[A] MacQ84 - CZARNA OPC 2004-04-06 LPG

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#31 Post autor: MacQ84 »

Maciej podjedz na hamownie za 100 zł wykonają pomiar i wszystko będzie jasne po wykresie :ok:
[/quote]

Tylko po co? Zeby Ci to udowadniac? I jeszcze placic za to 100zl? Wole je lepiej spozytkowac 🤔😏Bez sensu, ja nie mam z tym problemu tylko widze że paru niedowiarków ma ból głowy jak to mozliwe ze opel komus na zamowienie w salonie podniosl moc...
[/quote]

Maciej nie zrozumiałeś mojej sugestii ...mi nic nie musisz udowadniać po prostu wówczas wiesz co masz !Każdy użytkownik OPC lubi wiedzieć w jakiej kondycji jest jego silnik a hamownia idealnie to weryfikuje za śmieszne 100 zł ale Ty(po Twoich wypowiedziach) jesteś ekspertem i znasz się na tym bo na asfalcie idzie jak ogień :lol: :lol: :lol:
Trochę pokory bo ludzie na forum starają się pomóc a nie zaszkodzić .... Życze powodzenia
[/quote]

Nic o asfalcie nie pisałem, i nie wspominałem również że jestem ekspertem...więc nie rozumię skąd tka opinia...a więc wręcz przeciwnie-widzę że to Ty jesteś ekspertem i nie dopuszczasz ze ktoś może mieć taką moc- mało tego, nie dopuszczasz chyba myśli że jest ta moc w tym aucie i nie musiałem nic grzebać i przerabiać w samochodzie.
Po to kupiłem zafirę aby był to samochód użytkowy, głównie rodzinny z lekką iskierką ducha sportowego( i to właśnie dlatego Opel- Opc-żaden inny producent nie proponował nigdy tych dwóch rzeczy jednocześnie). Samochód użytkować będe głównie w weekendy ew. moja żona na dojazdy do pracy, dlaczego? a dlatego że ja na co dzień robię 200-400 km zupełnie innym samochodem i chciałem mieć coś w domu "innego". Dlatego może teraz mnie zrozumiesz że nie będę grzebał w tym samochodzie i na siłę robił z niego "mustanga" (jak bym chciał to bym sobie kupił mustanga), wystarczy w zupełności dla mnie to co pierwszy właściciel zamówił dla siebie w fabryce.
P.S. dziękuje za Twoją pomoc ale swoimi finansami wiem jak mam dysponować, jeżeli chcesz to zapraszam do mnie. Udostępnię Ci swój samochód i jak Ci to ulży możesz jechać na hamownię a na koniec możemy jeszcze zrobić jakąś :szampan:

Wesołych Swiąt :piwo:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: Sebu$ »

MacQ84 pisze: 25 gru 2017, 22:37
Po to kupiłem zafirę aby był to samochód użytkowy, głównie rodzinny z lekką iskierką ducha sportowego( i to właśnie dlatego Opel- Opc-żaden inny producent nie proponował nigdy tych dwóch rzeczy jednocześnie).
Tu się z Tobą nie zgodzę :)

równocześnie był Ford S-Max ST 220
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#33 Post autor: Wojti »

Sebek... Maciek i tak wie lepiej :lol: Nadal upiera się przy swoim i nie zrozumiał moich intencji ...trudno nic na siłę
Sam napisał "Dodam ze auto idzie jak pocisk" i niech tak zostanie powodzenia :ok:
Ostatnio zmieniony 25 gru 2017, 23:48 przez Wojti, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#34 Post autor: MacQ84 »

Sebu$ pisze: 25 gru 2017, 23:05
MacQ84 pisze: 25 gru 2017, 22:37
Po to kupiłem zafirę aby był to samochód użytkowy, głównie rodzinny z lekką iskierką ducha sportowego( i to właśnie dlatego Opel- Opc-żaden inny producent nie proponował nigdy tych dwóch rzeczy jednocześnie).
Tu się z Tobą nie zgodzę :)

równocześnie był Ford S-Max ST 220
Ok, zwracam honor :-) :ok:
Jednak nie brałem go pod uwagę bo jest ich bardzo mało i cenowo również nie ta Polka :-) na co dzień jeżdżę firmowym i nie chciałem wydawać pow. 20tys.

Dodano po 14 minutach 21 sekundach:
Wojti pisze: 25 gru 2017, 23:48 Sebek... Maciek i tak wie lepiej :lol: Nadal upiera się przy swoim i nie zrozumiał moich intencji ...trudno nic na siłę
Sam napisał "Dodam ze auto idzie jak pocisk" i niech tak zostanie powodzenia :ok:
Przedtem pisałeś ze pisałem Ze zrywa asfalt... teraz widzę poprawiles :-) ale i tak nie idziesz w konkrety, nie przemawiają za Tobą żadne argumenty, Ja podałem Ci dużo argumentów dlaczego zakupiłem ten samochód i dlaczego nie muszę wyrzucać kasy by co kolwiek udowadniac innym. Weź pod uwagę ze jestem jego właścicielem od nie dawna...Czy jak Ci powiem ze Twoja zafira ma mniej kucy to przedstawisz mi wydruk z hamowni??? Aktualny??? tylko po co...??
Może kiedyś jak zacznie brakować mi kucyków pod noga.... może kiedyś jak juz nie będę wiedział co robić z pieniędzmi....może kiedyś... kupię dodatkowo mustanga 😂

Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#35 Post autor: MacQ84 »

Witam,
Dzisiaj zrobilem pare fotek z 3ciego piętra:-) Obrazek
Obrazek
Obrazek
i przy okazji wrzucę zafirke jaka mi si podoba- i tutaj zauważyłem coś co mnie juz wcześniej nurtowało a brakuje w mojej, poprawcie mnie jeżeli sie mylę ale chodzi mi o te czerwone odblaski na tyle auta, one są chyba obowiązkowe??

Obrazek

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#36 Post autor: Cray123 »

Alukołpaki tutaj w ogóle nie pasują do auta ;)
Wychodzi na to, że jak nie masz odblasków w lampie, to musisz się wspomóc takimi na zderzaku.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#37 Post autor: Sebu$ »

Odblaski są obowiazkowe i są dodawane do lamp, ktore masz założone u siebie.
W fabrycznej lampie pasek taki jest na dole pod przeciwmgielnym światlem.

Powinieneś je dokupić i przymocować.
A moze przyklej pasek odblaskowy a'la Skoda Octavia RS kombi. Miejsce masz pod niego idealne ;)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#38 Post autor: MacQ84 »

Cray123 pisze: 29 gru 2017, 01:13 Alukołpaki tutaj w ogóle nie pasują do auta ;)
Wychodzi na to, że jak nie masz odblasków w lampie, to musisz się wspomóc takimi na zderzaku.
Maciej kola zimowe dostalem przy zakupie auta na blachach wiec kolpak i tak ratuje wizualnie, ale spoko bedzie cos w tym temacie sie zmienialo :-)
W sumie przeglad przeszlo bez problemu ale faktycznie odblaskow brak :-(

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Sebu$ pisze: 29 gru 2017, 08:15 Odblaski są obowiazkowe i są dodawane do lamp, ktore masz założone u siebie.
W fabrycznej lampie pasek taki jest na dole pod przeciwmgielnym światlem.

Powinieneś je dokupić i przymocować.
A moze przyklej pasek odblaskowy a'la Skoda Octavia RS kombi. Miejsce masz pod niego idealne ;)
Sa takie paski? Mozna go wkleic w ta luke w zderzaku tak?

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#39 Post autor: rafant4011 »

Kolega "BooGuuS1124" ma taśmę odblaskową w swojej opc, na styl skody rs

Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#40 Post autor: MacQ84 »

rafant4011 pisze: 29 gru 2017, 11:34 Kolega "BooGuuS1124" ma taśmę odblaskową w swojej opc, na styl skody rs
A masz może jakaś fotkę bo kolega BooGuuS1124 się chyba nigdzie do tej pory nie pochwalił :|

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#41 Post autor: rafant4011 »

Nie mam, ale możesz poprosić go o nią, myślę że nie będzie problemu ;)

Awatar użytkownika
wampir11111
Zafiromaniak
Posty: 3561
Rejestracja: 09 sty 2016, 12:19
Imię: Michał
Lokalizacja: Domasławice [DOL]
Auto: Zafira B 340KM/480Nm
Model: B
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#42 Post autor: wampir11111 »

Fajna fura :piwo:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#43 Post autor: Sebu$ »

MacQ84 pisze: 29 gru 2017, 11:56
rafant4011 pisze: 29 gru 2017, 11:34 Kolega "BooGuuS1124" ma taśmę odblaskową w swojej opc, na styl skody rs
A masz może jakaś fotkę bo kolega BooGuuS1124 się chyba nigdzie do tej pory nie pochwalił :|
proszę bardzo .... :lol:

Obrazek

więcej info http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... &start=135
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Bullik1
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2017, 10:24
Imię: Przemek
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc [ TKI ]
Auto: Opel Zafira A 2.0 OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#44 Post autor: Bullik1 »

Maciek twoja Zośka bardzo fajna. Ringi aluminiowe na zegarach ładnie wyglądają i chromowane relingi miodzio. Bezawaryjności :)

Awatar użytkownika
MacQ84
Mieszkaniec
Posty: 234
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:10
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław
Auto: Zafir A OPC 2,0T 170KW
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#45 Post autor: MacQ84 »

Wczoraj ładna pogoda i zrobiłem małą sesyjkę przy zachodzie słońca :-)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Zafira A”