LPG - polecane instalacje gazowe do Zafiry A_B

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Adam Rogowski

#91 Post autor: Adam Rogowski »

djrafix pisze:a no racja, mozna zapytac lub zadzwonic,? tak robili mi legalizacje zbornika wymienili mi i tez jest ok, tak sie zastanawiam wgl nad ta sekwencja no ale sie dopytam :roll:




Wstępnie juz rozmawialem z Panią z Auto Gaz na ul. Spółdzielczości Pracy 36, koło olimpu. Pani mi powiedziała, ze sie montuje sam przód,i to koszt z rzędu 2300zł, instalacja ma być firmy BRC-sq24 dobra to instalacja sekwencyjna gazowa? ktoś sie zna ? :D a cena chyba też jest w miare ok ?,pozdro :roll:
Witam wszystkich--jednak cena ktora Ci pani podala za BRC jest kosmiczna,,,mozna to Twoje autko zrobic na STAGu i bedziesz na pewno bardziej zadowolony,,...
Pozdrawiam



//scalone// - proszę edytować posty, a nie pisać jeden pod drugim


Poza tym prosze abys sie zastanowil nad BRC,,,po gwarancji-koszt podzespolow kosmiczny,,,,instalacja ogolnie przereklamowana,sam osobiscie nic sobie nie mozesz sprawdzic,,,,natomiast w STAGu masz piekne mapki,korekte po obrotach , mapa 3D,,no i instalacja bardzo dobra-pod warunkiem doboru podzespolow pod dane autko

OK.----PRZEPRASZAM,,,moj blad
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 12:40 przez Adam Rogowski, łącznie zmieniany 1 raz.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#92 Post autor: firek »

Panie Adamie, a jaki zestawik proponowałby Pan do Zafiry A z silnikiem X18XE1, głównie chodzi o wtryski, reduktor??; bo widzę że jeśli chodzi o jednostke sterujacą to STAG

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#93 Post autor: marwisn »

Witam wszystkich.

Miesiąc temu założyłem w zośce instalacje BRC sq24.

Nastawiłem się na jakieś problemy (konieczność doregulowywania itp.). Do chwili obecnej zero komplikacji.

Trochę mnie drażniła głośna praca wtryskiwaczy, ale się przyzwyczaiłem :lol: .

Koszt 2800, założona w firmie RODAN.

Adam Rogowski

#94 Post autor: Adam Rogowski »

firek pisze:Panie Adamie, a jaki zestawik proponowałby Pan do Zafiry A z silnikiem X18XE1, głównie chodzi o wtryski, reduktor??; bo widzę że jeśli chodzi o jednostke sterujacą to STAG
Reduktor Zavoli-N
Wtryskiwacze Magic-Jet lub troche drozsze Matrix Hd344
Sterownik oczywiscie STAG

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#95 Post autor: firek »

Powiem tylko tyle że jeśli ktoś poleca coś takiego jak Magic-jet to chodzi mu tylko o zarobienie kaski na wymianie wspomnianych wtryskiwacz zaraz po tym jak sie rozkalibrują i okaże się że akurat na nie producent daje np. 20tys km gwarancji, a my przejechalismy 22.
Jeśli chodzi reduktor to Zetka jak najbardziej w pożo, ale jeśli chodzi wtryski to do tej składanki to wolałbym już REGI, na pewno przeżyją ze trzy listwy Magica, a koszt ich zakupu wcale nie większy. ;)

//usunięty został nick w związku z kontrowersyjnym moim wpisem//
Ostatnio zmieniony 20 cze 2010, 18:38 przez firek, łącznie zmieniany 1 raz.

ares ares

#96 Post autor: ares ares »

firek pisze:Powiem tylko tyle że jeśli ktoś poleca coś takiego jak Magic-jet to chodzi mu tylko o zarobienie kaski na wymianie wspomnianych wtryskiwacz zaraz po tym jak sie rozkalibrują i okaże się że akurat na nie producent daje np. 20tys km gwarancji, a my przejechalismy 22.
Jeśli chodzi reduktor to Zetka jak najbardziej w pożo, ale jeśli chodzi wtryski to do tej składanki to wolałbym już REGI, na pewno przeżyją ze trzy listwy Magica, a koszt ich zakupu wcale nie większy. ;)

//usunięty został nick w związku z kontrowersyjnym moim wpisem//
POPIERAM kolegę listwa magic-jet to koszmar co 30 000 km. wymiana 350 zł i stwierdzenie że to normalne przez gazowników -śmieszne
w zafirze mam brc sq24 rocznie robię30 000-40 000 km i mam spokój poza tym że założyli mi tylko 48l zbiornik przez co trzeba co chwilę tankować
pozdrawiam

ares ares

#97 Post autor: ares ares »

WITAM

za 100zł regenerowana wytrzymała 18 000 km.filtry nie wiem jakie zakładają za przegląd co
15000km płaciłem zawsze 120zł. i wieczne regulacje- miałem seata vario
brc natomiast jeżdziło vw polo variant samochód bliżniak serwis co 40 000 km,lub rzadziej
to daje domyślenia
pozdrawiam

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#98 Post autor: guma75 »

Witam. Dzisiaj założyli mi gaz STAG 4 - zbiornik 48l koszt 2400zł + 100zl za przedłużke że zażyczyłem sobie w klapce obok wlewu paliwa .Jestem na razie bardzo zadowolony :D zobaczcie sami i ocencie . Pozdrawiam.
Obrazek
a tak z wkrędką
Obrazek
GUMA75

J.A.C.E.K

#99 Post autor: J.A.C.E.K »

Witam,
Panowie... Matematyka rzecz niełatwa, ale jak bym nie kombinował, chyba czas na założenie gazu do ZA. Możecie mi polecić kogoś w okolicach Warszawy? Co do modelu to już sobie doczytam, ale gdyby ktoś polecił kogoś solidnego...
Z góry dzięki.
JaceK

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#100 Post autor: darek_s »

Ja polecam migaz-s na modlinskiej zanaja sie na rzeczy http://www.migaz-s.com.pl/podstrony/kontakt.html

J.A.C.E.K

#101 Post autor: J.A.C.E.K »

dzięki...
Wstępnie chyba zdecyduję się na Ladirenzo, choć przyznam, że do tej pory o nich nie słyszałem. Czekam na oferty cenowe ze strony zakładów i jazda...
Ja.

Adam Rogowski

#102 Post autor: Adam Rogowski »

Ja ruwniez polecam MIGAZ-S z ul Modlinskiej

J.A.C.E.K

#103 Post autor: J.A.C.E.K »

no to się klaruje, a jesli u nich, to jaki zestaw najlepiej?

Adam Rogowski

#104 Post autor: Adam Rogowski »

J.A.C.E.K pisze:no to się klaruje, a jesli u nich, to jaki zestaw najlepiej?
Stag 300/4plus
Reduktor Zavoli-N wystarczy
Wtryskiwacze Matrix Hd544 lub Hana2000
Filtr FL02
Zbiornik juz wedlug uznania

J.A.C.E.K

#105 Post autor: J.A.C.E.K »

dzięki!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”