Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
lordvajrus
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:31
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira B Famili 1.7 CDTI 2014r.
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#511 Post autor: lordvajrus »

LWPM pisze: 25 sty 2018, 08:04jak rozumiem, nie masz tam dostępu do przycisków BC ani SETTINGS... tak? Da się bez nich obsługiwać moduł, tylko sposób włączenia trzeba zmienić (domyślnie jest to przytrzymanie BC przez 1.5 sekundy) - ale musisz mieć lewą rolkę na kierownicy - czymś to jednak trzeba sterować.
W przypadku takiego radia, wersja wyświetlacza nie ma znaczenia, ale mogę się założyć, że masz wersję 8.0.1, albo 8.1.x :) - nie ma to znaczenia
Tak dokładnie nie mam dostępu do przycisków BC ani SETTINGS. Mam lewą rolkę na kierownicy. Ile trzeba by było czekać na ten moduł jak można się z tobą skontaktować w celu dogadania szczegółów.
download/file.php?mode=view&id=4024
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 16:42 przez GOTI, łącznie zmieniany 3 razy.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#512 Post autor: LWPM »

hladziu pisze: 25 sty 2018, 15:18 Dzięki za odpowiedź , jak zatem mogę zamówić ten moduł ? na maila mogę pisać żeby sie omówić ?
wysłałem Ci PW
lordvajrus pisze:Ile trzeba by było czekać na ten moduł jak można się z tobą skontaktować w celu dogadania szczegółów.
jeśli nie możasz napisać PW, to pisz na mail: comfort@lwpm.eu - wszystkiego się dowiesz

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#513 Post autor: Patryqo »

A było by możliwe dodanie do modułu wyswietlania/sygnalizacji otwarcia drzwi na gid/cid? Np rysuneczek autka z otwartymi drzwiami czy może napis które drzwi są otwarte? Oryginalnie jest tylko kontrolka, a trochę mi tego bajeru na lcd brakuje w zafirze więc pomyślałem, że zapytam nieśmiało :oops:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#514 Post autor: LWPM »

Patryqo pisze: 26 sty 2018, 21:25 A było by możliwe dodanie do modułu wyswietlania/sygnalizacji otwarcia drzwi na gid/cid? Np rysuneczek autka z otwartymi drzwiami czy może napis które drzwi są otwarte? Oryginalnie jest tylko kontrolka, a trochę mi tego bajeru na lcd brakuje w zafirze więc pomyślałem, że zapytam nieśmiało :oops:
myślę nad tym - mam pomysł, mam plan, ale to na razie tajemnica :) więc nic więcej nie powiem...

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#515 Post autor: Patryqo »

LWPM pisze: 26 sty 2018, 22:07
Patryqo pisze: 26 sty 2018, 21:25 A było by możliwe dodanie do modułu wyswietlania/sygnalizacji otwarcia drzwi na gid/cid? Np rysuneczek autka z otwartymi drzwiami czy może napis które drzwi są otwarte? Oryginalnie jest tylko kontrolka, a trochę mi tego bajeru na lcd brakuje w zafirze więc pomyślałem, że zapytam nieśmiało :oops:
myślę nad tym - mam pomysł, mam plan, ale to na razie tajemnica :) więc nic więcej nie powiem...
:witam: No to szacun i cierpliwie czekam :ok:

A jak już tak pytam to jeszcze zapytam o coś, choć to raczej mało możliwe, tak mi się wydaje ale kto wie. Zdalne odpalanie silnika z fabrycznego pilota. Jest to możliwe czy raczej wchodzę tutaj już w fantastykę? :nie:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, 23:14 przez Patryqo, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#516 Post autor: Crazy »

Za dużo filmów :D
Na dzień dobry dochodzi immo :D
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#517 Post autor: Patryqo »

Nie no wiadomo, że immo trzeba by ominąć. Ale to akurat nie byłby wielki problem.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#518 Post autor: Ostap »

Czas chyba zmienić procesor i ram do obsługi modułu ;) tu zaczyna brakować miejsca ;)

Może ktoś ogarnąłby sterowanie modułem przez wifi z apk telefonu?

Brata bym zmęczył lecz on ma teraz ciężką sytuację i ostatnią rzeczą byłoby robienie tego ;(

Dodano po 28 sekundach:
Czas chyba zmienić procesor i ram do obsługi modułu ;) tu zaczyna brakować miejsca ;)

Może ktoś ogarnąłby sterowanie modułem przez wifi z apk telefonu?

Brata bym zmęczył lecz on ma teraz ciężką sytuację i ostatnią rzeczą byłoby robienie tego ;(

Dodano po 38 sekundach:
Czas chyba zmienić procesor i ram do obsługi modułu ;) tu zaczyna brakować miejsca ;)

Może ktoś ogarnąłby sterowanie modułem przez wifi z apk telefonu?

Brata bym zmęczył lecz on ma teraz ciężką sytuację i ostatnią rzeczą byłoby robienie tego ;(
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#519 Post autor: Patryqo »

Chciałem zobaczyć czy moduł będzie chciał pracować razem z moim wyświetlaczem HUD. Zamówiłem rozgałęźnik obd na dwa gniazda i niespodzianka, moduł nie chce pracować w rozgałęziaczu, nawet gdy tylko on jest do niego wpięty, więc nie wiem czy rozgałęźnik jakiś wadliwy czy co. Ecny idą, testy wskazówek i cim trzy razy piknie i to tyle. Jak wepne moduł bezpośrednio do gniazda to oczywiście jest ok. HUD na rozgałęźniku pracuje więc chyba po prostu moduł nie lubi rozgałęźnika.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#520 Post autor: LWPM »

Patryqo pisze: 27 sty 2018, 22:24 Chciałem zobaczyć czy moduł będzie chciał pracować razem z moim wyświetlaczem HUD. Zamówiłem rozgałęźnik obd na dwa gniazda i niespodzianka, moduł nie chce pracować w rozgałęziaczu, nawet gdy tylko on jest do niego wpięty, więc nie wiem czy rozgałęźnik jakiś wadliwy czy co. Ecny idą, testy wskazówek i cim trzy razy piknie i to tyle. Jak wepne moduł bezpośrednio do gniazda to oczywiście jest ok. HUD na rozgałęźniku pracuje więc chyba po prostu moduł nie lubi rozgałęźnika.
moduł normalnie pracuje na rozgałęźniku - wielokrotnie tak podłączałem. Sprawdź czy na pewno masz rozgałęźnik 16-to żyłowy. Te słabsze, np taki tak ten nie mają żył do MSCANa - moduł nie ma dostępu do wyświetlacza, ale już np do silnika i licznika tak

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Patryqo pisze:Zdalne odpalanie silnika z fabrycznego pilota.
jest to możliwe, ale wymagało by to zasymulowanie całego immobilizera. to też jest możliwe... ale nie planuję się za to zabierać :)

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#521 Post autor: Patryqo »

LWPM pisze: 27 sty 2018, 23:24
Patryqo pisze: 27 sty 2018, 22:24 Chciałem zobaczyć czy moduł będzie chciał pracować razem z moim wyświetlaczem HUD. Zamówiłem rozgałęźnik obd na dwa gniazda i niespodzianka, moduł nie chce pracować w rozgałęziaczu, nawet gdy tylko on jest do niego wpięty, więc nie wiem czy rozgałęźnik jakiś wadliwy czy co. Ecny idą, testy wskazówek i cim trzy razy piknie i to tyle. Jak wepne moduł bezpośrednio do gniazda to oczywiście jest ok. HUD na rozgałęźniku pracuje więc chyba po prostu moduł nie lubi rozgałęźnika.
moduł normalnie pracuje na rozgałęźniku - wielokrotnie tak podłączałem. Sprawdź czy na pewno masz rozgałęźnik 16-to żyłowy. Te słabsze, np taki tak ten nie mają żył do MSCANa - moduł nie ma dostępu do wyświetlacza, ale już np do silnika i licznika tak.
Mistrzu drogi, właśnie taki rozgałęźnik kupiłem. Co za dziadostwo no. Dzięki za oświecenie.

Dodano po 32 minutach 56 sekundach:
LWPM pisze: 27 sty 2018, 23:24 jest to możliwe, ale wymagało by to zasymulowanie całego immobilizera. to też jest możliwe... ale nie planuję się za to zabierać :)

Ok, a powiedzmy, że wyłączyłbym/unieszkodliwił u siebie fabryczne immo i to by już nie stało na przeszkodzie, czy wtedy dałoby się Ciebie namówić na zrobienie tego? Czy byłoby Ci to łatwiej uruchomić? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że funkcja ta była by dodatkowo płatna i trzeba by było na to poczekać. Ale myślę że na pewno warto by było. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, jako odbiorcy tego. Jeśli jednak dla Ciebie to było by zbyt mało opłacalne w stosunku do Twojego nakładu czasu i pracy to oczywiście nie było tematu. Dla mnie sama możliwość takiego łatwego monitorowania dpfu jest już czymś niesamowitym i szacun Ci za to!
A pytam o to, bo taka możliwość żeby auto zdalnie odpalać to już mi po głowie chodzi z dziesięć lat. Kiedyś nawet zakupiłem w sumie dwa autoalarmy z takowymi funkcjami z myślą o montażu w poprzednich autach ale jakoś nigdy się w końcu za to nie zabrałem, zapominając w sumie o tym. Jednak przy analogowym podłączeniu tego to trochę kabli było do ogarnięcia no i do tego nie bardzo mi się podobała wizja noszenia drugiego pilota z fabrycznym scyzorykiem. Ale gdy zobaczyłem że dzięki canowi zafira i Twój moduł mają tak wielkie możliwości to mi się to przypomniało i pomyślałem, że warto zapytać, bo bardzo by mi się to przydało.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, 00:24 przez Patryqo, łącznie zmieniany 2 razy.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#522 Post autor: LWPM »

Patryqo pisze:Ok, a powiedzmy, że wyłączyłbym/unieszkodliwił u siebie fabryczne immo i to by już nie stało na przeszkodzie, czy wtedy dałoby się Ciebie namówić na zrobienie tego? Czy byłoby Ci to łatwiej uruchomić? Oczywiście zdaje sobie sprawę, że funkcja ta była by dodatkowo płatna i trzeba by było na to poczekać. Ale myślę że na pewno warto by było. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, jako odbiorcy tego.
możemy o tym porozmawiać za jakieś... pół roku :)

Tymczasem... aktualizacja softu w module... po nowemu tak właśnie będzie wyglądała - każdy powinien sobie poradzić :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, 15:42 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 21664

#523 Post autor: Deleted User 21664 »

Już jest??? Wyśniona...wymarzona....wyczekana???

Przetestujemy 😀

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#524 Post autor: Crazy »

Też bym się pobawił już taką wersja.
Dzisiaj zauważyłem że doświetlanie i odprowadzanie światłami u mnie działa ale najpierw trzymamy przycisk a potem 2xklikamy :D
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

sapcio7
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2018, 20:37
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra H 1.9 CDTI
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#525 Post autor: sapcio7 »

Witam, chętnie bym kupił ten moduł do swojej Astry. LWPM nie mogę wysyłać PW, mógłbyś do mnie napisać? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”