[B] zapalniczka

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
jarosz1977
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2013, 20:13
Lokalizacja: Police
Model:

#16 Post autor: jarosz1977 »

Bodek pisze:Zdemontuj tunel środkowy i będziesz miał zapalniczkę na wierzchu.

Książka Sam Naprawiam str. 268 ;)
Zgadza się - strona 268, ale pokazane jest jak rozebrać plastiki ale w wersji bez gniazda AUX.
Wie ktoś jak i gdzie odłączyć gniazdo AUX, żeby wyciągnąć ten plastik pod ręcznym?
Z B FL + Vectra B FL, a kiedyś PN :)

Awatar użytkownika
kita
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2016, 18:52
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#17 Post autor: kita »

Podepnę pod temat, bo częściowo chodzi mi o zapalniczke a dokadniej:

Wszystkie urzązdenia sazilane są aktualnie z USB (itp.) a gniazdo zapalniczki mam pod hamulcem ręcznym, jak rozwiązaliście temat doprowadzenia zasilania do przedniej szyby aby zamontować GPS czy telafon z navigacją, czy choć by videorejestrator aby jeszcze jakoś to wyglądało bo ta pajęczyna z kabli widoczna przed konsola to mnie dobije.

Pomyśłałem sobie aby zaciągnąć trochę prądu z oświetlenia górnego i doprowadzić to do kamery ale czy to zbytnio nie obciąży układu i kabli zasilania lampek ?

z doprowadzeniem zasilania na lewąs tronę szyby przy słupku nie mam żądnego pomysłu :( pomożecie.

pozdro kita

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Sumik »

Możesz ciągnąć z zasilania radia bo masz najbliżej. Pod deską przez słupek i górą wypuszczasz to co potrzebujesz i działa. Dodatkowo jak byś chciał mieć coś po kluczyku, np ładowanie tel, to zawsze możesz się podpiąć pod stacyjkę. Na jednym przewodzie pojawia się +12 po stacyjce (ja mam tak podpięte dodatkowe zegary na słupku i wzbudzenie wzmacniacza), tylko musiałbym sprawdzić u siebie bo nie pamiętam jaki kolor.

Awatar użytkownika
kita
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 18 lis 2016, 18:52
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#19 Post autor: kita »

Dziękuję za podpowiedź Sumik, w wolnej chwili zajmę się tematem, pewnie na wiosnę jak się zrobi cieplejsza aura.
Coś tam mechanicznie potrtafię wykonać, z elektryką też powinienem sobie poradzić.

ps. tylko jak sądzę to jakiś stabilizator napięcia na 5V będę musiał zamocować i ewentualnie wyprowadzić gniazdo USB gdzieś na deskę, będize to pewnie przy zmianie biegów.

;)
Ostatnio zmieniony 16 gru 2016, 14:28 przez kita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#20 Post autor: paweldm »

Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Deleted User 21664

#21 Post autor: Deleted User 21664 »

Czy zasilanie gniazda zapalniczki jest ciągłe czy po wyłączeniu zapłonu po jakimś czasie jest odcinane? Jeśli tak to po jakim?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#22 Post autor: Crazy »

Raz na noc zapomniałem ładowarki wypiac z zapalniczki, dzialała do samego rana :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#23 Post autor: fredas »

To z przodu i między siedzeniami ma prąd cały czas a w luku bagażowym po włączeniu zapłonu ;)
Obrazek
Obrazek

Deleted User 21664

#24 Post autor: Deleted User 21664 »

Ok. Dzięki za info.

jarosz1977
Debiutant
Posty: 45
Rejestracja: 29 wrz 2013, 20:13
Lokalizacja: Police
Model:

#25 Post autor: jarosz1977 »

Informacyjnie, to rozebrałem ten plastik z wejściem AUX.
Okazało się, że da się jednak go wyciągnąć dalej i kabelek do AUX jest dość spory. Po prostu za pierwszym razem się gdzieś przyciął i nie chciało odejść. :lol:
Co do podświetlenia, to okazało się, że jest. Wymiana żaróweczki i jest git.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 10:52 przez jarosz1977, łącznie zmieniany 1 raz.
Z B FL + Vectra B FL, a kiedyś PN :)

Radzik

#26 Post autor: Radzik »

Drodzy forumowicze prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu który przydarzył mi sie dziś . A MIANOWICIE , podczas podłączenia do gniazda ładowarki przy hamulcu recznym z gniazda zakopciło sie . Telefon działa. Tylko Zosienka przestała działac . Po przekręceniu stacyjki na wyświetlaczu nie wyświetlają sie kontrolki , brak możliwosci odpalenia centralny nie działa . TAk jakby bezpiecznik sie spalił . Sprawdziłem bezpieczniki pod maska i w bagażniku z tyłu i wszystkie sa ok. Nie mam więcej pomysłu na rozwiązanie problemu ....POMOCY

Dodano po 16 minutach 3 sekundach:
Koledzy jeszcze jedno pytanko czy pod kierownicą w zośce sa jakieś bezpieczniki i jak sie do nich dobrac, i czy pod skrzynką bezpieczników pod maską znajdują sie jeszcze jakieś bezpieczniki???

Dodane przez Kocur:
Radzik pisze: 21 sty 2018, 16:00 Koledzy mój problem zaczął się kiedy zwarciu uległo gniazdo zapalniczki przy hamulcu ręcznym. Po sprawdzeniu dokładnym bezpieczników okazał sie przepalony bezpiecznik nr 34 (Moduł sterujący w kolumnie kierownicy)Przed wymianą nie działały kierunkowskazy ,klakson, centralny zamek, kontrolki przy zegarach oraz brak możliwości odpalenia z kluczyka. PO wymianie bezpiecznika wszystko wróciło do normy tylko nie można odpalić samochodu. Po przekręceniu kluczy rozrusznik nie kręci jak by do niego nie dochodził prąd. Bezpiecznik nr 18 dobry . Może wiecie co może być tego przyczyną i jak dalej ugryżć temat???
Ostatnio zmieniony 21 sty 2018, 17:28 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#27 Post autor: Kocur »

Najlepiej będzie podpiąć samochód do interfejsu (elm, opcom) i próbować zaczytać błędy. Bez tego bardzo ciężko cokolwiek powiedzieć.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Radzik

#28 Post autor: Radzik »

To czyli Zośka doczekała się noszy. Jutro znajomy zabiera ja do siebie. Dam znać jak zakończyła się reanimacja...

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#29 Post autor: Kocur »

Daj znać koniecznie :)
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Dariow12
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:18
Lokalizacja: Poddębice
Model:

#30 Post autor: Dariow12 »

Jak w tytule. Przepalił się bezpiecznik od gniazda zapalniczki ten umieszczony w bagażniku (15A) Cały był stopiony. Próbuję wymienić na nowy - pali się od razu. Odłączyłem całkowicie gniazdo zapalniczki - to samo. Wcześniej wszystko działało bez problemu. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”