Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#706 Post autor: Patryqo »

2 godziny jest w vw.

crupez

#707 Post autor: crupez »

Dokładnie tak, pokazuje wtedy spalanie z danej jazdy tak jakby. Mam to właśnie w Golfie 5 i brakuje czasem w Astrze.

lordvajrus
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:31
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira B Famili 1.7 CDTI 2014r.
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#708 Post autor: lordvajrus »

Witam! Mam do was pytanko przy ilu procentach włącza wam się wypalanie filtra i mniej więcej ile jesteście w stanie przejechać km w trybie mieszanym do ponownego zapełnienia filtra.

Dodano po 2 godzinach 24 minutach 31 sekundach:
Czy działają wam moduły pod Windows 10 chodzi mi o możliwość przeprowadzenia konfiguracji.

sapcio7
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2018, 20:37
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra H 1.9 CDTI
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#709 Post autor: sapcio7 »

U mnie na Win 10 konfiguracja działa bez żadnych problemów.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#710 Post autor: tOmki »

Pytasz o tekstowy konfigurator czy o graficzny ?
Z tekstowym na Win10 nie miałem żadnych problemów.
Mi pod Win10 nie działał poprawnie graficzny konfigurator na Firefox, używam Chrome.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 13:15 przez tOmki, łącznie zmieniany 1 raz.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

lordvajrus
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:31
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira B Famili 1.7 CDTI 2014r.
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#711 Post autor: lordvajrus »

tOmki pisze: 07 mar 2018, 13:13 Pytasz o tekstowy konfigurator czy o graficzny ?
Z tekstowym na Win10 nie miałem żadnych problemów.
Mi pod Win10 nie działał poprawnie graficzny konfigurator na Firefox, używam Chrome.
O graficznym

Deleted User 21664

#712 Post autor: Deleted User 21664 »

lordvajrus pisze: 07 mar 2018, 11:24 Witam! Mam do was pytanko przy ilu procentach włącza wam się wypalanie filtra i mniej więcej ile jesteście w stanie przejechać km w trybie mieszanym do ponownego zapełnienia filtra.


ad1. Ostatnio miałem 104% zapełnienia filtra. Średnie przebiegi to ok 550-650 km.

Ad2. Nie wiem bo mam win 7
Ostatnio zmieniony 07 mar 2018, 19:42 przez Deleted User 21664, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#713 Post autor: LWPM »

Ostap pisze:Ja mam DDS i tpms mogę coś zczytać jak powiesz jak ;)
spróbuj ogarnąć opcom_sniffer.py - wtedy będziesz mógł pomóc... inaczej zwykłym OP-COMem nic nie pomożesz
Ostap pisze:Nowe płytki pcb będą lepsze? Zmieniasz procek, ram?
zmiana jest minimalna - umożliwia głębsze usypianie (mniejsze zużycie prądu oraz szybsze wybudzenie)
To wszystko umożliwi podpięcie akcji na otwarcie samochodu (moduł bez problemu to wykryje) oraz pewne zliczanie naciśnięć na pilocie przy otwarciu samochodu.
Ostap pisze:Będzie jakaś możliwość wymiany płytki na nową? Jak to widzisz?
w praktyce zmiana sprowadza się do dolutowania jednego kabelka (podpięcie LSCAN_RX bezpośrednio do MCU, zamiast przez multiplexer)
Byś możliwe, że będzie trzeba wymienić także MCP2551 od LSCAN na coś lepszego, bo te coś nie zawsze działają jak powinny
nie przewiduję masowej wymiany :)
Oprogramowanie przystosowane jest do obu wersji i jest takie samo.
To jaką wersję macie można sprawdzić w konfiguracji (Informacje u rządzeniu -> sprzęt (urządzenie) -> Wersja sprzętu)
- v1.0 - stara wersja
- v1.1 - nowa wersja
Patryqo pisze:Z reguły uważam że co kto lubi to niech robi i mi nic do tego ale teraz tak się zastanawiam widząc duży entuzjazm na ten temat, po co Wam właściwie to blokowanie na Pin. Może ktoś mnie oświęci ;-)
Blokowanie na PIN na pewno złodzieja nie powstrzyma... trzeba by to zrobić minimalnie lepiej, bo w tej chwili blokada rozrusznika w ten sposób... można obejść :)
brak czasu na lepsze rozwiązanie.
Założenie jest takie, że moduł oczywiście nie jest wpięty do gniazda OBD, a wpięty jest w inne, kryte gniazdo OBD - niektórzy sobie takie dorabiają.
Może i złodzieja to nie powstrzyma, ale żonę, albo syna... może skutecznie w domu zatrzymać :)
Podsumowując: blokada na PIN traktowałbym bardziej w kategorii "bajer" - i taki też był początkowy zamysł tej funkcji. Jak i do czego to ktoś użyje - jego sprawa.
Dlaczego to robię? Bo Wy tego chcecie, bo można, a ja wiem jak to zrobić :) Tak jak większość tutaj funkcji. Są, bo da się to je zrobić... tylko Opel widocznie o tym w fabryce zapomniał.
crupez pisze:Nie sugerował nikt dołożenia BC3?
BC1 i BC2 to funkcje wbudowane w wyświetlacz... można by pomyśleć o BC3, ale na pewno nie byłoby to pod BC2... dodanie czegokolwiek w tym miejscu, choć możliwe (co widzieliście an moich filmikach), jest problematyczne

Odnośnie modułów, które się przegrzewały... krótka historia w czym był problem (problem dotyczy tylko wersji z obudową - do Zafiry)
Jakiś czas temu zamieniłem stabilizator 7805 na MCP1703... dużo mniejszy pobór prądu itd...
o dziwo mimo mniejszej obudowy, nawet się mniej grzeje niż 7805 i niektórzy z Was mają taką wersję (nie pytajcie kto - nie potrafię powiedzieć :P )
((( generalnie co jakiś czas sobie zmieniam PCB na inne - każde zamówienie to trochę inne PCB )))
i tak było dobrze do momentu, gdy skończyły się MCP1703 i musiałem kupić nowe... no i te nowe jakieś tandetne są, bo się przepalają - nie mam pojęcia dlaczego
próbowałem je na wyższym napięciu, na dużym poborze prądu... grzeją się wtedy mocno, ale działają i nic im się nie dzieje, ale w aucie... momentalnie się przepalają przy okazji uszkadzając procesor (bodajże 6 sztuk procesorów w ten sposób upaliłem).
Na razie zrezygnowałem z MCP1703 i powróciłem do 7805 (różnica na nowym PCB to pobór prądu 3-4mA dla 7805, a poniżej 1mA dla MCP1703).
W każdym razie moduł osiągnał w tym momencie ostateczny kształt PCB jak i ostateczną cenę (ale nie funkcjonalność!). Więcej zmian nie będzie. Mam stały dostęp do LSCANa przy niskim poborze prądu - niczego więcej już nie potrzeba.
Nowe moduły będą za jakieś 3 tygodnie - starych już nie ma :)

Z innych rzeczy:
- udostępniłem nowy soft, kilka drobnych poprawek, które zgłaszaliście
- znowu pozmieniałem trochę w zliczaniu naciśnięć przy otwieraniu auta... trudno to zrobić tak by działało przewidywalne. Trudno określić, czy moduł się zdąży wybudzić przez informacją o kluczyku, czy nie. w poprzedniej wersjii nigdy nie zdążył się wybudzić... teraz czasami się wybudza. Nowe PCB rozwiązuje problem - moduł zawsze się wybudzi.
- akcje dla Vectry - powinno co nieco działać... przynajmniej automatyczne światła. niestety nie ma komu tego testować :(

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#714 Post autor: Patryqo »

LWPM pisze: 07 mar 2018, 14:03 akcje dla Vectry - powinno co nieco działać... przynajmniej automatyczne światła. niestety nie ma komu tego testować
Jak to nie ma komu? Co oni inni jacyś czy co...

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#715 Post autor: nynek80 »

Gdzie jest nowa aktualizacja. Na stronie jest 11c i ostatnia eksperymentalna v3 .

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#716 Post autor: Patryqo »

lordvajrus pisze: 07 mar 2018, 11:24 Witam! Mam do was pytanko przy ilu procentach włącza wam się wypalanie filtra i mniej więcej ile jesteście w stanie przejechać km w trybie mieszanym do ponownego zapełnienia filtra.

Dodano po 2 godzinach 24 minutach 31 sekundach:
Czy działają wam moduły pod Windows 10 chodzi mi o możliwość przeprowadzenia konfiguracji.
Pod win 7 działa elegancko. Na samym początku tam był problem ze firefox nie chciał się połączyć z modulem więc włączyłem chrome i tak mi już zostało, że używam chrome do tego i działa piknie.

Co do dpfa, to mój ostatnio w trasie z pl do uk wypalil się dopiero po zjeździe z promu po prawie 1500 km
IMG_20180107_055124-1280x720.jpg
Fotke cyknalem po dojezdzie na prom. Staliśmy chyba z godzinę w kolejce i na zjezdzie było już 102% i praktycznie od razu po złapaniu temp zaczął wypalac. I tak z reguły wypala, przy 102%. Próbowałem go zmusić przy 90 no i ni cholery.
Jeżdżąc tylko po mieście, dużo restartów silnika czy pracy na wolnych i bardzo króciutkie odcinki to i po 240 potrafi wypalać dziad jeden.
Tak w cyklu mieszanym to średnio co 600 km.
Czasem wypali się do 10% a czasem do 18 jak ostatnio, kiedy to było bardzo zimno i część trasy przy wypalaniu była z góry hamując silnikiem.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#717 Post autor: Crazy »

Ma ktoś taki przypadek po montażu modułu że pika CIM 4x krótkimi sygnałami po odpaleniu auta ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#718 Post autor: Patryqo »

Jak masz jakiś błąd w silniku to moduł pika przy odpaleniu, ale trzy razy zdaje się i otwiera wyświetlacz na oknie modułu.

tina1972

#719 Post autor: tina1972 »

Testuję od kilku dni moduł w wersji sprzętowej 1.0, oprogramowanie 0.2 exp4, i mam problem z uruchomieniem modułu, zwłaszcza po dłuższym postoju. Po uruchomieniu samochodu wskazówki licznika wychylają się prawidłowo, widać na zakładce BC na zmianę DPF i temp przy zasięgu samochodu, ale nie pokazuje się w zakładce "telefon" żadna informacja, tzn. brak nawet ikonki telefonu. Moduł komfortu można wzbudzić włączając i wyłączając zapłon lub przejechać ok. 5-10 minut. Dodam,że czujniki parkowania działają normalnie.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2018, 21:01 przez tina1972, łącznie zmieniany 1 raz.

sapcio7
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2018, 20:37
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra H 1.9 CDTI
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#720 Post autor: sapcio7 »

U mnie identyczny problem z zakładką UHP, czasami jej nie wyświetla, problem pojawił się po aktualizacji do ver. 0.2x4 prędzej wszystko było w porządku. Czy mogę teraz cofnąć się do ver. 0.2x3 czy aktualizować można tylko na wyższą wersję??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”