Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pioter1

#91 Post autor: pioter1 »

UWA to bluetooth
a UWB to po kablu
chcialbym dodac blue... ktory idzie po kablu niestety nie wiem jak to zrobic czy sa inne sposoby na ten sprzet

kicaj

#92 Post autor: kicaj »

sorki, ale pierwsze slysze o takich skrotach. widze ze to oznaczenie opla, ale co oznacza?
no i co znaczy bluetooth po kablu?? nie rozumiem tego: chcesz zalozyc bluetooth co idzie po kablu??

pioter1

#93 Post autor: pioter1 »

nie ma problemu ja tez sie o tych skrotach dowiedzialem z opla a wiec jest modul ktory jest podpinany kablem do kompa i mikrofon na dach. i nie wiem czy mam wogole okablowanie do tego .ja wiesz podaj jak mozna zalozyc bluetooh do cd70 lub dvd 90 bo podobno jest to niemozliwe .

kicaj

#94 Post autor: kicaj »

z tego co ja sie orientowalem to z tylu radia montuje sie bluetootha a potem loguje w systemie (ponoc kabelki juz sa) - i napewno dac sie da - bo na niemieckiej stronie gdzies to widzialem
i chyba nie ma roznicy pomiedzy CD70 a DVD90
to co ja sie orientowalem po aukcjach to sprzedaja zazwyczaj z mikrofonem ktory nie jest w aucie... sam poluje na taki modul...
wytlumaczysz co znacza te skroty UWB i UWA - czym sie roznia?

kicaj

#95 Post autor: kicaj »

cool
wiec jesli dobrze rozumuje bluetooth to tylko UWA bo UWB to modul do podlaczenia telefonu przez podstawke...
i co ciekawe - w niektorych autach moduly sa zainstalowane fabrycznie acz nie aktywowane ;) musze to sprawdzic ;)

pioter1

#96 Post autor: pioter1 »

cd70n avi a dvd90 navi - roznia sie tylko odtwarzaniem np. cd 70 potrzebuje 4 plyty na europe a dvd90 tylko jedna. a i cena tez jest inna ja wole miec cd70navi tansza a bez roznicy jak dla mnie.
a - 3d jeszcze nie ma na te sprzety.

Anony Mous

#97 Post autor: Anony Mous »

Cześć wracając dzisiaj do domu wydawało mi się że radio gra na 50% tego co potrafi.
Są gdzieś ukryte jakieś opcję dotyczące głośności radia ??

Które bezpieczniki odpowiadają za radio ? CD70Navi + 7 głośników.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#98 Post autor: BajBus »

bezpieczniki raczej nie odpowiadają za głośność grania... albo balansem masz skręcone, albo mute/att wciśnięte...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

lukasz79

#99 Post autor: lukasz79 »

Witam wszystkich!
Od wczoraj jestem posiadaczem Zafiry z 2007r. Po włożeniu przez handlarza płyty CD z polskimi komunikatami do nawigacji instalacja zawiesza się zawsze w tym samym miejscu i próbuje do początku, płyta jest być może brudna lub porysowana. Jak można ją wyciągnąć z odtwarzacza? Odłączenie akumulatora nie pomogło.
Dziękuję pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Łukasz

Anony Mous

#100 Post autor: Anony Mous »

odłączasz aku, jedna osoba wciska cały czas eject a drugi podpina aku. Powinna wyjść

lukasz79

#101 Post autor: lukasz79 »

Witam!
Niestety odpięcie aku i wciskanie eject nic nie dało, płyta dalej się uruchamia, dochodzi do 33% instalacji, pada i do początku. Macie jakieś inne pomysły?
Dzięki za pomoc,

Łukasz Głogowski.

borowko

#102 Post autor: borowko »

moja zafira też zablokowala płytkę. na amen. Był tylko jeden sposób.
delikatnie wysuń radio i zabierz do domu. wykreć cztery wkrętki, zdejmij panel i delikatnie wyjmij płytę. trzeba ja nieco podważyć. Nie ma co zepsuć urzywaj drewna i plastiku a nie porysujesz.
Polecam poszperać na astra klub. znajdziesz szczegóły jak wprowadzać j polski i nowe oprogramowanie do navi a także jak odblokować czy wyjąć płytę.Znajdziesz też info jak zdobyć nowe oprogramowanie. Działa w 100 % bo ja też to mam. Nie podaję linków bo odpowiadam na szybko
powodzenia

pawej

#103 Post autor: pawej »

ja mam podobną historię, mam CD70 , jeżdżę już z rok z zablokowanym CD w środku z tym że jest to oryginalna płyta. oczywiście po odkręceniu CD udaje mi się ją wyjąć mechanicznie że tak powiem, ale po podłączeniu i ponownym załadowaniu CD znowu blokada, na wyświetlaczu ani przez chwilę nic się nie pokazuje. Oprócz tej oryginalnej próbowałem różnych CD z mapami po lekturze for atra vectra itd... ale efekt zawsze ten sam blokada CD w środku.
Czy mam walnięty czytnik CD? nie tęsknię zbytnio za tą fabryczną nawigacją ale jeśli byłby w miarę ekonomiczny sposób na naprawę tego byłbym wdzięczny za wskazówki.

Jarek Janeczek

#104 Post autor: Jarek Janeczek »

Pierwszy raz użyłem navigacji kilka dni temu w Niemczech i zdziwiło mnie że strzałka pokazuje kierunek geograficzny jazdy, np trasa z Berlina do Lipska zgodnie z geografią leci na południe i tak pokazuje strzałka, idzie z góry na dół dopiero jesli jest zmiana kierunku jazdy np jakis zjazd odwraca się i pokazuje kierunek zgodny z przodem samochodu czyli nie ma pomyłki czy w lewo czy w prawo.
Mam pytanie czy ta sytuacja jest normalna i czy można gdzieś ustawić aby cały czas strzałka jechała zgodnie z kierunkiem jazdy pojazdu.
Nie wiem czy jasno się wypowiedziałem.

calik7

#105 Post autor: calik7 »

Można jak najbardziej ustawienia navi są w ,,setings" tam masz o ile dobrze pamietam na północ, zgodnie z kierunkiem i jeszcze jedna opcja. Jak cos pisz na pw to jutro sprawdzę a o navi jest dużo
http://projektnavi.pl/index.php?option= ... e&Itemid=1
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”