Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#466 Post autor: Ostap »

Też o tym myślałem :) oczywiście, że trzeba będzie wyjąć :)

Najlepsze jest to, że wyjmujesz i nie ma śladu po tym :) seria się robi. Wkładasz i robi się kozak z ZB :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#467 Post autor: Crazy »

Ten moduł jak dla mnie to najszybsza i najtansza opcja języka PL w CIDzie :D

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Zapomniałem dopisać, modułu nie trzeba wyciągać :)
Wystarczy zrobić jakiś mały switch na module on/off i po wszystkim
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Deleted User 21664

#468 Post autor: Deleted User 21664 »

Czy wszystkim najnowszy soft już działa bez baboli ??? ... bo będę aktualizował :lis:

nakajima
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 01 lis 2016, 18:39
Imię: Artur
Lokalizacja: Poznań
Auto: Astra
Model: H
Oznaczenie silnika: Z16XER

#469 Post autor: nakajima »

Jest już OK, możesz śmiało robić update.

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#470 Post autor: nynek80 »

Działa bez problemów. :)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#471 Post autor: Ostap »

Nie działa ok!

Moje czujniki non stop się włączają. Przekręcam kluczyk i wyje cim. Jak jadę około 20km/h to non stop raz się włączają i za chwilę wyłączają.
Na postoju nie da się ich wyłączyć.

gdy dam to, to nie widzi mojego silnika

Kod: Zaznacz cały

engine.use_standard_read = true

Jak macie ustawione w konfiguracji czujniki?

Ja wywaliłem wszystko i czujniki same się włączają. Na postoju nie da się ich wyłączyć.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 15:47 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#472 Post autor: nynek80 »

Ja nie mam czujników więc nie odczuwam tego problemu. Moduł działa w porządku.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#473 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze:Moje czujniki non stop się włączają. Przekręcam kluczyk i wyje cim. Jak jadę około 20km/h to non stop raz się włączają i za chwilę wyłączają.
Na postoju nie da się ich wyłączyć.
jak tak teraz patrzę, to faktycznie - coś jest nie tak
póki co, żeby dało się z tym żyć, to wpisz sobie:

Kod: Zaznacz cały

pas.auto_activate_at_speed = 0
pas.minimum_distance = 180
czujniki będą się co prawda włączały na postoju, ale się nie pokażą na ekranie (do 180cm od przeszkody)

na poniedziałek będzie gotowa poprawka

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#474 Post autor: Patryqo »

Patryqo pisze: 17 sty 2018, 19:52
Irek_S. pisze: 17 sty 2018, 17:54
Patryqo pisze: 17 sty 2018, 16:42 U mnie gdy czujnik widzi dzień, ale pada deszcz to kiedy wycieraczki wejdą w tryb pracy ciągłej (obojętnie czy przez czujnik czy manetką) to automatycznie w ciągu kilku sekund zapalają się światła. Więc jakoś to jest powiązane.
Sprawdzę przy okazji jak to jest u mnie ale jeśli zmienia dopiero przy pracy ciągłej to może być trochę za późno. Może powinno już przy przerywanej ale nie od razu a po kilku wytarciach szyby.
No niestety, załącza światła dopiero na pierwszym biegu ciągłej pracy i to dopiero po kilku ruchach/sekundach. Gdy warunki oświetleniowe się nie zmienią na gorsze, a wycieraczki przestaną pracować z ciągłą pracą to po chwili wyłączy światła.
https://youtu.be/fTkr6nvr_Ec

Jakby się komuś chciało zobaczyć to nagrałem filmik jak ciągła praca uruchamia wycieraczki. Aura dziś była do tego odpowiednia. Reakcja ta była powtarzalna. Po włączeniu wycieraczek światła dalej świeciły przez prawie cztery minuty, więcej już mi się nie chciało czekać.
Patryqo pisze: 15 sty 2018, 19:58
LWPM pisze: 15 sty 2018, 19:07 tutaj taka jest ciekawostka, że żeby się ustawienia zapisały, to trzeba wyjść z menu przez "< Powrót" na górze ekranu - inaczej sie nie zapiszą. Sprawdź. To samo dotyczy zakładki OBD II. Nie wychodzić poprzez MAIN
O ile mnie pamięć nie myli, to tak właśnie zrobiłem jak mi się nie zapisały pierwszy raz. Sprawdzę przy okazji, ale to i tak jest mało ważne ;)
Faktycznie, zrobiłem jak napisałeś i eureka. Ustawienia zapisane. A głowę bym dał, że tak robiłem na początku. Widać nie :oops:
Patryqo pisze: 15 sty 2018, 19:58
LWPM pisze: 15 sty 2018, 19:07 Sterownik steruje wypalaniem po swojemu i nie mam na to wpływu
Przydałby mi się silnik 1.9, to bym rozpracował jak to wypalanie wykryć wcześniej.
Tak sobie myślę czy w opcomie jest możliwość dokonania logów, tak jak można to zrobić vcdsem/vagcomem w autach grupy vag. Jeśli tak to może dałbyś znać co potrzebujesz, jakie parametry monitorowac bezpośrednio przed wypalaniem i na jego początku i wtedy ja czy kto inny chętny moglibyśmy te dane zlogować. Dla mnie nie byłby to problem, tylko nie wiem czy jest taka możliwość.

Mam opcoma i delphi do diagnostyki. Mógłbym też pożyczyć techa jeśli by trzeba.
A co o tym myślisz LWPM? Pomogły by Ci takie logi jeśli dało by się to zrobić?
Ostatnio zmieniony 20 sty 2018, 22:44 przez Patryqo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#475 Post autor: Ostap »

Kolego na tym filmiku co to za urządzenie nad licznikiem? To na zielono co tak świeci ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#476 Post autor: Patryqo »

A to jest wyświetlacz hud z własną szybką na której można wyświetlać różne parametry auta. Kupiony na chińskiej stronie gearbest. Ja tego używałem do wyświetlania temperatury silnika bo dla mnie jest nie akceptowalne nie posiadanie wiedzy na temat temperatury cieczy w aucie. Niestety wpina się go w gniazdo obd i teraz jego miejsce zajmuje znakomite urządzenie naszego kolegi LWPM. Zamówiłem już rozgałęziacz obd i mam nadzieję że wyświetlacz ten będzie w stanie pracować razem z modułem od LWPM to wtedy używałbym go do wyświetlania prędkości, bo całkiem fajnie się na niego patrzy i przyzwyczaiłem się do niego. Zwłaszcza że w lato gdy ostatecznie rozprawiłem się z tym trzeszczącym plastikiem na środku deski to schowałem kabel wyświetlacza za plastikami od góry deski aż do gniazda obd że tylko kawałek jego został widoczny i nie bardzo mi się będzie chciało go wyrywać z tamtąd teraz.
IMG_20170423_121926073_HDR-1296x728.jpg
IMG_20170418_205100199-1296x728.jpg
IMG_20170418_202952578-1296x728.jpg

Deleted User 21664

#477 Post autor: Deleted User 21664 »

Czy poprawne zastosowanie to:
car.fuel_tank_capacity = 58

ecuinfo.menu_title = nazwa własna
oraz
ecuinfo.page_title = nazwa własna

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#478 Post autor: LWPM »

Patryqo pisze:A co o tym myślisz LWPM? Pomogły by Ci takie logi jeśli dało by się to zrobić?
Delphi i OP-COM to mam wrażenie, że do takich celów się nie nadają - nie daje się monitorować wszystkiego... Techa w rękach nie miałem, więc nie wiem.
Potrzeba monitorować wszystkie bloki danych z silnika (a przynajmniej większość). OP-COM w zależności od wybranej strony danych pokazuje tylko niektóre bloki, a niektórych nie monitoruje nigdy. Dla silnika 1.7 był OP-COM nawet pomocny, no ale... i tak czasami głupoty potrafi pokazać.
spróbuj na początek uruchomić opcom_sniffer.py z tej strony jak Ci się to uda, to wtedy powiem co dokładnie zrobić by zgrać wszystko co potrzeba. Jakaś tam instrukcja jest - powinna wystarczyć.
Program ten używa kabelka OP-COMa w niestandardowy sposób - jako sniffer CANa. Działa tylko pod Linuxem (chyba, że ktoś zrobił SocketCAN pod Windowsa?).
potem uruchamiasz tylko

Kod: Zaznacz cały

./opcom_sniffer.py /dev/ttyUSB0 hscan filter:-1,-1,7E0,7E8,5E8
i odpowiednim skryptem wyciągasz wszystko co potrzeba.
Makary pisze:Czy poprawne zastosowanie to:

Kod: Zaznacz cały

car.fuel_tank_capacity = 58

ecuinfo.menu_title = nazwa własna 
oraz 
ecuinfo.page_title = nazwa własna
pojemność baku w 1/100 litra, czyli prawidłowa wartość to 5800.
Nie przesadzaj z długość tych tekstów. po pierwsze nie zmieści się, a po drugi pamięć jest na to ograniczona - już nie pamiętam teraz jak bardzo, ale jest.

Deleted User 21664

#479 Post autor: Deleted User 21664 »

Zastanawiam się nad zmianą nazw ale nic konkretnego do głowy mi nie przychodzi więc pozostanę przy "SILNIK i OBDII" ;)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018, 14:11 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#480 Post autor: Ostap »

Ja dałem
MOTOR SZADEN

Niestety wyświetla MOTOR

;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”