Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#691 Post autor: MieHor »

Kolego #barek16 - moja uwaga nie była adresowana do nikogo personalnie, to taki mój własny pogląd na całą sprawę po zapoznaniu się się z całą dyskusją na temat i wokół modułu, jeśli kogoś "trafiłem" bardzo przepraszam i zapewniam, że nie będę już sobie pozwalał na jakiekolwiek uwagi

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#692 Post autor: barek16 »

Ok, spoko. Myślałem że to uwaga do mnie, że niby auto niesprawne i ciężko pali a zwalam winę na moduł :lol: Nie żywię urazy :piwo:
A żeby nie robić tylko OT napisze do innych którzy zgłaszali problemy z zamykaniem/otwieraniem drzwi przy module. Dziś jeździłem dużo po sklepach więc autko zamknąłem i otwieralem wiele razy i u mnie nie ma problemów z tym.
Dodatkowo od kiedy przeszedłem na ten najnowszy Soft, pod konfigurację przez www, akcje po kilku klikach pilota działają idealnie. Np 3x klik zamykanie na pilocie mam animacje przód. Wcześniej jak auto było otwarte musiałem kliknąć raz na zamykanie żeby się auto zamknęło i po chwili 3x na animacje. Jeśli kliknąłem od razu 3x zamykanie, jeden klik był liczony jako zamykanie, a dwa następne osobno i uruchamiały coś co co mam przypisane pod 2x klik zamykanie. Na najnowszem sofcie działa to idealnie, nieważne czy auto jest zamknięte czy otwarte klikam szybko 3x i jest animacja przód :ok:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#693 Post autor: LWPM »

nynek80 pisze:kiedy i czy w ogóle będzie blokada silnika na pin
będzie, ale kiedy to nie wiem
nynek80 pisze:DDS czyli spadek ciśnienia w kołach.
to w zasadzie większość już jest, ale nie ma żadnej prezentacji wyników. Przydałby mi się ktoś z TPMSem, żeby sprawdzić co to coś wysyła, żeby można było wykorzystać zakładkę w BC (Opony). Wiem, że normalnie DDS wykorzystuje kontrolkę na liczniku, a tą nie każdy w swoim liczniku ma. Namomiast zakładkę w BC włączyć można zawsze.
barek16 pisze:Dodatkowo od kiedy przeszedłem na ten najnowszy Soft, pod konfigurację przez www, akcje po kilku klikach pilota działają idealnie. Np 3x klik zamykanie na pilocie mam animacje przód. Wcześniej jak auto było otwarte musiałem kliknąć raz na zamykanie żeby się auto zamknęło i po chwili 3x na animacje. Jeśli kliknąłem od razu 3x zamykanie, jeden klik był liczony jako zamykanie, a dwa następne osobno i uruchamiały coś co co mam przypisane pod 2x klik zamykanie. Na najnowszem sofcie działa to idealnie, nieważne czy auto jest zamknięte czy otwarte klikam szybko 3x i jest animacja przód :ok:
no i tutaj jest właśnie drobny problem, bo te akcje nie zawsze działają tak jak powinny. Wszystko zależy od tego, kiedy moduł się wybudzi. Dużo w tej kwestii zmieniłem i o ile przedtem to nie działało nigdy, to teraz działa czasami (albo zwykle działa - to zależy od konkretnego przypadku). Spróbuję może jeszcze coś na to poradzić. W każdym razie to jest jedna ze zmian w nowym PCB. Z nowym PCB jest pewne, że naciśnięcia będą dobrze liczone.
Przy zamknięciu generalnie jest OK, bo moduł zwykle nie jest uśpiony, więc ładnie zliczy wszystkie naciśnięcia. Przy otwieraniu - to już nie zawsze pierwsze naciśnięcie wyłapie.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#694 Post autor: barek16 »

LWPM pisze: 05 mar 2018, 10:36 Przy zamknięciu generalnie jest OK, bo moduł zwykle nie jest uśpiony, więc ładnie zliczy wszystkie naciśnięcia. Przy otwieraniu - to już nie zawsze pierwsze naciśnięcie wyłapie.
Dokładnie tak, pod 2xklik i 3xklik zamykania mam animacje i to działa super. Natomiast pod 2xklik otwierania mam otwarcie klapy i to już działa różnie.

DDS również by mnie interesował :taktak:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#695 Post autor: Patryqo »

No fajnie by było mieć to dds. Jakby co to kontrolke w zegarach mam, zakładkę w BC też sobie włączyłem :-)

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#696 Post autor: nynek80 »

Też posiadam kontrolka i zakładkę również mam uruchomioną ale pokazuje 0 . Bo nie posiadam tego modułu. Co do blokady silnika pinem super sprawa. Więc czekamy 😊.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#697 Post autor: Ostap »

Ja mam DDS i tpms mogę coś zczytać jak powiesz jak ;)

Nowe płytki pcb będą lepsze? Zmieniasz procek, ram?

Będzie jakaś możliwość wymiany płytki na nową? Jak to widzisz?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#698 Post autor: Patryqo »

Z reguły uważam że co kto lubi to niech robi i mi nic do tego ale teraz tak się zastanawiam widząc duży entuzjazm na ten temat, po co Wam właściwie to blokowanie na Pin. Może ktoś mnie oświęci ;-)
Bo tak sobie myślę, że więcej z tym udręki będzie jak pożytku. Miałem kiedyś przez chwilę do czynienia z pezotem który miał blokadę zapłonu na czterocyfrowy pin. Codzienne odpalanie było mówiąc delikatnie upierdliwe. A on miał dużą i wygodną w obsłudze klawiaturę numeraczną na konsoli.
Ale już pomijając fakt upierdliwosci zabezpieczenia pin w module w codziennym użytkowaniu, to raczej wydaje mi się to nikłym zabezpieczeniem. Bo z tego co wiem to kradnący auta, immo załatwiają właśnie przez gniazdo obd. Więc prawdopodobnie pierwsze co zrobi taki delikwent to wyjmie moduł z gniazda obd, dezaktywując tym samym zabezpieczenie. A jeśli ktoś nie będzie grzebał przy obd to prawdopodobnie immo i tak go powstrzyma.
No chyba że będzie miał oryginalny kluczyk. To chyba jedyny praktyczny przykład przydatności tego rozwiązania.
No chyba, że traktujemy to tylko w kategorii "taki bajer" i że skoro można to czemu nie.
Mam nadzieję, że nie uraziłem nikogo; -)

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#699 Post autor: Crazy »

Patryqo, zacznijmy od tego że Opli nie kradną, raczej to odpalanie na pin to bajer :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

tina1972

#700 Post autor: tina1972 »

Dzisiaj odebrałem swój moduł komfortu i muszę powiedzieć, że konfiguracja przez stronę www działa bardzo dobrze. Łukasz wykonał bardzo dobrą robotę i chciałbym mu z tego miejsca podziękować. Spodziewałem się po module podstawowej funkcjonalności typu DPF ,temperatura , ale mnogość funkcji dosłownie mnie powaliła i wywołała szeroki uśmiech. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

crupez

#701 Post autor: crupez »

Cześć, to mój pierwszy post więc chciałbym przywitać wszystkich.
Prześledziłem cały wątek o module do Astry, ale piszę tu, bo jest większy ruch.

Nie sugerował nikt dołożenia BC3? A już w ogóle byłoby fajnie jakby się samo resetowało co jakiś cykl tak jak w VW.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#702 Post autor: tOmki »

crupez pisze: 06 mar 2018, 09:03 Nie sugerował nikt dołożenia BC3? A już w ogóle byłoby fajnie jakby się samo resetowało co jakiś cykl tak jak w VW.
Co to jest BC3 ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

crupez

#703 Post autor: crupez »

W komputerze pokładowym masz zakładki BC1 i BC2.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#704 Post autor: tOmki »

To co dawałoby BC3 ?
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#705 Post autor: Ostap »

Kasowałoby się np po przejściu w stan wstrzymania modułu. Miałem tak w golfie tylko tam jakoś dłużej to się kasowało.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”