Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#481 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze: 22 sty 2018, 15:05 Ja dałem
MOTOR SZADEN

Niestety wyświetla MOTOR

;)
w menu ilość miejsca jest niestety bardzo ograniczona

UPDATE: wrzuciłem nową wersję w niej poprawione powinno być działanie czujników
dodatkowo, jeśli ktoś ma CD30 i widok bez zakładek, powinien teraz móc chodzić po menu strzałkami na radio (prawo, lewo) tak samo jak w BC
jak ktoś ma możlłiwość przetestowania tego (ma CD30/CD30MP3 i wyświetlacz bez zakładek), niech sprawdzi i da znać. U mnie działa... no ale nigdzie indziej nie było sprawdzane.
dodatkowo poprawiony dpf_config.exe (nieprawidłowo obsługiwany parametr engine.sport.check_timeout)

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#482 Post autor: Ostap »

Mi ta nazwa nie przeszkadza ;)

Wrzucę później i w środę będę jeździł to zobaczymy te czujniki
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#483 Post autor: Patryqo »

LWPM pisze: 22 sty 2018, 08:45
Patryqo pisze:A co o tym myślisz LWPM? Pomogły by Ci takie logi jeśli dało by się to zrobić?
Delphi i OP-COM to mam wrażenie, że do takich celów się nie nadają - nie daje się monitorować wszystkiego... Techa w rękach nie miałem, więc nie wiem.
Potrzeba monitorować wszystkie bloki danych z silnika (a przynajmniej większość). OP-COM w zależności od wybranej strony danych pokazuje tylko niektóre bloki, a niektórych nie monitoruje nigdy. Dla silnika 1.7 był OP-COM nawet pomocny, no ale... i tak czasami głupoty potrafi pokazać.
spróbuj na początek uruchomić opcom_sniffer.py z tej strony jak Ci się to uda, to wtedy powiem co dokładnie zrobić by zgrać wszystko co potrzeba. Jakaś tam instrukcja jest - powinna wystarczyć.
Program ten używa kabelka OP-COMa w niestandardowy sposób - jako sniffer CANa. Działa tylko pod Linuxem (chyba, że ktoś zrobił SocketCAN pod Windowsa?).
potem uruchamiasz tylko

Kod: Zaznacz cały

./opcom_sniffer.py /dev/ttyUSB0 hscan filter:-1,-1,7E0,7E8,5E8
i odpowiednim skryptem wyciągasz wszystko co potrzeba.
O panie, to nie dla mnie :oops: . Proste logi na wzór vw to dla mnie żaden problem i tak to sobie wyobrażałem, ale linux to ja tylko z nazwy znam. Gdyby się to udało odpalić pod windowsem to może jeszcze bym to ogarnął :roll:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#484 Post autor: Crazy »

Łukasz kiedy graficzny konfigurator ?
Bo już nawet u mnie w robocie chłopaki mają dość hah
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#485 Post autor: Ostap »

Moim zdaniem jak się dobrze zrozumie myśl twórcy (co nie jest łatwe :) ) o tych akcjach, to wolę te jednak txt chyba pliki :)

Przyzwyczaiłem się :)

Muszę jednak tego linuxa odpalić i jakoś to ogarnąć :) muszę sprawdzić czy przycisk fizyczny DDS coś wysyła po can bo marnuje się w aucie :) No i grzane fotele trzeba sprawdzić :)

Jakbyś Łukasz nagrał swój ekran co robisz tam w linuxie to byłoby super. Wtedy mógłbym posprawdzać jeszcze więcej :)

Czy np. przełącznik przy czujnikach ultradźwięku coś wysyła? Można byłoby go użyć do włączenie wszystkich świateł wewnątrz :) Tak się marnuje :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Ais67
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2018, 20:53
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#486 Post autor: Ais67 »

Chcę kupić taki moduł,proszę o jakiś kontakt

Awatar użytkownika
scooter
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 07 gru 2016, 22:21
Imię: Rafał
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#487 Post autor: scooter »

Z bliżej mi nie znajomego źródła :mrgreen: wpadło mi w ręce coś takiego,według mnie wygląda świetnie myślę ze już nie daleko do końca :P
Załączniki
ECU Info
ECU Info
OBD II
OBD II
Czujniki parkowania
Czujniki parkowania
Automatyczne światła
Automatyczne światła
Drzwi / szyby
Drzwi / szyby
Needle-sweep
Needle-sweep
Wyświetlanie danych
Wyświetlanie danych
Silnik
Silnik
Samochód
Samochód
Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 00:11 przez scooter, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#488 Post autor: Deleted User 21664 »

Ais67 pisze: 22 sty 2018, 22:59 Chcę kupić taki moduł,proszę o jakiś kontakt
Kolego zerknij na pierwszą stronę wątku tam masz wszystko opisane ...

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#489 Post autor: Ostap »

Łukasz powiedz czy jak będzie już graficzny skończony to txt będzie można dalej używać?

Nie myślałeś o dodaniu do modułu wifi i sterowania wszystkim przez apk z telefonu? Zamykanie, otwieranie itp itd?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#490 Post autor: Crazy »

Rafał to czekam na info z graficznym edytorem :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#491 Post autor: LWPM »

palibrzuch pisze: 23 sty 2018, 07:12Łukasz powiedz czy jak będzie już graficzny skończony to txt będzie można dalej używać?
pewnie będzie możliwa, ale możliwe że będzie trochę utrudniona :)
palibrzuch pisze: 23 sty 2018, 07:12Nie myślałeś o dodaniu do modułu wifi i sterowania wszystkim przez apk z telefonu? Zamykanie, otwieranie itp itd?
juz chyba ktoś o to pytał
ktoś musiałby tą apkę oprogramować... ja raczej się tym nie zajmę

waldiwaldi
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 01 lut 2015, 09:51
Imię: Waldi
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT

#492 Post autor: waldiwaldi »

Czy ja dobrze rozumiem, że jeżeli mam wersję 8.0.1 i mam UHP to nie mam co podchodzić do tego teamtu i ten moduł u mnie nie będzie działał?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#493 Post autor: LWPM »

waldiwaldi pisze: 23 sty 2018, 15:15 Czy ja dobrze rozumiem, że jeżeli mam wersję 8.0.1 i mam UHP to nie mam co podchodzić do tego teamtu i ten moduł u mnie nie będzie działał?
prawdę mówiąc... można to uruchomić, ale wystąpią błędy w komunikacji z wyświetlaczem - nie wiem, czy się uda menu dobrze utworzyć - nie mam jak sprawdzić - nie mam UHP.

Teoretycznie jest jeszcze opcja uruchomienia gdy nie masz ECC (climatronic) - wtedy powinno zadziałać, ale to też opcja teoretyczna - moduł potrafi tak działać (udając ECC zamiast UHP), ale nie testowałem tego zbytnio. Wiem tylko, że moduł działa, ale czy wszystko tak jak powinno - to tego już nie wiem.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#494 Post autor: Patryqo »

scooter pisze: 22 sty 2018, 23:47 Z bliżej mi nie znajomego źródła :mrgreen: wpadło mi w ręce coś takiego,według mnie wygląda świetnie myślę ze już nie daleko do końca :P
Ale Ci fajnie! Ja też chcę, ja też :lol:

Dodano po 11 minutach 21 sekundach:
palibrzuch pisze: 22 sty 2018, 21:00 Moim zdaniem jak się dobrze zrozumie myśl twórcy (co nie jest łatwe :) ) o tych akcjach, to wolę te jednak txt chyba pliki :)

Przyzwyczaiłem się :)
Hehe, to jak tak to lubisz i ogarniasz to może rozpoczniesz działalność ustawiania modułów dla takich co to nie bardzo kumają. Mogę być pierwszym klientem/królikiem doświadczalnym :witam:
Choć z drugiej strony skoro graficzne ui już tuż tuż to nie ma co Ci głowy zawracać.

A czy w tym graficznym da się zrobić takie opcje jak np żeby moduł po starcie auta nie wskakiwał od razu na swoje okienko, czy np zmienić sposób wywołania okienka monitora zamiast teraźniejszego przytrzymywania bc? I np czy da się zmienić częstotliwość migania zapełnienia dpf i temperatury?
Albo czy da się dodać zapełnienie jak osobny parametr obok czy pod spodem temperatury cieczy, tak żeby nie mrugały na przemian po przekroczeniu tych 70%?

Ais67
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2018, 20:53
Imię: Andrzej
Auto: Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#495 Post autor: Ais67 »

Makary pisze: 23 sty 2018, 06:54
Ais67 pisze: 22 sty 2018, 22:59 Chcę kupić taki moduł,proszę o jakiś kontakt
Kolego zerknij na pierwszą stronę wątku tam masz wszystko opisane ...
Chodzi o to że nie mogę wysłać na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”