Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#451 Post autor: nynek80 »

Patryqo jak masz zapisane w module te światła. Masz REC. Jak tak to jak masz ustawione Swiatła w UEC i REC.

Awatar użytkownika
Irek_S.
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:53
Imię: Irek
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#452 Post autor: Irek_S. »

Patryqo pisze: 17 sty 2018, 16:42 U mnie gdy czujnik widzi dzień, ale pada deszcz to kiedy wycieraczki wejdą w tryb pracy ciągłej (obojętnie czy przez czujnik czy manetką) to automatycznie w ciągu kilku sekund zapalają się światła. Więc jakoś to jest powiązane.
Sprawdzę przy okazji jak to jest u mnie ale jeśli zmienia dopiero przy pracy ciągłej to może być trochę za późno. Może powinno już przy przerywanej ale nie od razu a po kilku wytarciach szyby.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#453 Post autor: Ostap »

REC i UEC musisz ustawić "nie występuje"
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#454 Post autor: nynek80 »

Sprawdzę dzięki palibrzuch. Działa! :D :ok:
Ostatnio zmieniony 17 sty 2018, 19:06 przez nynek80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#455 Post autor: Ostap »

Ja tak mam i działa wszystko ok w pozycji auto.
Niestety nie zauważyłem tego z tymi wycieraczkami u siebie.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#456 Post autor: Patryqo »

Irek_S. pisze: 17 sty 2018, 17:54
Patryqo pisze: 17 sty 2018, 16:42 U mnie gdy czujnik widzi dzień, ale pada deszcz to kiedy wycieraczki wejdą w tryb pracy ciągłej (obojętnie czy przez czujnik czy manetką) to automatycznie w ciągu kilku sekund zapalają się światła. Więc jakoś to jest powiązane.
Sprawdzę przy okazji jak to jest u mnie ale jeśli zmienia dopiero przy pracy ciągłej to może być trochę za późno. Może powinno już przy przerywanej ale nie od razu a po kilku wytarciach szyby.
No niestety, załącza światła dopiero na pierwszym biegu ciągłej pracy i to dopiero po kilku ruchach/sekundach. Gdy warunki oświetleniowe się nie zmienią na gorsze, a wycieraczki przestaną pracować z ciągłą pracą to po chwili wyłączy światła.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#457 Post autor: Ostap »

Dobrze wiedzieć ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#458 Post autor: Patryqo »

nynek80 pisze: 17 sty 2018, 16:51 Patryqo jak masz zapisane w module te światła. Masz REC. Jak tak to jak masz ustawione Swiatła w UEC i REC.
Tak jak Ci pisałem na pw, w rec mam nie występuje, w uec wariant piąty zdaje się. Tak żeby same soczewki zapalały się po zapłonie. Aktualnie zdezaktywowany szybkim ruchem przełącznika świateł ze względu na zamontowane ledy.

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
palibrzuch pisze: 17 sty 2018, 19:54 Dobrze wiedzieć ;)
Przetestowane dobrze w tej krainie wiecznego deszczu haha ;)

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#459 Post autor: LWPM »

nynek80 pisze:Łukasz nie chcą uruchamiać się halogeny przy włączonym wstecznym. Mam wpisaną taką komendę car.reverselight.action = 0xAF :cry:
powinno działać... wszystkim działa :)
jeśli jednak nie działa odezwij się na PW, spróbuję pomóc w rozwiązaniu problemu
Crazy pisze:u mnie na beta11a, wyświetlanie wartości odległości czujników wyświetlane są po odpaleniu auta, a wcześniej miałem po wrzuceniu wstecznego :(
jeśli ustawiłeś sobie automatycznie włączanie czujników, to tak jest... włączyłeś?
Irek_S. pisze:Pytanie, czy można zrobić taką akcje, żeby światła dzienne powiązać z czujnikiem deszczu i żeby przy opadach zapalał też światła z tyłu.
Dzisiaj padał śnieg a czujnik zmierzch cały czas pokazywał mi dzień.
na razie sprawdzam tylko stan czujnika zmierzchu, czujnika deszczu nie sprawdzam, tak więc odpowiedź brzmi: nie
Zresztą z tego co tutaj widzę, to działanie czujnika deszczu i zmierzchu jest jakoś ze sobą powiązane.
palibrzuch pisze:REC i UEC musisz ustawić "nie występuje"
no właśnie... tutaj zalecam albo sterownie światłami przez moduł, albo przez REC/UEC. Bez sensu by dwa sterowniki robiły to samo. Wystarczy wyłączenie dziennym szybkim ruchem w prawo/lewo.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#460 Post autor: Crazy »

Łukasz, Ja tylko zaaktualizowałem soft i od razu do auta, ale podepne i sprawdze co jest przy wartośći "pas"
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#461 Post autor: Ostap »

Dobra Panie i Panowie :) akcja na wstek działa "like a charm" :)

Łukaszu teraz trzeba zrobić coś takiego tylko, że włączać to będzie czujnik od sprzęgła :) muszę to mieć i oczywiście mogę zgodzić się na opłatę za to :)

Chciałbym aby czujnik sprzęgła mógł startować daną akcję. Marzeniem jest aby ta akcja startowała zależnie od prędkości :) tzn można byłoby to ustawiać :) górnej granicy prędkości nie musi być, ważne aby była dolna ponieważ w korku czasami trzyma się sprzęgło.
Jeśli za dużo zachodu to bez tej prędkości niech będzie :)
Dobrze byłoby aby działała "w tle" i nie blokowała innych
Jeśli ram czy pamięć na tym ucierpi to z mojego modułu można wyrzucić to czego nie używam, nie ma problemu :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#462 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze: 18 sty 2018, 09:18Łukaszu teraz trzeba zrobić coś takiego tylko, że włączać to będzie czujnik od sprzęgła :) muszę to mieć i oczywiście mogę zgodzić się na opłatę za to :)

Chciałbym aby czujnik sprzęgła mógł startować daną akcję. Marzeniem jest aby ta akcja startowała zależnie od prędkości :) tzn można byłoby to ustawiać :) górnej granicy prędkości nie musi być, ważne aby była dolna ponieważ w korku czasami trzyma się sprzęgło.
Jeśli za dużo zachodu to bez tej prędkości niech będzie :)
Dobrze byłoby aby działała "w tle" i nie blokowała innych
Jeśli ram czy pamięć na tym ucierpi to z mojego modułu można wyrzucić to czego nie używam, nie ma problemu :)
widzę, że mi tego nie odpuścisz :)
mam już jakiś pomysł na to, no ale... czas
nie ma czegoś takiego jak działanie akcji "w tle" - ograniczenia modułu - tylko 1 kontroler CAN, ale jak dobrze sobie akcję napiszesz... to będzie wydawać się że działa w tle :) radzisz sobie z akcjami jak widzę, to i tutaj sobie poradzisz - choć to zależy co chcesz by robiła ta akcja (z zapaleniem jakiejś kontrolki, dźwięk z CIMa - to z tym nie będzie problemu)...

w tej chwili zajmuję się konfiguracją graficzną, bo ilość pytań nt konfiguracji mnie przytłacza powoli
jak będzie choć trochę to gotowe, to zajmę się innymi "ciekawostkami" :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2018, 09:41 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#463 Post autor: Ostap »

Spoko poczekam :)

Przemyślałem sprawę i raczej będę chciał tylko kontrolkę i może dźwięk po upływie jakiegoś czasu ale to przecież w akcji da się wprowadzić :) więcej nie ma sensu kombinować, to ma być tylko informacja dla mnie :)

Można zrobić oddzielny temat na forum np. Pomoc w konfiguracji modułu

W miarę swojej wiedzy i przede wszystkim czasu mógłbym Ci tam pomóc :)

Przeważnie po 21 mam chwilę aby jakoś to ogarniać choć ostatnio z tym moim pieseczkiem jest źle i nie mam praktycznie na nic czasu.

Wczoraj udało mi się nagrać filmik z tym stopem. Dla mnie to jest tak jak chciałem :) Myślę aby coś tam jeszcze dorzucić ale to tajemnica :)

Myślę, że nie tylko ja coś tam umiem :)

Ciebie odciążyłby taki temat i miałbyś czas na nowe możliwości modułu :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#464 Post autor: Crazy »

Zdecydowanie konfigurator graficzny ułatwi pracę i konfigurację modułu, co pewnie i przełoży się na sprzedaż modułu :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Frozzer
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2017, 22:47
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#465 Post autor: Frozzer »

Widziałem filmik i ta akcja z miganiem środkowego stopu fajna:) tylko trzeba pamiętać, aby wyjąć moduł z OBD przed przeglądem na stacji kontroli pojazdów, bo diagnosta może się zdziwić jak poprosi Cię o wrzucenie wstecznego :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”