Brak mocy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Wąski7744

#16 Post autor: Wąski7744 »

Witam ! Panowie jestem tu nowy więc gdyby temat był już założony proszę o przeniesienie mojego postu. Ogólnie to posiadam Zosię A silnik 1.8 85 kw kod silnika : X18XE1, problem polega na tym iż jadąc 10 ,15 km że stala prędkością 130/140 km/h wywala mi błąd na blacie, błąd szczytany czujnik temp. - wymieniony. Gdy pojawi się błąd auto nadal przyspiesza lecz bardzo ospale i wciskając pedał gazu jest on taki bardzo dziwny , czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ? Zastanawiam się jeszcze nad wymianą lambdy ale nie wiem czy to rozwiąże problem , dodam jeszcze że gdy wyłączę silnik i włączę na nowo błąd z blatu się kasuje. Dziękuję bardzo za pomoc

Przemo1977

#17 Post autor: Przemo1977 »

No chwilę znalazłem ale tu trzeba dłuższą chwilę :evil: Te śruby szpilki to istny dramat :help:

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#18 Post autor: Mariusz »


Dave

#19 Post autor: Dave »

A co sądzicie o sprzedawaniu katalizatora na skupie? Niektóre mają niezłe oferty, sprawdzałem np na stronie http://skupujemykatalizatory.pl/ i nie wiem czy nie sprzedać i nie wstawić strumienicy, tym bardziej że u mnie katalizator i tak już powoli wypadałoby wymienić.

Awatar użytkownika
waltherp99
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 24 lut 2018, 14:53
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#20 Post autor: waltherp99 »

Dave pisze: 27 mar 2018, 08:44 A co sądzicie o sprzedawaniu katalizatora na skupie? Niektóre mają niezłe oferty, sprawdzałem np na stronie http://skupujemykatalizatory.pl/ i nie wiem czy nie sprzedać i nie wstawić strumienicy, tym bardziej że u mnie katalizator i tak już powoli wypadałoby wymienić.
dlaczego powoli wymienić???? katalizator nie ma terminu ważności

Kamilos
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2017, 17:26
Imię: Kamil
Lokalizacja: Głogów
Auto: B 1.9 CDTI 150 SRI
Model: BOCP
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#21 Post autor: Kamilos »

Witam Panowie. Ja ma to samo od dluzszego czasu świeci sie kontrolka check engine. Po badaniu kod usterki P-4000. Autko jest zwinne nie stracilo nic na mocy. Zafira 1.9 cdti 150 SRI. Czy ktos orientuje sie co moze byc jeszcze pwodem? Prosze o pomoc

Dodano po 4 godzinach 26 minutach 8 sekundach:
Przepraszam kod usterki to p0400

Piotr7704
Przeglądacz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:45
Imię: Piotr
Lokalizacja: Brzozów
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#22 Post autor: Piotr7704 »

Terminu ważności to nie...ale żywotność to już tak :) U mnie też już był kiepski i zastosowałem emulator. Słyszałem że mają zrobić przy przeglądach badanie analizy spalin więc katalizatory będą musiały być i do tego sprawne...

axis
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2018, 00:29
Imię: Sławek
Lokalizacja: Morąg
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#23 Post autor: axis »

Kamilos pisze: 07 cze 2018, 18:16 Witam Panowie. Ja ma to samo od dluzszego czasu świeci sie kontrolka check engine. Po badaniu kod usterki P-4000. Autko jest zwinne nie stracilo nic na mocy. Zafira 1.9 cdti 150 SRI. Czy ktos orientuje sie co moze byc jeszcze pwodem? Prosze o pomoc

Dodano po 4 godzinach 26 minutach 8 sekundach:
Przepraszam kod usterki to p0400
A po P0400 co jest? Jeśli 5A to EGR do wymiany.

Kamilos
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2017, 17:26
Imię: Kamil
Lokalizacja: Głogów
Auto: B 1.9 CDTI 150 SRI
Model: BOCP
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#24 Post autor: Kamilos »

Czesc Axis. Wywala mi tylko ten blad nic więcej. Naprawdę nie wiem co robić

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: Sebu$ »

Kamilos pisze: 29 cze 2018, 12:43 Czesc Axis. Wywala mi tylko ten blad nic więcej. Naprawdę nie wiem co robić
czytałeś ten temat ?
viewtopic.php?f=30&t=623
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”