Silnik 2,0 DTI - kopci na czarno, biało, szaro - przyczyny?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rafi

#61 Post autor: rafi »

Biały dym to normalka , bierze się z resztek wody w układzie wydechowym :)

mario99

#62 Post autor: mario99 »

Witam mam opla zafire 2002r w disel , gdy szybko dadaje pedał gazu auto kopci na czarno . Prosze o pomoc!

kicaj

#63 Post autor: kicaj »

to nie dodawaj szybko gazu ;)
1) czytac forum
2) przeszukac forum
3) sprawdzic na poczatek szczelnosc dolotu

dejna

#64 Post autor: dejna »

z drugiej strony lepiej na czarno niż na biało...

a serio to chyba przy szybkim dodawaniu gazu to chyba wszystkie ropniaki "popuszczą" czarnego dymka... ale weryfikacja wskazana bo w tym przypadku "co za dużo to niezdrowo" bardzo pasuje...

a to posta kolegi kicaj'a to pkt 2 zamieniłbym z pkt 1... :P

kicaj

#65 Post autor: kicaj »

male sprostowania:
dejna pisze:a to posta kolegi kicaj'a to pkt 2 zamieniłbym z pkt 1... :P
lepiej wcsesniej siedziec na forum i sobie czytac niz z reka w nocniku na gwalt wpadac na forum i od razu krzyczec "pomocy" ;)
stad taka kolejnosc a nie odwrotna punktow 1 i 2
wojtek_z pisze:Niebieski,lejące wtryski.
niebieski to spalanie oleju, wiec to nie moga byc lejace wtryski tylko zapewne chodzilo o nieszczelnosc przy mocowaniu wtryskow (zdaje sie ze to miedziane oringi)
jakby wtrysk lal to czarny dym za soba... cos o tym wiem ;)
Może świadczyć...o wielu rzeczach,z reguły do wymiany bądź regeneracji.
dokladnie, ja wymienilem pierwsza, najprostsza... reszta to juz cala litania, od egra po wtryski i turbo, przez czujniki, pompe vacuum i te "wasze" zaworki ;)

rafi

#66 Post autor: rafi »

Witam po tych fajnych postach może kolega się wyluzować , moja zośka też kopci , ale tylko wtedy gdy ostro depne jej na pierwszym biegu i to jest normalne bo silnik nie nadąża spalać dużej chwilowej dawki paliwa. Jeśli kopci na wyższych biegach to może być np. czujnik wału , ale to sugestia. Najlepiej zacząć od sprawdzenia kompem.

darkp1

#67 Post autor: darkp1 »

Moja tak samo, na pierwszym biegu też kopci, rafi sam widział że jak jej się depnie na wyższym biegu żeby przyspieszyć ostrzej, to też kopci, ale jeździ się ok. Z tym że ja mam właśnie coś z czujnikiem wału, też musiałbym to dogłębniej sprawdzić.

gwizdenson

#68 Post autor: gwizdenson »

Mam to samo,błędów nie wywala-ostatnio był błąd czujnika wałka rozrządu.Skasowałem i nie wraca.Napewno coś nie tak ale kopcę od kupna już ponad rok.Zocha śmiga całkiem rzwawo a że depnę i stawiam zasłonę to problem tych co za mną.A poważnie też mnie to wkurza bo tak jak koledzy na jedynce norma na wyższych przy depnięciu też puści dyma.Dopóki nie ma innych rewelacji jeżdżę bo nie chce mi się szukać.Bo jak ktoś napisał przyczyn może być tyyyyyyyyyyyle.A temat ten był już kiedyś pod hasłem - czarny dym- a z dyskusji w sumie też nic nie wynikło.

kicaj

#69 Post autor: kicaj »

gwizdenson pisze:a że depnę i stawiam zasłonę to problem tych co za mną.
to ze puszcza dymka to jeszcze w normie, ale jak stawia zaslone to juz cos nie tak... i raczej nie bagatelizowalbym tego...

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#70 Post autor: rzadki »

to ja dodam swoją uwagę, jadąc na "pusto" przy wyprzedzaniu (100 km/h) za mną czysto, a w tych samych warunkach ale już z 7 osobami na pokładzie sobie dymi. pewnie gdzieś coś powoli się zaczyna dziać, ale póki jeździ to się nie martwię ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

boogoo

#71 Post autor: boogoo »

Dymi na czarno,bo nie dopala mieszanki!!!!Ludzie,samo się pcha,że mario99 musi skontrolowac układ dolotowy powietrza-bo najtańsze!EGR-czy nie zawalony!Potem wtryski czy nie leją!Tyle.

kicaj

#72 Post autor: kicaj »

my tu dywagujemy a autor postu nawet nie zaglada ;)

mario99

#73 Post autor: mario99 »

Dzienki za porady jeszcze jedno co to jest zawór EGR i jak czyści się go

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#74 Post autor: MieHor »

mario99, dla leniwych to nawet nie chce się coś doradzać - wszystko jest na forum - trzeba czytać zanim zada się jakieś pytanie.

Top07

#75 Post autor: Top07 »

Witam
Mam podobny problem strasznie dymi na czarno , zwłaszcza jak jest rozgrzany silnik .Przy kazdej zmianie biegów, zwłaszcza przy ruszaniu.Żadnych innych objawów nie ma , wszystko hula. Tylko ta zasłona za mną .
Wymieniłem przeplywomierz , sprawdzilem węże w sumie wszystko co tu wyczytałem.I nic dymi jak dymił.
Ale jedno mnie zastanowiło , jak wyjąłem filtr powietrza to o 80% mnie dymi wręcz nawet do zniesienia:). No ale bez filtra jezdzić nie wolno
Czy ktoś ma jakis pomysł???
Na kompie też byłem i nic . Żadnych błedów. To koszmar ze jedziesz do mechaniora a on ci mówi ze jest wszystko ok .Kazali mi dolac do paliwa taki plyn stp ze niby paliwo kiepskie naturalnie też nic nie dało.
RATUNKU!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”