Dziwne zachowanie silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darkp1

#16 Post autor: darkp1 »

kicaj, ja miałem błąd z czujnikiem obrotów wału korbowego, to w błędzie było "czujnik wału korbowego" a nie "czujnik prędkości silnika", więc to może nie być to samo. Taki czujnik 110zł oryginalny siemensa na allegro kosztuje.

boogoo

#17 Post autor: boogoo »

Jedyny czujnik mierzący prędkośc obrotową silnika jest czujnik położenia wału korbowego,wkręcony w kadłub.Współpracujący z szóstym przeciwciężarem wału.
Jest jeszcze czujnik położenia wału pompy wtryskowej-i ten jest niedemontowalny :/ ,więc sam nic nie zdziałasz.

kicaj

#18 Post autor: kicaj »

darkp1 pisze:więc to może nie być to samo. Taki czujnik 110zł oryginalny siemensa na allegro kosztuje.
moze nie byc, ale to elektronika i bym sie nie zdziwil ze to jednak to... no chyba ze jest drugi czujnik... poza tym cena jest smiesznie niska w porownaniu z innymi kosztami... ;)

annton

#19 Post autor: annton »

chyba zdecyduję się na diagnostykę w oplu jak by nie patrzeć mają komputer który więcej powie niż boshowskie czy inne a i od razu sprawdzą czujniki podciśnienia itp.... przyjemność 157 zł - dalej strach mysleć........

kicaj

#20 Post autor: kicaj »

annton, tylko nie zadowol sie prostym podpieciem i odczytaniem bledow... niech zrobia pelna diagnostykre live...

annton

#21 Post autor: annton »

no zdecydowanie - okazało się ze mam tam kolegę więc raczej dopilnuje -myślę-

annton

#22 Post autor: annton »

zdiagnozowali czujnik położenia wału w pompie - aleee poszperałem na forum i http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=40891#40891 zaczne od tego

kicaj

#23 Post autor: kicaj »

annton pisze:czujnik położenia wału w pompie
nie slyszalem o taki czujniku ;)
pierwsze slysze o wale w pompie... w silniku to tak... ;)
daj znac czy pomoglo...

annton

#24 Post autor: annton »

no i wszystko jasne - wymieniłem (sam) czujnik położenia wału 120 zł autko cyka jak cykada ........mam ochotę zadzwonić i powiedzieć kilka "ciepłych" słów mechanikom którzy już mi pompę chcieli regenerować za 4 tysiaki ............ mobile dzięki wielkie za wskazówki :piwo:

boogoo

#25 Post autor: boogoo »

annton pisze:mam ochotę zadzwonić i powiedzieć kilka "ciepłych" słów
zrób to!!!!Bo watro...

rjxrjx
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:32
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Rokietnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTI
Gender:

#26 Post autor: rjxrjx »

Witajcie.Mam taki sam objaw w mojej Zośce 2.0 DTI elegance 2002. Podaj numer kat.tego czujnika?
Gdzie jest i czy można samemu wymienić.
Pozdrawiam.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#27 Post autor: Harry200 »

Numeru katalogowego to nie pamiętam ale wystarczy powiedzieć że czujnik pozycji wału korbowego do 2.0,często początki padania tego czujnika powodują że silnik przerywa i generuje wtedy także błąd czujnika obrotów pompy wtryskowej..

rjxrjx
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:32
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Rokietnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTI
Gender:

#28 Post autor: rjxrjx »

Ale u mnie na wolnych obrotach silnik gubi obroty od czasu do czasu obrotomierz na zero zapalają się lampka "inspekcja" i lampka chłodzenia silnika.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#29 Post autor: Harry200 »

Ten czujnik odpowiada też za obrotomierz,parę osób miało już to na forum że przy awarii tego czujnika zapala się też lampka chłodzenia,po wymianie wróciło im wszystko do normy..

rjxrjx
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:32
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Rokietnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTI
Gender:

#30 Post autor: rjxrjx »

Dam na kompa upewnię się.Odpowiem.Dzięki za odpowiedzi.Pozdrawiam.
Panowie w razie wymiany podpowiedzcie jaki kupić, gdzie jest, jak wymienić.
Jestem elektronikiem ale nie mechanikiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”