Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#376 Post autor: Ostap »

U mnie błędy wali non stop a jak dam ten wpis to nie widzi silnika, podobno to wina licznika ;(


Ogólnie to skąd masz b11 skoro b10 jest dopiero?
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 11:59 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Deleted User 21664

#377 Post autor: Deleted User 21664 »

Pewnie dostał od Łukasza po naprawie :lis:

my pewnie na dniach dostaniemy nową wersję

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#378 Post autor: Ostap »

Już chcę nową ;) hahahahaha
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#379 Post autor: tOmki »

Rozkodowałem PID'y, wrzuciłem do konfiga, ale ekran mam pusty.

Kod: Zaznacz cały

Dostępne pidy: 01 03 04 05 06 07 0C 0D 0E 0F 10 11 13 14 15 1C 21 2E 2F 3C 42 43 44 45 49 4A 4C
Wpisz do konfiguracji:

ecm.available_pids = 01 03 04 05 06 07 0C 0D 0E 0F 10 11 13 14 15 1C 21 2E 2F 3C 42 43 44 45 49 4A 4C
Moje PIDy:
PIDy 01-20: BE1FB811
PIDy 21-40: 80060011
PIDy 41-60: 78D00000
ZB Obrazek
ZC Obrazek

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#380 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Kolego LWPM czy jest dostępna kontrolka IDS+ na liczniku bo jakoś w spisie jej nie widzę :(
kontrolka IDC+ to właśnie jest CDC
tOmki pisze: 07 sty 2018, 10:48 W poprzednim konfigu (w v0.2b8 na pewno, potem miałem awarie modułu i dostałem już z wersją v0.2b11) był taki wpis, teraz tego wpisu nie ma.

Kod: Zaznacz cały

# Użyj odczytu parametrów jak w standardzie OBD (Mode 01) zamiast odczytu specyficznego dla Opla.
# Włączenie tej opcji spowoduje rozwiązanie problemu z pokazującymi się kodami ECN na wyświetlaczu licznika.
# Funkcja nie ma wpływu na odczyt parametrów DPF - brak w standardzie.
engine.use_standard_read = true
Coś się zmieniło w podejściu z tymi błędami ?
Parę postów wyżej pisałem że sypie mi te błędy, a w wersji v0.2b8 tego nie miałem.
tak jak Ci pisałem - po naprawie wgrałem konfigurację, którą znalazłem u siebie - być może nie kompletną :)
w kwestii tej wartości nic się nie zmieniło, jeśli jej potrzebujesz, to sobie po prostu włącz
palibrzuch pisze:U mnie błędy wali non stop a jak dam ten wpis to nie widzi silnika, podobno to wina licznika ;(
to, że wyświetla ECNy to akurat wina licznika, a to, że nie widzi silnika - to akurat moja wina - jest już to poprawione w b11 :)
b11 już jest, ale jeszcze kilka rzeczy chcę dorzucić... o czym nieco dalej :)
nakajima pisze:Lewy górny kierownicy - animacja z przodu ( aczkolwiek niewygodne bo przy naciśnięciu przeskakują mi stacje radiowe)
Lewy dolny kierownicy - animacja z tyłu ( tu jest OK gdyż nie posiadam UHP i nie koliduje z niczym)
jak widać tutaj, na przyciski reaguje też radio. Ale można temu zapobiec w prosty sposób :)
żeby radio nie reagowało na te przyciski na kierownicy, wystarczy w konfiguracji radia, w ustawieniach MSCAN włączyć UHP (telefon). Wtedy radio nie będzie reagowało na te przyciski. Być może pojawią się jakieś błędy w radio (bo się nie może dogadać z UHP - moduł udaje UHP, ale nie do końca idealnie), ale to bez znaczenia.
To samo można by spróbować z UHP - spróbować w konfiguracji MSCAN wyłączyć UHP - być może przestanie reagować na własne przyciski (?) Nie sprawdzałem tego, nie mam UHP - niestety :(

Dodatkowo można przypisać kilka akcji do jednego przycisku! Ustawiając inny czas naciśnięcia, dodatkowo ustawiając np

Kod: Zaznacz cały

key.helper.min = 10
wtedy informacja o czasie przytrzymania będzie się pokazywała na wyświetlaczu w polu klimatyzacji (można przestawić na inne pole). Domyślne pole to:

Kod: Zaznacz cały

key.helper.id = 0x0AA5
Tak przy okazji: dzisiaj testowałem nową funkcję - symulowany DDS (Deflation Detection System) - czyli system wykrywania spadku ciśnienia i do czego doszedłem:
napompowałem 3 koła do 2.5 bara i jedno do 0.7 bara (mało, widać, że mało, ale jak się nie przyjrzysz to można nie zauważyć - szczególnie w nocy :) - w każdym razie można normalnie jechać przy takich ciśnieniach)
i w takiej konfiguracji moduł potrafi wskazać koło w którym jest za niskie ciśnienie. Wymaga trochę testów czy to faktycznie działa jak powinno, bo za dużo czasu nie miałem.
W każdym razie moduł przy prędkości ~90km/h bezbłędnie wskazał koło :)
Mam pytanie do tych co faktycznie mają DDS. Zasadę działania systemu znam, ale jak on działa fabrycznie (DDS bez TPMS)? Jakie ma możliwości, jaki spadek ciśnienia potrafi wykryć?
Czy to co moduł potrafi faktycznie jest coś warte, czy szkoda się w to bawić?
Moduł oczywiście działa na zwykłym ABS+ESP, który nie obsługuje ani DDS, ani TPMS, ani nic innego.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 22:02 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#381 Post autor: Crazy »

Paweł DDS ja mam i jako były wulkanizator coś o tym wiem.
DDS jest środkiem :
System pośredni - wykorzystuje informacje o prędkości obrotowej koła dostarczone przez czujniki systemów ABS i ESP.

DDS chciałem u siebie wykorzystać do aktywacji animacji z tyłu w formie podziękowania zamiast awaryjnych , jest taka możliwość?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#382 Post autor: LWPM »

Crazy pisze: 07 sty 2018, 22:01DDS chciałem u siebie wykorzystać do aktywacji animacji z tyłu w formie podziękowania zamiast awaryjnych , jest taka możliwość?
w tej chwili nie ma takiej możliwości. Można niby zrobić, ale... to nie będzie proste, ze względu na możliwości modułu :) tak oględnie pisząc

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#383 Post autor: Ostap »

Ja mam DDS z TPMS i działa to rewelacyjnie. Dobry wskaźnik ciśnienia pokazuje dokładnie tyle co na wyświetlaczu komputera.

R
Jak działa bez TPMS niestety nie wiem.

Kontrolka przyda się ;) dziękuję za info.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#384 Post autor: Crazy »

LWPM pisze: 07 sty 2018, 22:06
Crazy pisze: 07 sty 2018, 22:01DDS chciałem u siebie wykorzystać do aktywacji animacji z tyłu w formie podziękowania zamiast awaryjnych , jest taka możliwość?
w tej chwili nie ma takiej możliwości. Można niby zrobić, ale... to nie będzie proste, ze względu na możliwości modułu :) tak oględnie pisząc
Łukasz dochodzą Ci moje wiadomości na PW, czy już wolisz nie odpisywać ? :D
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#385 Post autor: LWPM »

Crazy pisze: 07 sty 2018, 22:25Łukasz dochodzą Ci moje wiadomości na PW, czy już wolisz nie odpisywać ? :D
na wszystkie wasze PW odpowiem jutro - czytam wszystko na bieżąco, ale w weekend zwykle nie odpisuję, chyba, że to naprawdę coś ważnego :)
też trzeba kiedyś odpocząć...
Ostatnio zmieniony 07 sty 2018, 22:42 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#386 Post autor: Crazy »

To najlepiej się w ogóle nie logować na forum.
Też tak mam aaaaa tylko zerkne co ciekawego a potem czytam pół godziny :D
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#387 Post autor: tOmki »

LWPM pisze: 07 sty 2018, 21:45
tOmki pisze: 07 sty 2018, 10:48 W poprzednim konfigu (w v0.2b8 na pewno, potem miałem awarie modułu i dostałem już z wersją v0.2b11) był taki wpis, teraz tego wpisu nie ma.

Kod: Zaznacz cały

# Użyj odczytu parametrów jak w standardzie OBD (Mode 01) zamiast odczytu specyficznego dla Opla.
# Włączenie tej opcji spowoduje rozwiązanie problemu z pokazującymi się kodami ECN na wyświetlaczu licznika.
# Funkcja nie ma wpływu na odczyt parametrów DPF - brak w standardzie.
engine.use_standard_read = true
Coś się zmieniło w podejściu z tymi błędami ?
Parę postów wyżej pisałem że sypie mi te błędy, a w wersji v0.2b8 tego nie miałem.
tak jak Ci pisałem - po naprawie wgrałem konfigurację, którą znalazłem u siebie - być może nie kompletną :)
w kwestii tej wartości nic się nie zmieniło, jeśli jej potrzebujesz, to sobie po prostu włącz
Normalne jest to że po włączeniu tej opcji, zamiast losowych wartości, przez chwilę jest tylko ECN000000.

Myślałeś czy by nie dało się zrobić coś takiego jak gearshift indicator wraz informacją czy zmienić bieg w górę czy w dół ?
Ostatnio zmieniony 09 sty 2018, 08:00 przez tOmki, łącznie zmieniany 1 raz.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#388 Post autor: LWPM »

tOmki pisze:Normalne jest to że po włączeniu tej opcji, zamiast losowych wartości, przez chwilę jest tylko ECN000000.
to jest normalne, pojawia się przy odczycie błędów ze sterownika silnika
tOmki pisze:Myślałeś czy by nie dało się zrobić coś takiego jak gearshift indicator wraz informacją czy zmienić bieg w górę czy w dół ?
myślałem o tym, da się to zrobić. problem byłby z informowanie o tym... najlepiej by było użyć kontrolek na liczniku... tylko jakoś tak żadna nie wydaje się być odpowiednia :)

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#389 Post autor: Crazy »

jedynie co mi przychodzi pomysł z gearshift to :
-kierunek w lewo święcący na stałe (bieg w dół)
-kierunek w prawo świecący na stałe (bieg w górę)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#390 Post autor: tOmki »

Do dyspozycji mamy to:

Obrazek

I na prośbę Maćka - kierunkowskazy:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 sty 2018, 12:18 przez tOmki, łącznie zmieniany 1 raz.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”