Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
KonradX
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2018, 22:38
Imię: Konrad
Auto: Zafira Family B 1,7 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#661 Post autor: KonradX »

Witam.
Jestem zainteresowany modułem.
Proszę o kontakt.
Pozdrawiam!

ibizablue

#662 Post autor: ibizablue »

Czy miał ktoś może takie coś że podczas jazdy na chwilkę zapaliła się kontrolka auta z kluczem?Czy to może być spowodowane przez moduł?Dziś pierwszy raz mnie ta kontrolka zaskoczyła.Dodam że zapaliła się na 3 sek i zgasła.Błędów brak.Zbieg okoliczności?

sypkiPL
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013, 20:32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Toruń
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#663 Post autor: sypkiPL »

Witam. Chciałbym zakupić moduł. Pozdro

śruba
Debiutant
Posty: 48
Rejestracja: 02 wrz 2012, 17:17
Lokalizacja: Jelenia Góra
Model:

#664 Post autor: śruba »

Witam
Czy masz jeszcze moduły na sprzedaż?
Czy jest możliwość spolszczenia mojego radia?
Pozdrawiam
Załączniki
wys2.jpg
wys.jpg
wys.jpg (29.26 KiB) Przejrzano 2119 razy

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#665 Post autor: Ostap »

Trochę Ci się Łukasz nazbierało pytań przez wolny weekend :) :taktak:

Dorzucę kolejne.

Chciałbym widzieć kiedy pierwszy parametr ze zdjęcia jest aktywny w aucie :)

Mógłby się wyświetlać jako ON i OFF nic więcej :) lub mogłaby się włączać tylko jakaś kontrolka nic więcej.

Obrazek
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#666 Post autor: LWPM »

Patryqo pisze:Zaczynam się zastanawiać czy czasem fakt, że mam automata nie ma tu czegoś do rzeczy?
powiedzmy, że jest to możliwe... nie kojarzę innej osoby z automatem, która by miała ten moduł... więc jakoś to spróbujemy wyjaśnić
palibrzuch pisze: 23 lut 2018, 21:53 Tak miałem dzienne

Kod: Zaznacz cały

#dzienne halo + kontrolka AFL
action[9] = 0000 0C 5503051010 50050200001010 0C 5503050000 50050200000000 00
To teraz jak ma być?

Kod: Zaznacz cały

#dzienne halo + kontrolka AFL
action[9] = 0000 00 0C 5503050000 50050200000000 02 5503051010 50050200001010
Czy może tego nie zmieniamy?
zmieniłeś dobrze... ale na razie i tak nie ma to znaczenia, bo zadziała prawidłowo jedno i drugie, ale lepiej zrobić "po nowemu", bo nie wiadomo kiedy działać przestanie :)
palibrzuch pisze: 24 lut 2018, 10:20Niestety nie wiem jak mam używać lcm_service.exe do zgrywania ustawień?
Ściągnąłem nowy dpf update i nadal mam błędy przy zgrywaniu.
lcm_service uruchamiasz i wszystko robisz przez stronkę.
powinieneś ściągnąć lcm_update, a nie dpf_update... no pliki są w innym miejscu:
https://bitbucket.org/misek/public/src/ ... %20Module/
palibrzuch pisze: 24 lut 2018, 10:20Pytanie do wszystkich użytkowników a w szczególności do autora.

Czy komuś wywala błąd P0105-03 po aktualizacji?
moduł generalnie nie generuje błędów.
Jedyne błędy jakie może powodować, to błędy w komunikacji po CAN i to w zasadzie tylko w MSCAN. Komunikacja z wyświetlaczem generalnie działa, ale mam wrażenie, że nie wysyłam wszystkiego czego się wyświetlacz spodziewa... poza tym dochodzi multiplekser, który jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Myślę, że można przyjąć, że błędy z silnika nie są spowodowane modułem.
Dźwięk który słyszysz pochodzi z CIM i jest uruchamiany przez moduł gdy moduł odczyta błędy i coś znajdzie. Przy kasowaniu błędów moduł ponownie odczytuje błędy i gdy błąd ciągle jest - znowu zapiszczy. Wtedy to oznacza, że błąd jest poważny, ciągle obecny i nie da się go programowo skasować - trzeba zapewne pogrzebać głębiej przy silniku by dowiedzieć się z czym problem.
Patryqo pisze: 24 lut 2018, 22:24 albo Łukasz zrobi automatyczne kasowanie błędów w module.
zrobi, zrobi... trzeba tylko poczekać :)

PS: Kontakt ze mną najlepiej przez e-mail: comfort@lwpm.eu - łatwiej i przyjemniej się ogarnia e-maile, niż PW na forum
śruba pisze: 25 lut 2018, 14:41Czy masz jeszcze moduły na sprzedaż?
Czy jest możliwość spolszczenia mojego radia?
moduły jeszcze mam... odezwij się na maila, jak pisałem
co do spolszczenia - powinno się udać włączyć polski język w tym wyświetlaczu, bo mam tą samą wersję i u mnie działa :)
ale: poczytaj na pierwszej stronie z czym się wiąże włączenie polskiego języka :)
palibrzuch pisze: 25 lut 2018, 18:51Trochę Ci się Łukasz nazbierało pytań przez wolny weekend :) :taktak:

Dorzucę kolejne.

Chciałbym widzieć kiedy pierwszy parametr ze zdjęcia jest aktywny w aucie :)

Mógłby się wyświetlać jako ON i OFF nic więcej :) lub mogłaby się włączać tylko jakaś kontrolka nic więcej.
jak już pisałem... przez weekend generalnie nie odpowiadam... ale za to czytam :czyta: i myślę :mysli: nad najlepszą odpowiedzią :)

w każdym razie wymyśliłem jak rozwiązać wszystkie Twoje problemy... także te ze sprzęgłem...
ale to będzie trochę bardziej skomplikowana funkcja... co prawda specjalnie dla Ciebie, ale mam nadzieję, że inny tez skorzystają :)
oczywiście... też trzeba poczekać :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#667 Post autor: Ostap »

Jak na razie błąd u mnie się uspokoił. Prysnąłęm kontaktem wtyczkę i na razie cisza choć myślę, że jeszcze mi wyskoczy.

Ogólnie to konfiguracja przez stronę działa dobrze nawet bardzo dobrze. Odpuszczę robienie tego starą metodą bo nowa działa :)

Rozumiem, że na razie spokojnie czekamy :) Dobrze, że wspomniałeś o tym sprzęgle :) prawie już zapomniałem :)

Wczoraj tak na szybko sprawdziłem opcomem i wtryski pokazuje bardzo podobnie (nie da się dwóch urządzeń jednocześnie podłączyć) całe szczęście z tych wskazań na ciepłym silniku wszystkie u mnie mieszczą się w normie :) Na zimnym jeden mocno odbiega od innych ale z tego co wiem próby powinny być robione na ciepłym więc się nie przejmuję.

Zrobiłem już po nowemu większość akcji które da się tak zrobić, działają :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 09:52 przez Ostap, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#668 Post autor: tOmki »

Nowe wzory płytek - coś konkretnego ?
Jakieś zmiany w PCB ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#669 Post autor: barek16 »

Chyba doświadczyłem pewnego buga. Jeśli włączę zakładkę ECUInfo przed odpaleniem silnika, to nie da się odpalić auta do puki z niej nie wyjdę. Rozrusznik kręci a zapłon nie następuje...
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 17:07 przez barek16, łącznie zmieniany 3 razy.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#670 Post autor: LWPM »

tOmki pisze: 01 mar 2018, 07:04 Nowe wzory płytek - coś konkretnego ?
Jakieś zmiany w PCB ?
jest drobna zmiana w sprzęcie, o której napiszę później (pewnie po weekendzie)
barek16 pisze: 01 mar 2018, 17:06 Chyba doświadczyłem pewnego buga. Jeśli włączę zakładkę ECUInfo przed odpaleniem silnika, to nie da się odpalić auta do puki z niej nie wyjdę. Rozrusznik kręci a zapłon nie następuje...
właśnie odkryłeś sposób na zablokowanie auta - a więc nie traktuj tego jako błąd, tylko nową funkcjonalność :)
czy miałeś widoczne pola związane z diagnostyką wtryskiwaczy?

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#671 Post autor: barek16 »

Tak były widoczne i w czasie kręcenia rozrusznikiem nic się nie pojawiło w korektach, wszystkie stały na 0.00 A sposób na blokadę trzeba pewnie flamastrem na szybie napisać żeby złodziej wiedział jak nie ukraść auta 😁

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#672 Post autor: nynek80 »

Zauważyliście może u siebie , trudności z zamykaniem auta z pilota. Myślałem , że to słaba bateria . Wymieniłem na nową i nadal to samo. Nie zawsze włącza się również animacja świateł z tyłu. Wersja v 0.3. Poprzednia 11b.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2018, 18:07 przez nynek80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#673 Post autor: MieHor »

A mnie się wydaje, że niektórzy przekombinowali z konfiguracją modułu, ładowaniem dodatkowych wymyślnych akcji własnych i z tego mogą wynikać problemy o których sygnalizują, ja u siebie poustawiałem tylko to co mnie interesuje, jedyną dodatkową akcję ale wbudowaną w module jaką uaktywniłem to domykanie szyb podczas zamknięcia auta z kluczyka, wszystko działa prawidłowo, żadnych problemów

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#674 Post autor: Ostap »

barek16 pisze: 01 mar 2018, 17:06 Chyba doświadczyłem pewnego buga. Jeśli włączę zakładkę ECUInfo przed odpaleniem silnika, to nie da się odpalić auta do puki z niej nie wyjdę. Rozrusznik kręci a zapłon nie następuje...


Dziś miałem coś takiego tylko, że u mnie pojawia się błąd czujnika doładowania a przez niego nie mogę odpalić auta. Wyszedłem z auta, wsiadłem i auto normalnie odpaliło. Bez modułu też nie chce odpalać.

nynek80 pisze: 01 mar 2018, 18:06 Zauważyliście może u siebie , trudności z zamykaniem auta z pilota. Myślałem , że to słaba bateria . Wymieniłem na nową i nadal to samo. Nie zawsze włącza się również animacja świateł z tyłu. Wersja v 0.3. Poprzednia 11b.
Od jakiegoś czasu mam to samo ;( tylko, że moje baterie przed zimą wymieniłem i już dostały ku... że jakieś słabe kupiłem. Na 10x tylko 2x max uda mi się zamknąć auto po wciśnięciu tylko raz przycisku. Nie wiem czy to wina modułu.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#675 Post autor: Patryqo »

U mnie normalnie się zamyka.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
To równie dobrze może pilot szwankować. W alhambrze tak mam, że jeden pilot pracuje ok, a drugi trzeba po kilka razy nacisnąć by zajarzył.
W pasku z kolei używałem jednego i ten po kilku latach tak ograniczył zasięg, że nie było go już sensu używać i zacząłem używać drugiego, który był jak nowy bo leżał ciągle.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”