nie miga
Dzięki :) już chyba łapię te akcje
jutro sprawdzę



Czy da się to ustawić już tak jak mam?
Liczba powtórzeń akcji 1 do wykonania przy określonej prędkości.
# car.action_at_speed[1].count = 1
# Identyfikator akcji 1 do wykonania przy określonej prędkości.
# car.action_at_speed[1].id = 04
# Prędkość przy jakiej ma być wykonana dodatkowa akcja 1.
# car.action_at_speed[1].speed = 70

Chodzi mi o to aby włączyć przycisk sport powyżej 70 :) tylko jak go wyłączyć poniżej? Jeśli się da oczywiście? :czyta:
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#240 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Czy czujnik zmierzchu jest aktywny po otworzeniu auta czy dopiero po przekręceniu kluczyka?
Jak jest po otworzeniu to może dałoby się tak, że wciskam drugi raz i wtedy jak ciemno to włącza odprowadzenie?
Można tak zrobić, że przy otworzeniu auta wciskam jeszcze raz i włącza odprowadzanie to wersja bez czujnika?
kiedy jest aktywny czujnik zmierzchu to nie wiem - trzeba by wziąć OP-COMa i sprawdzić w aucie
scooter pisze:key.action[xx] =8C14A10002
jest ok, ale uruchamianie akcji podczas jazdy wymaga odpowiedniej licencji (jest napisane na pierwszej stronie coś o tym), której jak widzę nie masz, a więc:
Spoiler
wpisz sobie do konfiguracji

Kod: Zaznacz cały

license=89ED670821CEF88BD318FAC71A381C6D5FF44313C37AF3739BAB6EDDEB837EEB2D971E02D25AC449098DF5016D85C6D073B5F39318B2B3
na razie każdy dostaje odpowiednią licencję - jak będzie później to nie wiem :)
palibrzuch pisze:Chodzi mi o to aby włączyć przycisk sport powyżej 70 :) tylko jak go wyłączyć poniżej? Jeśli się da oczywiście? :czyta:
nic nie wspominałem o tym, że SPORT jest dostępny :) konfigurację zrobiłeś oczywiście dobrze, ale SPORT jest na razie przyblokowany w module :) dam znać jak będzie gotowy. Tryb SPORT nie wymaga tutaj posiadania odpowiedniego przycisku :) Ja wiem, że w konfiguracji jest trochę ciekawych opcji, ale nie wszystkie działają, są niedokończone, albo przyblokowane. To co jest opisane na pierwszej stronie - powinno działać, reszta - niekoniecznie, lub może wymagać dodatkowej licencji.
tOmki pisze:Jak doszedłeś jakie PID możesz użyć ?
możesz to zrobić za pomocą modułu. Do konfiguracji wpisz sobie pokazywanie PIDów 00 20 40 60 80 i wtedy będziesz miał na ekranie coś w tym stylu:
Obrazek
wtedy wchodzimy na tę stronę przygotowaną na szybko przeze mnie i przepisujemy pracowicie wartości odczytane z wyświetlacza. otrzymamy ładną listę obsługiwanych PIDów, którą możemy sobie wpisać do konfiguracji. Proponuje ją trochę przefiltrować względem tego co można znaleźć na wikipedii, bo dla niektórych silników może być ich dużo, a niektóre są bezużyteczne zupełnie.
tOmki pisze:Wracam do pytania z przed jakiegoś czasu: aktywacja wybranym przyciskiem jednocześnie świateł drogowych i przeciwmgielnych
możliwe że się da... nie wiem co konkretnie chcesz osiągnąć (który przycisk masz na myśli?) bo przy obecnym moim pomyśle na światła może to być trudne :) ale możliwe, ze to będzie proste. Musiałbyś dokładnie opisać co chcesz osiągnąć. W tej chwili można przypiąć pod jakiś przecisk włączanie tych obu świateł, ale ich raczej ich już nie wyłączysz :) ewentualnie pod inny guzik podepniesz wyłączenie. W każdym razie tak włączonych świateł długich nie da się wyłączyć wajchą od kierunkowskazów :)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2017, 08:55 przez LWPM, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”