[B]Opinie:LPG a silniki 1,6, 1.8, 2,0T i 2.2 direct

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#136 Post autor: Mariusz »

zOOm pisze: 04 mar 2018, 16:10 Witam. Chcę zakupić Zafire B ale mam dylemat.Optymalna wersja dla mojej 5 osobowej rodziny byłaby wersja z silnikiem 1,8. Ale są one droższe i ciężko coś trafić.Troche za mało kasy mam :/Co sądzicie o wersji 1,6 czy nie bedzie za słaby ten silnik dla dużej rodziny z bagażem?
pozdawiam
Generalnie sinik 1,6 105 KM to trochę za słaby. W miejskich korkach sobie poradzi, ale w trasie z obciążeniem to szału nie ma. Krążą po forum opinie posiadaczy tej wersji, że daje radę i nie ma tragedii. Myślę jednak, że 1,8 będzie optymalne i do miasta i w trasę. Zapas mocy zawsze może się przydać, a i silnik nie obciążony ma dłuższą żywotność.

Labiel
Posty: 1
Rejestracja: 03 mar 2018, 22:40
Imię: Rafał
Auto: Opel Astra H 2.0T
Model: AH
Oznaczenie silnika: Z20LER

#137 Post autor: Labiel »

Plastikowy kolektor nie powinien mieć tu wielkiego znaczenia przy montażu sekwencji.

tumor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:17
Imię: Paweł
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL

#138 Post autor: tumor »

Witam posiadam Zaifrę B 1.8 silnik 120 km, czy można u gazownika podbić o 20 km, skoro większość 1.8 16v ma 140 km, czy znacznie wzrośnie spalanie gazu. W Poznaniu na czarnkowskiej zaproponowali Staga instalację. Proszę o rady. Pozdrawiam :witam:

tumor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:17
Imię: Paweł
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL

#139 Post autor: tumor »

tumor pisze: 15 kwie 2018, 14:29 Witam posiadam Zaifrę B 1.8 silnik 120 km, czy można u gazownika podbić o 20 km, skoro większość 1.8 16v ma 140 km, czy znacznie wzrośnie spalanie gazu. W Poznaniu na czarnkowskiej zaproponowali Staga instalację. Proszę o rady. Pozdrawiam :witam:
Sprawdziłem silnik Z18XEL czyli prawdopodobnie ma hydrauliczną regulację luzów zaworów, Prozopozycja instaalcji:
1. Tech Duo
2. KME TUR + EZ DMB
3. Barracuda
4. zbiornik 55l
5. węze gumowe ( nieczytelnie napisał chyba o to chodzi) -Parker
6. wlew przy wlewie PB :driver:

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#140 Post autor: barek16 »

Podzespoły do LPG bdb. Bardzo ważny jest też sposób montażu. Majster zdejmuje kolektor do nawiertów ? Od butli do reduktora kładą Faro czy miedź ? Wtryskiwacze pojedynczo czy listwa ? Butla powinna być elektrozaworem w kierunku tyłu pojazdu, możesz sprawdzić czy monter o tym wie.
Co do mocy to samą instalacją LPG tak mocy nie podniesiesz. Dobrze wystrojona instalacja gazowa działa tak że sterownik benzynowy nie widzi różnicy w pracy na wtryskach benzynowych a gazowych.

tumor
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 15 kwie 2018, 14:17
Imię: Paweł
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL

#141 Post autor: tumor »

Dzięki za odpowiedź. Zadam powyższe pytania,bo nie pytałem. Majster , który zaproponował w/w instalkę jest z Lubonia na ul. Długiej -LPGinstalacje.pl , rzeczowy , kompetentny i sympatyczny. I jeszcze pytanie pewnie zadawane milion razy, jeżeli będę regularnie serwisował co 10 tyś, to nic nie będzie dziać się z silniiem. Pozdrawiam.

Dodano po 7 minutach 36 sekundach:
Na stronie facebook LPGinstalacje.pl jest bodajże opel astra H z identycznym silnikiem i jest zdjęcie instalacji

Awatar użytkownika
barek16
Mieszkaniec
Posty: 394
Rejestracja: 17 sty 2018, 20:48
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Łańcut
Auto: Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#142 Post autor: barek16 »

Widać po fotkach ich instalacji że to profesjonaliści. Jak wystroją dobrze to będzie jeździć tak samo jak na benie. Zmieniać filtry regularnie, pilnować stanu układu zapłonowego I cieszyć się przy każdym tankowaniu.

amakuch1986
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 10 lut 2016, 16:47
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: Kraków
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#143 Post autor: amakuch1986 »

1. Tech Duo lub jeżeli chcesz Stag Qbox w wersji Basic. Nie podpinaj OBD bo tylko rozjeżdża mapy benzyny w silnikach z kzfr.

haryd1
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2018, 14:00
Imię: Darek
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#144 Post autor: haryd1 »

Witam
Właśnie założyłem instalacje gazową do mojej zośki, dopiero zatankowana pierwsza butla. Za jakiś czas napiszę o moich obserwacjach. Jednak najważniejsza to taka jak porównam ceny na stacji benzynowej, jeżeli utrzymam mój rytm jeżdżenia to 1,5 roku zwróci się kosz instalacji.
Obrazek

Obrazek

bumba
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:58
Imię: Paweł
Lokalizacja: Milicz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#145 Post autor: bumba »

haryd1 pisze: 11 maja 2018, 11:39 Witam
Właśnie założyłem instalacje gazową do mojej zośki, dopiero zatankowana pierwsza butla. Za jakiś czas napiszę o moich obserwacjach. Jednak najważniejsza to taka jak porównam ceny na stacji benzynowej, jeżeli utrzymam mój rytm jeżdżenia to 1,5 roku zwróci się kosz instalacji.
Bezwzględnie kontroluj luz zaworowy w tym silniku, najlepiej co 20kkm. Inaczej możesz mieć problem z wypaleniem zaworów i zrzucaniem głowicy. Sam to przeszedłem. Zadbaj, o bogatą mieszankę.
Z góry dziękuję

haryd1
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2018, 14:00
Imię: Darek
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#146 Post autor: haryd1 »

Miałem problem z ubogą mieszanką i gazownik powiedział że nie uruchomi gazu aż z tym nie zrobię porządku. Musiałem pojechać do eksperta od elektroniki Opla, były błędy w komputerze. Aktualnie jest wszystko ok, ale po wyjechaniu 1 butli gazu jadę do gazownika mojego aby sprawdził wszystko na swoim kompie.

Dodano po 10 minutach 38 sekundach:
Problem z ubogą mieszanką pojawiał się po około 15 minutach pracy na benzynie przy pracy na luzie i wolnych obrotach. Wystarczyło dodać gazu i było ok przez następne ~15 minut. Według eksperta z Opla wymieniony na nowy był czujnik parkowania i nie miał wpisanych numerów nadwozia, to powodowało błędy. Muszę wierzyć, jak na razie działa, ale "kontrola podstawą zaufania".
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 07:55 przez haryd1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

bumba
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:58
Imię: Paweł
Lokalizacja: Milicz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#147 Post autor: bumba »

haryd1 pisze: 14 maja 2018, 08:04
Dodano po 10 minutach 38 sekundach:
Problem z ubogą mieszanką pojawiał się po około 15 minutach pracy na benzynie przy pracy na luzie i wolnych obrotach. Wystarczyło dodać gazu i było ok przez następne ~15 minut. Według eksperta z Opla wymieniony na nowy był czujnik parkowania i nie miał wpisanych numerów nadwozia, to powodowało błędy. Muszę wierzyć, jak na razie działa, ale "kontrola podstawą zaufania".
:shock: błąd mieszanki przez czujnik parktronika? A nie przypadkiem tylko taki błąd Oplowcy odkryli? Czemu parktronik miałby wpływać na mieszankę? A jak zbyt słaba mieszanka się objawiała po tych 15 minutach?

Dzięki
Z góry dziękuję

haryd1
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2018, 14:00
Imię: Darek
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#148 Post autor: haryd1 »

Sorki, nie znam się. Cokolwiek zrobił aktualnie mieszanka jest prawidłowa, w przyszłym tygodniu sprawdzę co pokazuje komputer. Sam obserwowałem komputer jak po 10-15 minutach mieszanka się rozjechała na wolnych obrotach. Przez godzinę pyrkała Zośka, po dodaniu gazu było ok, a po następnych 10-15 minutach znowu się rozjeżdżało. Testowałem to u gazownika na jego komputerze, nie podjął się grzebania w oprogramowaniu.
Oplowiec to taki mój średni znajomy i nie dam ręki sobie obciąć co on tam zrobił, ale działa.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2018, 15:10 przez haryd1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Obrazek

bumba
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:58
Imię: Paweł
Lokalizacja: Milicz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#149 Post autor: bumba »

Ok, a jak się objawiała zbyt uboga mieszanka? Ja takową miałem, ale auto nie zachowywało się źle, paliło bardzo mało. Jak to wyglądało u ciebie?

Dzięki
Z góry dziękuję

haryd1
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2018, 14:00
Imię: Darek
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#150 Post autor: haryd1 »

Odkrył to gazownik, nie mógł na wolnych obrotach skonfigurować mapy dla gazu. Ja tego nie widziałem jeżdżąc na benzynie.
Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”