Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#331 Post autor: LWPM »

Makary pisze:# Identyfikator 1/4 informacji do wyświetlenia w trybie szybkiego odczytu.
ecuinfo.status_idle[5] = 0x03
# Identyfikator 1/5 informacji do wyświetlenia w trybie szybkiego odczytu.
ecuinfo.status_idle[5] = 0x04
oczywiście kolejność parametrów nie ma żadnego znaczenia, ale tutaj masz powtórzony 2x status_idle[5], a więc tylko ostatni wpisany będzie użyty. Żadnego błędy związanego z tym nie ma - po prostu wartość pierwsza zostanie zastąpiona przez drugą.
palibrzuch pisze:W sumie czytałem, że Flora przerabia UEC aby działały jako doświetlanie.
też jestem zainteresowany tą kwestią.

LICENCJA
Kilka wyjaśnień czym jest "licencja".
Co nie co jest napisane w pierwszym poście tematu (pierwszy post czasami się zmienia, tylko kto do niego wraca by go jeszcze raz przeczytać a tym bardziej wychwycić co się zmieniło :) )

Licencją objęte są funkcje, które albo nie są potrzebne do zwykłego funkcjonowania modułu (jak np "wirtualny przycisk SPORT"), lub wymagają dużego nakładu pracy z mojej strony (jak np ta zakładka "Silnik" - swoją drogą nazwa zakładki trochę nietrafiona, no ale... nie mam pomysłu na lepszą)
W założeniu te dodatkowe funkcje są dodatkowo płatne (max 20zł).
W tej chwili dodatkowe funkcje to (te najważniejsze):
  • możliwość wykonywania akcji podczas jazdy - czyli możliwość przypisania akcji do przycisków np na radio, czy na kierownicy. Standardowo można akcje tylko wykonywać na jakieś zdarzenia (np uruchomienie silnika, zatrzymanie silnika, zamknięcie drzwi lub w reakcji na przyciski pilota). Jest to funkcja dodatkowa, która nie jest potrzebna do monitorowania stanu silnika, ale też nie ogranicza znacząco funkcjonalności modułu.
  • przycisk SPORT - czyli możliwość włączenia trybu SPORT bez konieczności posiadania odpowiedniego przycisku. Wymagany jest jednak licznik obsługujący ten tryb. (co prawda można to też zrobić bez odpowiedniego licznika... ale nie jest to zbyt pewne w działaniu - działa, ale utrudnia pracę modułu - moduł musi przejąć tą funkcję, która normalnie powinien robić licznik). Funkcja ciągle niedokończona.
  • ECU Info - czyli ta zakładka "Silnik". Jest to w pewnym sensie alternatywa dla zakładki OBD, jednak o wiele bardziej rozszerzona. Zakładka OBD wyświetla tylko parametry jakie podaje nam silnik wg standardu. Wartość tych parametrów po pierwsze jest ograniczona przez standard, a po drugie Opel też ograniczył jeszcze bardziej wartości - co widać na przykładzie licznika Z19DT. Stąd dodatkowa funkcja. Zakładka ta wyświetla na razie tylko te 5 dodatkowych parametrów - na razie nie dodaję tutaj nowych parametrów, a dodaję je na żądanie - ktoś potrzebuje, to to dorabiam. Tutaj mogą być wartości odczytanie nie tylko z silnika, ale także z innych układów - w praktyce wszystko to co może pokazać OP-COM/Tech2 - można też pokazać na tej zakładce. Jest to czasochłonna w wykonaniu funkcja, bo odczyt każdej wartości jest zależny od rodzaju silnika. Odczyt stanu DPFa już był pewnym wyzwaniem, bo każdy typ silnika sobie to inaczej raportuje. Czyli każda nowo dodana funkcja jest dla konkretnego użytkownika i zadziała raczej tylko dla jego silnika (lub grupy silników - w zależności od funkcji)
  • o innych nie będę się rozpisywał, bo jeszcze nie dokończone :)
w licencji zawarta jest nazwa właściciela (wejdź do menu modułu i naciśnij kilka razy SETTINGS - pokaże się Twój login z forum - mogę to dowolnie zmienić, ale o tym już pisałem) oraz zestaw dostępnych dodatkowych funkcji

To że komuś nie działa ECU Info mimo poprawnego ustawienia oznacza, że nie masz odpowiedniej licencji. Na razie chyba tylko Makary ma odpowiednią licencję - on to testuje, ale chyba już dziłaa dobrze, poza ograniczoną ilością parametrów oczywiście.

Deleted User 21664

#332 Post autor: Deleted User 21664 »

@ nakajima
Bo to nie jest standardowa funkcja :)
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 12:22 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#333 Post autor: Ostap »

Zaraz będzie dla mnie w standardzie :) oczywiście nie będę żydził :)

Piszę PW w tej sprawie.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Deleted User 21664

#334 Post autor: Deleted User 21664 »

To nie tak... każda licencja jest indywidualna dla każdego modułu więc chciaż dałbym Ci moją licencję to i tak by nie zadziala (info od Łukasza)

Pozdroofka
Maciek

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#335 Post autor: Ostap »

Przecież ja nigdzie nie napisałem, że chcę Twoją licencję :)
To, że każdy ma indywidualną licencję to chyba wiemy od dawna :)

Chętnie zapłacę bo moduł mi się podoba i auto z nim zrobiło się bardziej cywilizowane jak na nasze czasy.

Mój kolega sprzedaje volva w salonie i często dostaje nowe do jeżdżenia. Co one tam mają to masakra :) Nowe kombi 90 za ponad 300 klocków jest naszpikowane tak, że nawet nie zapamiętałem wszystkiego :)

Projekt dopiero się rozwija i myślę, że mój imiennik dopiero się rozkręca :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Deleted User 21664

#336 Post autor: Deleted User 21664 »

zmyliło mnie Twoje "żydził"
dla mnie "żydził" - to tyle samo co sępił, brał coś na krzywika :lol:

:ok:
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 12:24 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#337 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Projekt dopiero się rozwija i myślę, że mój imiennik dopiero się rozkręca :)
chciałbym być takim optymistą :)
nowych pomysłów, spisanych i tych w pamięci mam mnóstwo, ale problemem są fizyczne możliwości użytego procesora. w tej chwili soft ma 85kb, a dostępne mam 128kb w tym się musi zmieścić program do aktualizacji i pamięć na ustawienia modułu.
pamięć RAM już dawno w 100% wykorzystuję :)
Przypominam że pierwotnie miał być to tylko monitor DPFa :) i to tego zastosowania procesor był super.
pierwszy soft miał 40kb i bardzo szybko zaczął puchnąć

Nie mniej... wyciągnę z tego procesora ile się da... najwyżej zacznę wywalać pewne funkcje - myślę, że pierwsze wyleci menu ustawień - i tak za wiele się tam nie da ustawić,
a dodanie kolejnych opcji w to menu pochłonie całą dostępną pamięć.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#338 Post autor: Ostap »

Makary pisze: 31 gru 2017, 21:32 zmyliło mnie Twoje "żydził"
dla mnie "żydził" - to tyle samo co sępił, brał coś na krzywika :lol:

:ok:
Mniej więcej o to chodziło ;)

Jak wydałem na modyfikację po kupnie 4k to tu mam żydzić 20zl czy 50? :nie:

Wiem jaki trzeba mieć łeb do takiej roboty (brat pracuje w Delphi, niestety nie ma czasu i ZB aby robić podobne rzeczy, on Krk ja Wwa za daleko, zresztą on już ma za sobą taką zabawę ;) ) i uwierzcie mi, że Łukasz nie żąda zbyt wiele ;)

Ogólnie na moje pomysły z tym modułem to pamięć trzeba byłoby powiększyć 4x ;)


Pytanie techniczne.

Czy da się tak ustawić dzienne aby korzystały z czujnika w pozycji auto i po przełączeniu na zero nadal były włączone?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#339 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Czy da się tak ustawić dzienne aby korzystały z czujnika w pozycji auto i po przełączeniu na zero nadal były włączone?
da się, wystarczy, że ustawisz, że nie masz czujnika zmierzchu.
Wtedy na AUTO działa tak jak powinno (w zależności od stanu czujnika), a na 0 się świecą zawsze.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 14:01 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#340 Post autor: Ostap »

Ok to muszę tak sobie ustawić :)

Nie odpisałeś na pw :) tak przy okazji :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#341 Post autor: Ostap »

Mam i ja :) nie wiem po co jeszcze, ale mam :)

https://youtu.be/YIhWyB1eILE
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#342 Post autor: robik79 »

kolego palibrzuch wrzuc caly swoj config mamy te same silniki tyle ze ja mam dpf

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#343 Post autor: Crazy »

LWPM, czy halogeny jako dzienne w AH są już dostępne :) ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#344 Post autor: robik79 »

kolego LWPM jak ustawic zeby teperatura pokazywala sie naprzemiennie z DPF bo teraz dziala tylko po przekroczeniu 70%

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#345 Post autor: Ostap »

Z ciekawości sprawdziłem ;) jest mój nick ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 23:09 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”