Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#526 Post autor: Patryqo »

sapcio7 pisze: 31 sty 2018, 20:52 Witam, chętnie bym kupił ten moduł do swojej Astry. LWPM nie mogę wysyłać PW, mógłbyś do mnie napisać? ;)
Parę postów wcześniej masz podane namiary.
LWPM pisze: 26 sty 2018, 08:43
hladziu pisze: 25 sty 2018, 15:18 Dzięki za odpowiedź , jak zatem mogę zamówić ten moduł ? na maila mogę pisać żeby sie omówić ?
wysłałem Ci PW
lordvajrus pisze:Ile trzeba by było czekać na ten moduł jak można się z tobą skontaktować w celu dogadania szczegółów.
jeśli nie możasz napisać PW, to pisz na mail: comfort@lwpm.eu - wszystkiego się dowiesz
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, 22:31 przez Patryqo, łącznie zmieniany 2 razy.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#527 Post autor: LWPM »

Niespodzianka na nadchodzący weekend:
kto chce, może już zobaczyć jak wygląda nowy konfigurator na tej stronie.
Instrukcji użycia nie podaję - wszystko jest zawarte na stronie. jak coś jest nie jasne - piszcie - poprawi się :)
Szczególnie niech piszą osoby początkujące nie obeznane zbytnio z komputerami - zwykle mają ciekawsze uwagi, które mi do głowy nigdy by nie przyszły :)

Nie wszystko jest skończone, nie wszystko działa jak należy, ale... większość jest :)
na pewno nie działa aktualizacja (ale można zobaczyć jak będzie wyglądała uruchamiając aktualizacje na urządzeniu symulowanym)
Konfigurator wymaga odrobinę nowszego softu w module, którego wam na razie nie mogę dać, ale można już próbować własny moduł skonfigurować, jedyne co się zepsuje na dzień dzisiejszy, to:
  • zostanie wyłączony needle-sweep
  • lista ecm.available_pids zostanie skasowana i na razie nie można jej skonfigurować
  • i to chyba tyle...
dlatego... robimy kopię konfiguracji i można się bawić :)

Czekam na wszelkie uwagi, informacje o błędach... może nie koniecznie tutaj na forum, by nie robić bałaganu (może być na PW)

PS: Ci co nie mają modułu, tez mogą skorzystać z konfiguratora wybierają urządzenie symulowane
PS2: Wymagania: Windows :) i jakaś sensowna, w miarę aktualna przeglądarka, czyli na pewno nie IE.
PS3: konfigurator nie jest skończony, kto się boi, że coś zepsuje... niech lepiej poczeka aż inni się pobawią :) Konfigurator w obecnej postaci, może zepsuć tylko konfigurację, którą w razie problemów przywrócić można programem dpf_config.exe.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2018, 14:19 przez LWPM, łącznie zmieniany 3 razy.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#528 Post autor: Patryqo »

No pięknie:-) nie mogę się doczekać powrotu z pracy żeby to potestować!

sapcio7
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2018, 20:37
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra H 1.9 CDTI
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#529 Post autor: sapcio7 »

Dziś dotarł do mnie moduł :D moje spostrzeżenia po jego zainstalowaniu: przy pierwsze odpaleniu samochodu pojawił sie błąd P042a (możliwe że to zbieg okoliczności, chociaż prędzej nie występował :) ), dpf monitor pojawił się w zakładce BC ( mam nadzieję że będzie możliwość włączenia osobnej zakładki ale to będę ogarniał jak przeczytam cały temat ;) ), język BC zmieniłem na polski jednak po wyjęciu kluczyka ze stacyjki powrócił angielski :/ , przez kilka odpaleń i w sumie może przejechanych 40km nagle w czasie jazdy język sam zmienił się na polski, nie wiem czy to normalne? ;) temp. silnika pokazuję, odczyty z dpfu też są więc jestem mega zadowolony z zakupy tym bardziej, że już prawie bym się wtopił w moduł z Czech...moje cele na najbliższe godziny to: ogarnięcie konfiguracji tak żeby temp. i dane z dpfu były w zakładce od klimy i włączenie podglądu kilku parametrów z silnika.
Ps .LWPM dzięki za ekspresową wysyłkę :)

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#530 Post autor: LWPM »

język polski - o czym już kilka razy pisałem - to taka tylko sztuczka, która w zasadzie działa dobrze tylko z niektórymi wyświetlaczami i na radiu CD30 :)
na innych to różnie bywa... czasem lepiej, czasem gorzej - ogólnie powinno być to inaczej zrobione, ale to inny razem.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#531 Post autor: Crazy »

Ja mam Cd70navi i język BC działa wyśmienicie, czasami ale rzadko wskoczy ANG, ale po ponownym odpaleniu PL sam wskakuję :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Deleted User 21664

#532 Post autor: Deleted User 21664 »

Mi coś nie działa strona

Obrazek

sprawdzałem na win7 (firefox) win10 (chrome) i android

Co z tym zrobić?

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#533 Post autor: nynek80 »

Mam to samo😊

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#534 Post autor: LWPM »

a przeczytaliście to, co jest napisane pod "Czym jest usługa?"

Deleted User 21664

#535 Post autor: Deleted User 21664 »

Teraz tak :lol:

Później przetestuje :lis:

Działa nawet fajnie. Na tą chwilę testowałem na sucho. Może jutro będzie na żywym organizmie.

Tylko muszę pamiętać aby antywirusa wyłączyć bo kłóci się z programem od Łukasza


Czy przy zapisie konfiguracji wpisuję swoją licencję z pliku czy ta w nowym konfiguratorze jest wystarczająca?
Ostatnio zmieniony 02 lut 2018, 17:18 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 2 razy.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#536 Post autor: Crazy »

W konfiguratorze też aktualizujemy moduł?
Makary o jaką licencję chodzi ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Deleted User 21664

#537 Post autor: Deleted User 21664 »

Każdy moduł ma swoją licencję z informacjami m.in. o użytkowniku. Jeśli masz jakieś dodatkowo płatne opcje robione przez Łukasza dla Ciebie to masz specjalny nr licencji. Poczytaj wątek o już o tym pisaliśmy jakiś czas temu i Łukasz to ładnie wyjaśnił https://zafiraklub.pl/viewtopic.php?f=9 ... &start=330 .
Ostatnio zmieniony 02 lut 2018, 18:49 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 2 razy.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#538 Post autor: Patryqo »

LWPM pisze: 02 lut 2018, 08:52 Konfigurator wymaga odrobinę nowszego softu w module, którego wam na razie nie mogę dać, ale można już próbować własny moduł skonfigurować
Czy do wgrania konfiguracji z tego nowego konfiguratora muszę mieć nowszy soft? Mam jeszcze wersje softu z jaką przyszedł moduł czyli v0.2 beta 11 i niestety nie mogę zapisać konfiguracji do modułu w tym konfiguratorze. Konfigurator znajduje moduł na odpowiednim com, po wybraniu go chyba łączy się z nim i otwiera mi się konfiguracja. Konfiguruje sobie, następnie daje zapisz na urządzenie i niestety ciągle mam okienko Zapis konfiguracji: Nie udało się
Jakaś podpowiedź proszę?

Dodano po 9 minutach 29 sekundach:
Chyba już wiem co było problemem...firefox. Wygląda na to, że w chrome się zapisuje, bo komunikat nie występuje.

Ski3l3tor
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 01 lis 2017, 09:37
Imię: Derek
Lokalizacja: śląskie
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#539 Post autor: Ski3l3tor »

Może głupie pytanie ,ale spytam.Gdzie sie dokładnie znajduje moduł komfortu w Oplu Zafira B 2007 rok?

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#540 Post autor: Mariusz »

Ski3l3tor pisze: 02 lut 2018, 20:50 Może głupie pytanie ,ale spytam.Gdzie sie dokładnie znajduje moduł komfortu w Oplu Zafira B 2007 rok?
Przeczytaj pierwszą stronę tego tematu, a dowiesz się wszystkiego. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”