Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#901 Post autor: LWPM »

1. tak... tutaj doszła nowa opcja, którą trzeba włączyć - postaram sie wieczorem wrzucić nowy konfigurator, który da możliwość jej włączenia. póki co wejście do menu przez zakładkę UHP nie działa.
Zobacz tutaj: http://bugs.lwpm.eu/task/50
2. to ciekawe... przydało by się byś to jakoś dokładniej opisał, jak to powtórzyć... czy cokolwiek pomocnego by to poprawić
3. przechodzisz pomiędzy stronami przyciskiem SETTINGS

sapcio7
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 31 sty 2018, 20:37
Imię: Sebastian
Auto: Opel Astra H 1.9 CDTI
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTL

#902 Post autor: sapcio7 »

Po odpaleniu silnika moduł był widoczny normalnie, ale po chwili wszystko znikło, tak jakby został wyciagniety z gniazda, może to tylko zbieg okoliczności a może było to spowodowane tym, że uparcie próbowałem wejść w menu modułu przez zakładkę UHP :D , tak czy inaczej narazie działa normalnie. Po testuje trochę i jak będzie to się powtarzało to dam znać

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#903 Post autor: Ostap »

U mnie po aktualizacji wszystko ok ;) teraz mam tyle parametrów klimy, że aż strach ją włączać ;)
2.4st na nogi dmucha ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

twistINN
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2018, 20:34
Imię: Bartosz
Auto: Astra H 1.7 CDTI
Model: AH
Oznaczenie silnika: Z17DTJ

#904 Post autor: twistINN »

Hej. Aktualizacja z interfejsu graficznego do 0.2.6 (eksperymentalna) nie działa tak jak trzeba. Z wersji 0.2.5 po aktualizacji dalej pokazywało 0.2.5 i takie same opcje. Czyli wnioskuję, że to po prostu wersja 0.2.5. Dopiero po aktualizacji ręcznej wskoczyło na 0.2.6 i jest ok.
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 08:06 przez twistINN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#905 Post autor: barek16 »

Chciałbym zachęcić wszystkich do zagłosowania na zgłoszenie: http://bugs.lwpm.eu/task/33
Może nazwa niewiele mówi ale dzięki temu będzie możliwe włączenie np konkretnej kontrolki czy lapmy po wciśnięciu (przytrzymaniu) jakiegoś przycisku i będzie ona świeciła aż do ręcznego wyłączenia.
Ja konkretnie chcę wykorzystać to do włączenia kontrolki informującej o wyłączeniu poduszki powietrznej pasażera. Wiem że to kontrowersyjny temat ale bywają takie sytuacje kiedy najstarszy syn po prostu musi siedzieć z przodu i ta kontrolka mogła byłaby przydatna w czasie kontroli policyjnej.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#906 Post autor: Ostap »

Przecież taką kontrolkę można już teraz włączyć i nie oddawać jej możliwości sterowania. Chyba, że chcesz jakoś to inaczej zrobić.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#907 Post autor: barek16 »

Nie wiem, ja zaproponowałem jakiś czas temu Łukaszowi opcję włączenia tej kontrolki np po przytrzymaniu guzika 0 przez 2s. On stwierdził że teraz tak się nie da, ale że to kiedyś zrobi i dodał to jako zgłoszenie http://bugs.lwpm.eu/task/33. Niestety podpisane to jest tak że raczej nikogo nie zachęci do głosowania, bo nie wiadomo naprawdę o co chodzi. Łukasz chyba zwraca uwagę na listę osób oczekujących jakiejś poprawki przy swoich pracach dlatego zachęciłem do zagłosowania na to :)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2018, 17:20 przez barek16, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#908 Post autor: Ostap »

To albo ja czegoś z wcześniejszych akcji nie rozumiem albo to się da włączyć ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#909 Post autor: barek16 »

Spróbuj, tylko nie wiem czy Łukasz podał identyfikator bo ten symbol wyświetlany jest na wyświetlaczu obok dziennego przebiegu.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#910 Post autor: Ostap »

To trzeba było od razu tak pisać :) tego nie da się włączyć i pewnie prędko nie będzie dało :)

Myślałem, że chodzi o kontrolkę poduszek :)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#911 Post autor: LWPM »

twistINN pisze: Aktualizacja z interfejsu graficznego do 0.2.6 (eksperymentalna) nie działa tak jak trzeba.
i bardzo dobrze :) patrzysz na testowy konfigurator - tam się nic nie aktualizuje. wersja v0.2x6 jest od wczoraj dostępna normalnie dla każdego klikającego użytkownika :)

małe wyjaśnienie do akcji stałych:
nazwa może i bez sensu, ale chodzi tutaj o możliwość uruchomienia akcji w tle, która będzie działała zawsze podczas pracy modułu. W tej chwili uruchomienie jakiejkolwiek akcji wstrzymuje pracę modułu (odczyt parametrów, itp)... pewnie mało kto to zauważył, bo staram się unikać negatywnych efektów :)
ale prawda jest taka, że nie da się uruchomić akcji która trwa np 1 godzinę.
pomysł jest taki, by akcja mogła działać w tle z możliwością jej włączenie/wyłączenie w dowolnym momencie (np guzikiem).
drugim etapem są zdarzenia zaawansowane (czyli to co ucieszy Ostap i paru innych, które wymyślają różne dziwne scenariusze dla akcji :))
będzie to to samo co akcje stałe, z tym, że będą one automatyczne włączane/wyłączane w zależności od jakiegoś stanu odczytanego z jakiegoś sterownika (tutaj mogę tylko powiedzieć, że napisanie własnej akcji jest dużo prostsze niż skonfigurowanie tego czegoś zapewne będzie :P - sądząc po wstępnym zarysie funkcje), no ale możliwości jakie to daje, mogą kogoś ucieszyć :) choć sam osobiście nie mam pomysłu co by tutaj sobie ustawić (ale inni mają :) )
Ostap pisze:Przecież taką kontrolkę można już teraz włączyć i nie oddawać jej możliwości sterowania.
masz rację, ale nie do końca. Do zadziała tylko, gdy akcja trwa, lub trwa inna akcja, lub są jakieś dodatkowe światła włączona, albo tryb SPORT.. generalnie warunków by sterownik faktycznie nie odzyskał kontroli nad sobą jest zbyt dużo, dlatego przyjmijmy, że sterownik odzyska kontrolę sam.
Aby móc wyłączyć/włączyć coś i nie oddawać kontroli sterownikowi trzeba dodatkowo wysyłać TesterPresent co kilka sekund do każdego modułu. Z początku to robiłem, ale dawało to nieprzyjemne efekty, gdy coś się nie udało - jakiś błąd transmisji, czy coś - dlatego z tego zrezygnowałem. TesterPresent jest wysyłany w trakcie trwania akcji i w kilku innych przypadkach, ale NIE ZAWSZE.
barek16 pisze:nie wiem czy Łukasz podał identyfikator bo ten symbol wyświetlany jest na wyświetlaczu obok dziennego przebiegu.
faktycznie - nie podałem
Ostap pisze: tego nie da się włączyć i pewnie prędko nie będzie dało
oczywiście, że się da - tak samo jak każdą inną kontrolkę :)
prawdopodobnie w ten sposób:

Kod: Zaznacz cały

55030B0101
ale pewności nie mam - tak mam zapisane w notatkach :)

Deleted User 21664

#912 Post autor: Deleted User 21664 »

Dzisiaj przyszła mi do głowy nowa funkcja w zakładce DPF - możliwość ręcznego włączenia procesu wypalania w czasie jazdy - oczywiście przy spełnieniu odpowiednich wymogów. Czy to jest realne?

lordvajrus
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 23 sty 2018, 21:31
Imię: Adam
Auto: Opel Zafira B Famili 1.7 CDTI 2014r.
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR

#913 Post autor: lordvajrus »

Makary pisze: 09 kwie 2018, 15:56 Dzisiaj przyszła mi do głowy nowa funkcja w zakładce DPF - możliwość ręcznego włączenia procesu wypalania w czasie jazdy - oczywiście przy spełnieniu odpowiednich wymogów. Czy to jest realne?
O to by była wyśmienita funkcja :lol:

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#914 Post autor: Ostap »

Zatem czekam na nowe możliwości Łukasz bo teraz to już nie mam co robić z modułem ;) no i moje sprzęgło oczywiście ;)
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

twistINN
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2018, 20:34
Imię: Bartosz
Auto: Astra H 1.7 CDTI
Model: AH
Oznaczenie silnika: Z17DTJ

#915 Post autor: twistINN »

Odnośnie parametrów klimatyzacji wyświetlanych w ECU Info, opcja "dodatkowe ogrzewanie" odnosi się do quickheat?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”