Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#811 Post autor: KAMUI »

Masz rację, pomyślałem o tym samym ale już po napisaniu postu. Szkoda, zależało mi na danych z EGR. Mam podejrzenie, że szwankuje mi EGR a tym modułem chciałem podpatrywać jego pracę.
Znajomy podpinał kompa i wyszło 4% otwarcia na postoju. Przygazówka nic nie zmieniała w % dopiero po schodzeniu z obrotów wartość procentowa rosła.
To tak trochę nie na temat.
Czy u Was też za każdym razem po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu jest komunikat -zapytanie " Zmiana języka na Polski, czy chcesz kontynuować? i płyta z nawigacji się wysuwa.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#812 Post autor: Patryqo »

Jeśli coś Ci się dzieje z egr i auto kuleje z jego powodu, to najlepiej go zaslepic i wtedy będzie wiadomo. Jak auto będzie lepiej jeździć to egr do roboty. Oczywiście wywali kontrolkę silnika ale to nic.
Przy egrach sterowanych podciśnieniowo wystarczyło odłączyć wężyk i go zaślepić. Zawór zamykał się i jesli auto lepiej jechało to już wiadomo było. Tutaj egr jest elektryczny więc nie wiem czy jego odłączenie go zamknie. Ale możesz spróbować i zobaczyć czy auto lepiej jedzie.
Patrzenie na te procenty egru nic Ci nie da bo to raczej jest wartość jaką ecu chce mieć w danym momencie, a nie ile jest otwarty.

Nie mam navi ani ustawionej opcji w module na wymuszenie polskiego i u mnie nic takiego się nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 16:09 przez Patryqo, łącznie zmieniany 1 raz.

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#813 Post autor: nynek80 »

Mam ten sam komunikat. Wyciągnąłem płytę z nawigacji by stale się nie wysuwała .

Awatar użytkownika
Irek_S.
Bywalec
Posty: 177
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:53
Imię: Irek
Lokalizacja: Hajnówka
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#814 Post autor: Irek_S. »

Mi też się pojawia komunikat i wyjeżdża płyta. Zdarza się to często ale nie za każdym razem.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#815 Post autor: LWPM »

KAMUI pisze: 16 mar 2018, 18:32Nie mam tylko wskazań z EGR-a. Czy inni uzytkownicy Z19DTH też macie ten problem?
Z19DTH i ogóle pewnie żaden z 1.9 CDTi nie obsługuje wskazań EGRa przez OBD II, ale postaram się dorobić coś do ECU Info dla tych silników
Miehor pisze:Wg konfiguratora dla zakładki OBD po wybraniu silnika Z19DTH (szkoda, że nie ma informacji o pozostałych Z19DT i DTL, a jeśli są tożsame z DTH, to może należałoby w opisie je dopisać albo uogólnić do 1,9 CDTI) wyświetlają się następujące PID:
jest tylko Z19DTH, bo tylko dla takiego silnika mam od Was informacje. Jak dostanę wartości PIDów 0x00, 0x20, 0x40, 0x60, 0x80, 0xA0, ... dla innych silników to dodam. A jeśli się okaże, że wszystkie 1.9 mają ten sam zestaw, to listę można znacznie uprościć. Nie chciałbym tego robić teraz, bo pewności takiej nie mam. To ustawienie nie jest nigdzie zapisywane. Jest to tylko taka pomoc by móc wybrać jakie standardowo PIDy są dostępne dla danego silnika. Jednak jeśli ktoś przekłada moduł pomiędzy samochodami z różnymi silnikami, polecam jednak skorzystać z automatycznego wykrywania dostępnych PIDów.
Patryqo pisze:Patrzenie na te procenty egru nic Ci nie da bo to raczej jest wartość jaką ecu chce mieć w danym momencie, a nie ile jest otwarty.
W standardzie OBD sa np takie PIDy dla EGR: 0x2C - pozycja EGR wymagana przez sterownik oraz 0x2D - błąd ustawiania pozycji - obie wartości są zwracane przez Z17DTJ i tutaj widać ile sterownik chce ustawić i jaki jest błąd tego ustawienia. Tyle powinno wystarczyć by określić w jakim stanie jest EGR. Z tego co pamiętam, to OP-COM pokazuje nie tylko pozycję EGR jakiej wymaga sterownik, ale też wartość jaką faktycznie się udało ustawić. Wynika z tego, że EGR musi dawać jakąś informację zwrotną odnośnie swojej pozycji... bo inaczej te wartości były by jakieś... nie wiadomo skąd brane.
KAMUI pisze:Czy u Was też za każdym razem po włączeniu zapłonu na wyświetlaczu jest komunikat -zapytanie " Zmiana języka na Polski, czy chcesz kontynuować? i płyta z nawigacji się wysuwa.
spowodowane jest to przez funkcję wymuszenia polskiego języka w BC. Na różnych radiach działa to różnie, na jednym lepiej n a innych gorzej... ale już o tym było jakiś czas temu, więc nie będę powtarzał :)

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#816 Post autor: nynek80 »

Łukasz kiedy zamierzasz uruchomić dane z modułu klimatyzacji tj. Ciśnienienie , temperaturę wylotu na kratkach.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 09:57 przez nynek80, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#817 Post autor: LWPM »

nynek80 pisze: 19 mar 2018, 09:52 Łukasz kiedy zamierzasz uruchomić dane z modułu klimatyzacji tj. Ciśnienienie , temperaturę wylotu na kratkach.
czeka w kolejce tutaj: Ciśnienia ECC. Nie wiem kiedy to będzie, ale będzie następne po tym co teraz kończę.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#818 Post autor: KAMUI »

[quote=Miehor]Wg konfiguratora dla zakładki OBD po wybraniu silnika Z19DTH (szkoda, że nie ma informacji o pozostałych Z19DT i DTL, a jeśli są tożsame z DTH, to może należałoby w opisie je dopisać albo uogólnić do 1,9 CDTI)

Naszła mnie myśl, że Egr może być inaczej sterowany w Z19DTH a inaczej np w Z19DTL. W pierwszym przypadku kolektor ssący ma słynne klapki a wg mechaników to one m.in. pomagają w mieszaniu spalin w czystym powietrzem.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 10:55 przez KAMUI, łącznie zmieniany 1 raz.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#819 Post autor: Patryqo »

LWPM pisze:
Z tego co pamiętam, to OP-COM pokazuje nie tylko pozycję EGR jakiej wymaga sterownik, ale też wartość jaką faktycznie się udało ustawić. Wynika z tego, że EGR musi dawać jakąś informację zwrotną odnośnie swojej pozycji... bo inaczej te wartości były by jakieś... nie wiadomo skąd brane.
Ecu zapewne wie na ile egr jest otwarty na podstawie odczytów ilości powietrza zasysanego przez przepływomierz. Im więcej egr jest otwarty, tym mniej powietrza silnik zasysa przez filtr powietrza. Na tej podstawie wie, że egr jest zamknięty lub zaślepiony, więc wydaje mi się, że i tak samo może wyliczać otwarcie egru. Ale to tylko moja teoria.

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#820 Post autor: robik79 »

Witam komu udalo sie uruchomic program sport po zmianie licencji u mnie wyskakuje kominikat tryb SPORT nie aktywny raz jakims cudem wskoczyl na aktywny ale po 5 sek powrocil na nieaktywny w liczniku przelacza sie na esp on/ off ale i tak wraca po okolo 5 sek

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#821 Post autor: Ostap »

Ktoś próbował zmieniać jasność podświetlenia akcją?

Gdy w opcomie jest zaznaczona opcja podświetlania zawsze to czy moduł jak ustawię na 50% to mi obniży czy dalej będzie 100% gdy światła wyłączone?

Zrobiłem taką akcję i niestety nie przyciemnia a zapominam kompa wziąć do auta.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#822 Post autor: LWPM »

sprawdzę może dziś, czy to co podałem działa... bo pisałem z pamięci :)

z innych rzeczy:
Zrobiony został Katalog Akcji - można zobaczyć w konfiguratorze jak to wygląda - z akcjami ubogo... jak ktoś ma coś ciekawego, to niech mi podeśle - wrzucę tak, by każdy mógł skorzystać

Co do mojego REC-a. W domu działał dobrze, więc włożyłem go z powrotem do auta i działa. Widocznie miał jakieś chwilowe problemy :)

Od kilku dni mam w domu CIDa... i to co udało mi się już teraz uzyskać wygląda tak:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=yF7SvL3CCSI[/media]
Oczywiście całe menu i wszystko inne działa jednocześnie z obrazem - tutaj wszystko zostało ukryte.
Wszystko bez rozbierania CIDa i bez montowania dodatkowego układu w środku (jak to można znaleźć w internecie)
Jest to obraz z laptopa. Niestety laptop nie potrafi wygenerować odpowiedniego sygnału - przydała by się jakaś starsza karta graficzna, taką, którą udało by się odpowiednio wysterować.
trzeba jeszcze popracować na odpowiednią rozdzielczością i synchronizacją obrazu :)

Ktoś ma jakies doświadczenie z analogowym sygnałem RGB? Zna układy które takie coś potrafią generować? pomoc by się przydała...
Co prawda moja codzienna praca to właśnie video pod różną postacią... no ale niestety nie od strony sprzętu
Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 09:18 przez LWPM, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#823 Post autor: KAMUI »

Łukasz jakie postępy nad pracami z uruchomieniem podglądu EGRa dla 1,9 CDTI ?

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#824 Post autor: Ostap »

O człowieku!

Fajnie to się zapowiada ;)

Niestety ja nie znam się na tym o czym piszesz ;(
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#825 Post autor: KAMUI »

To było zapytanie do LWPM, konstruktora modułu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”