Błąd P2279 - nieszczelność w układzie dolotowym

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiercik0
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Model:

#166 Post autor: wiercik0 »

Witam mam problem z zafirką a więc po kolei. Silnik z 19dth. Wywala błąd P2279 z końcówką 11 czyli nieszczelność. Egr wyczyszczony i podmieniony na inny. Boost sensor wyczyszczony i pomieniony. Elektrozawór sterujący turbiną wyczyszczony. Przepływka podmieniona. Przepustnica wyczyszczona na elektronice brak oleju. Podciśnienie sprawdzone. Jednak niestety po osiągnięciu temperatury silnika 85
stopni i hamowaniu silnikiem od 2500 do ok 1800 obrotów wywala błąd p 2279.11. Kiedy silnik ma 84 stopnie to prblemu nie ma. Pomocy bo brak pomysłów gdzie dalej szukać. :roll: :roll: :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Kowal1981
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 24 lut 2017, 08:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rumia
Auto: Zafira 1.9 CDTI Automat
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#167 Post autor: Kowal1981 »

A klapy wirowe sprawdziłeś ? Jeżeli masz zapocenia przy klapach to tam może być nieszczelność. Ja miałem podobnie czasami przy hamowaniu silnikiem auto z kluczykiem i 227911, co ciekawe błąd nie zapisywał się (np. po chwili sam znikał w czasie jazdy w trybie serwisowym). Auto też coraz gorzej zbierało się z wolnych obrotów, zaślepiłem kolektor problem znikł odpukać. Fajnie można to sprawdzić wybierając w opcomie test EGR u mnie było widać jak spaliny uciekają przez łożyskowanie kalpy.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2017, 14:39 przez Kowal1981, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiercik0
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Model:

#168 Post autor: wiercik0 »

Siemka zapomniałem dodać że klapy wirowe też sprawdzone. Sucho jak pieprz nastawnik pracuje bez zacięć a listwa na klapach siedzi jak nowa. Ale dzięki za zainteresowanie ja już się poddałem. Kowal1981 pozdrawiam niedawno byłem w Twoich stronach a konkretnie w Chłapowie.

Awatar użytkownika
Kowal1981
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 24 lut 2017, 08:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rumia
Auto: Zafira 1.9 CDTI Automat
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#169 Post autor: Kowal1981 »

No to faktycznie nieciekawie, to jest taka zagadka silnika DTH ten 227911, jak czytałem wątki związane z tym błędem to trafiłem jeszcze na takie wskazówki:
- uszczelka pod kolektorem puszcza,
- wytarty wałek wydechowy,
- zapchany katalizator/DPF (przy hamowaniu silnikiem spaliny nie dają rady się przecisnąć mimo iż DPF ma małe nasycenie) sprawdzić opcomem podczas jazdy różnice ciśnień,
- puszczają przewody gumowe od intercoolera(albo on ma nieszczelność), można to sprawdzić psikając wodą z mydłem,
resztę masz już wyeliminowaną tak że nie strasząc słabo to wygląda :(
Jest na to rozwiązanie ale to trochę takie ucinanie reki jak palec boli:
http://opc-tuning.pl/electronics/opel-1 ... czelnosci/
Na marginesie morze jest piękne, ale ja go jeszcze w tym roku nie widziałem hehe.
Pozdrawiam
KK
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2017, 08:47 przez Kowal1981, łącznie zmieniany 1 raz.

rolex24
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Robert
Lokalizacja: Elbląg
Auto: Zafira C 2012 Innovation
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:

#170 Post autor: rolex24 »

Główną przyczyną błędu o nieszczelności kolektora jest uszkodzona wtyczka na trzecim wtryskiwaczu
Temat można zamknąć

haku33

#171 Post autor: haku33 »

Witam,

Trochę odkopię, ale nie mogę się uporać z tym problemem, jak ciecz osiągnie powyżej 84-85 stopni to mam tryb awaryjny, EGR był czyszczony oraz zaślepiony i "wyprogramowany" klapy są ok.
Uporał się ktoś z tym i co to było?

Dzięki.

# edit.

Mam błąd 2279-11
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 13:20 przez haku33, łącznie zmieniany 1 raz.

Morfi_pl
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 02 lis 2017, 17:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#172 Post autor: Morfi_pl »


haku33

#173 Post autor: haku33 »

Egr mam zaślepiony i wyprogramowany, więc u mnie egr napewno nie.
Masz na myśli ten wałek dolotowy co tam gość opisuje ?


#edit
Map sensor - sprawdzony, nie pomogło.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 18:43 przez haku33, łącznie zmieniany 2 razy.

haku33

#174 Post autor: haku33 »

Mogą to być klapy chyba, jest taka możliwość ? Listwy nie ma i po tych "trzpieńkach" co wystają można sądzić, że każda w inną stronę jest. Czy jest to możliwe, że po osiągnięciu tych 85stopni wchodzi w tryb awaryjny przez te klapy ?

rekin79
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Malbork
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#175 Post autor: rekin79 »

rolex24 pisze: 13 lis 2017, 23:46 Główną przyczyną błędu o nieszczelności kolektora jest uszkodzona wtyczka na trzecim wtryskiwaczu
Temat można zamknąć
U mnie pokazało błąd wtryskiwaczy a nie nieszczelność. To była wtyczka trzeciego wtrysku. Wszystkie wtyczki są nowe błąd 227911 jest dalej. Kolektor dowodowy i egr nowe. Błąd dalej pojawia się po kilku sekundach przy zdjęciu nogi z gazu ( i tryb awaryjny). Gaz w podłogę i po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Ktoś to rozkminił ? Jutro jeszcze pogrzebię i dam znać jakie rezultaty.
2279 nieszczelność układu dowodowego. Co oznacza to 11 na końcu?

Awatar użytkownika
Kowal1981
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 24 lut 2017, 08:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Rumia
Auto: Zafira 1.9 CDTI Automat
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#176 Post autor: Kowal1981 »

P2279 11 Mass Air Flow reading lower than expected. Możesz jeszcze sprawdzić to karbowaną rurkę która idzie od chłodnicy spalin EGR, czasem lekko pęka i uciekają tamtędy spaliny. Resztę masz w temacie węże IC, sam IC itd...

rekin79
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Malbork
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#177 Post autor: rekin79 »

Cały układ szczelny. Podciśnienie też. Dziś sprawdzałem. W przyszłym tygodniu ciąg dalszy.

Awatar użytkownika
wiercik0
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 25 mar 2012, 15:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Model:

#178 Post autor: wiercik0 »

Ja miałem przypadek że ciągle wywalało błąd P227911 wszystko sprawdzone a i tak walił błędem. Okazało się że nieszczelność była w kolektorze ktoś wcześniej nieumiejętnie demontował map sensor i ułamał się kawałek koszyczka który przyblokował jedną klapę. Na dodatek okazało się że uszczelnienia osi klap delikanie przepuszczały. Po wymianie uszczelnień i wyczyszczeniu kolektora wyszystko nareszcie OK.

Awatar użytkownika
deyv1992
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 23 lis 2016, 17:56
Lokalizacja: Świętoniowa
Model:

#179 Post autor: deyv1992 »

P2279 w mojej zaforce rowniez sie pojawilo. Wymienilem przepustnice na regenerowana poniewaz moja byla zalana olejem i ktos wywiercil tam dziurke w puszcze do jego splywu, lol . Wymienilem rowniez filt poweitrza i problemy nie wracaja. Pzdr

rekin79
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 03 lip 2017, 19:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Malbork
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#180 Post autor: rekin79 »

Problem rozwiązany. Czujnik ciśnienia doładowania. Wcześniejsze mycie nic nie dało. Kupiłem fiatowski, był połowę tańszy. Po rozpakowaniu .... BOSCH.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”