Czujniki ciśnienia w oponach

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
zdzichu500

Czujniki ciśnienia w oponach

#1 Post autor: zdzichu500 »

Przymierzam się do zakupu nowej Zafiry. Myślę też o dokupieniu do niej felg i opon na zimę. I oczywiście drugi zestaw czujników.
I teraz mam pytanie co się będzie działo jak założę drugi komplet opon z nowymi czujnikami. Zafira sama rozpozna nowe czujniki i się z nimi dogada, muszę coś zrobić po założeniu nowych czujników czy pozostaje wizyta w warsztacie i zaprogramowanie nowych czujników? Jeżeli wizyta w warsztacie to czy trzeba po każdym założeniu opon z nowymi czujnikami jeździć czy tylko raz a Zafira zapamięta sobie 8 identyfikatorów?
Wiem, że są czujniki w których można sklonować identyfikator ale gdyby koła były brane w "promocji" salonowej to pewnie tam takich nie będzie...
Nigdy nie miałem do czynienia z taki czujnikami i nie wiem czego się spodziewać po zmianie kół.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez zdzichu500, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

Z tego co mi wiadomo, to trzeba programować te czujniki.
Oczywiście!

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#3 Post autor: Crazy »

Jeśli założysz drugi komplet również z oryginalnymi czujnikami to auto samo rozpozna te czujniki tylko wartości ciśnienia pojawią się po czasie.
Nic nie będzie trzeba programować
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

zdzichu500

#4 Post autor: zdzichu500 »

Crazy pisze:Jeśli założysz drugi komplet również z oryginalnymi czujnikami to auto samo rozpozna te czujniki tylko wartości ciśnienia pojawią się po czasie.
Nic nie będzie trzeba programować
Pisząc o drugim komplecie z oryginalnymi czujnikami masz na myśli przekładanie czujników z opon letnich do zimowych i na odwrót czy po prostu drugi zestaw czujników zakupionych od Opla?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#5 Post autor: Crazy »

Drugi komplet czujników o tym samym oznaczeniu co w 1 pierwszym komplecie .
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

zdzichu500

#6 Post autor: zdzichu500 »

Crazy pisze:Drugi komplet czujników o tym samym oznaczeniu co w 1 pierwszym komplecie .
Czyli chyba odpuścić sobie promocje z nowym autem u dealera Opla i kupić czujniki na które można sklonować te które dostanę oryginalnie z autem?

Gregor-Wrocław

#7 Post autor: Gregor-Wrocław »

Witam.

Ja do kół zimowych kupiłem czujniki programowalne firmy Schrader, EZ sensor 2.0. Przy zamawianiu czujników podałem dane auta i czujniki przyszły do mnie już zaprogramowane. Jedynie trzeba sobie dokupić proste urządzenie do wzbudzania czujników, które przyda się przy konfiguracji czujników z poziomu komputera auta. Takie proste urządzenie do wzbudzania czujników np. EL-50448 kosztuje ok. 200 zł i przyda się nie tylko przy zmianie kół na zimowe, ale także gdy chcemy zamienić koła miejscami, wtedy także trzeba od nowa przeprowadzić programowanie czujników.
Dodam jeszcze że za komplet czujników z programowaniem zapłaciłem 600 zł, a są to markowe czujniki a nie chińskie z Aliexpress, więc cena ok!

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: Wojti »

Podasz linka do tych czujników?
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Gregor-Wrocław

#9 Post autor: Gregor-Wrocław »


Awatar użytkownika
AndyG
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 05 mar 2014, 09:51
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Augustów
Auto: Opel Zafira C 1.4 Turbo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET
Gender:

#10 Post autor: AndyG »

Witam
Też musiałem zakupić czujniki do kół zimowych, wybrałem firmę Autel. Właśnie założyłem te koła na samochód ale nie musiałem nic programować. Czujniki zostały zaprogramowane kodami z kół letnich czyli popularnie mówiąc "sklonowane". Po montażu komputer od razu bez problemu pokazał ciśnienie w nowych kołach.
AndyG

Awatar użytkownika
camill1982
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 03 lip 2017, 11:27
Imię: Kamil
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#11 Post autor: camill1982 »

Za zakupiłem czujniki CUB, dają się sklonować z letnimi kapciami mimo że letnie mam 18" a zimowe kupiłem 17", nawet kontrolka nie wyskoczyła :lol:

Awatar użytkownika
emailo
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2013, 09:14
Imię: emailo
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafira C Tourer OPC Line 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#12 Post autor: emailo »

Cześć,
podepnę się pod temat, ktoś wie jak szybko sprawdzić czy zafira wyposażona jest w moduł kontroli ciśnienia w kołach ? Na aucie aktualnie założone są koła bez czujników.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#13 Post autor: Sumik »

Jaka Zafira? B, C ?

Awatar użytkownika
emailo
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2013, 09:14
Imię: emailo
Lokalizacja: wawa
Auto: Zafira C Tourer OPC Line 2.0 CDTI
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#14 Post autor: emailo »

Zafira C

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: SD72 »

bazyliszek72

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”