Moduł komfortu do Zafiry B

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#946 Post autor: nynek80 »

Nie wiem ale chyba coś robię zle:
DDS 30/6/115/0: 0000 wył. Podczas jazdy nic się nie zmienia.Koła napompowane. Jak uruchomić sprawdzanie o którym wspominasz Tomki.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#947 Post autor: tOmki »

Wejdź w zdarzenia i dodaj sobie do jakiegoś przycisku "uruchom sprawdzanie DDS" (jest taka akcja).
ZB Obrazek
ZC Obrazek

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#948 Post autor: nynek80 »

Oki Dzieki

froniu1
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2018, 10:05
Imię: Patryk
Auto: Opel Vectra C
Model: VC
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#949 Post autor: froniu1 »

Stworzyl ktos jakies akcje do Vectry C? Chcialbym zrobic u siebie zapalanie sie halogenow przednich i swiatel cofania po np dlugim przytrzymaniu przycisku zamykania i otwierania na pilocie. Chcialbym tez jakas animacje tylnymi kierunkowskazami przypidana pod ktorys przycisk na kierownicy. Tylko sęk w tym ze nie wiem jak. Sa tu jakies akcje w temacie ale to wszystko raczej pod zafire.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#950 Post autor: Ostap »

Dziwne jest to, że akcje są pod zafirę skoro to forum Zafiry? ;)

Akcje mam opanowane ale właśnie do Zafiry bo taką mam ;)

Niestety nie pomogę z vectrą bo po prostu jej fizycznie nie mam i nawet nie wiem czy tam robi się akcje inaczej?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

froniu1
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2018, 10:05
Imię: Patryk
Auto: Opel Vectra C
Model: VC
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#951 Post autor: froniu1 »

Nie jest dziwne tylko ze modul jest rowniez pod vectre a dla vectry brak pelnego wsparcia. Niby jest funkcja w konfiguratorze z akcjami itp, miejsce na 16 akcji ale co tam wpisac to najstarsi indianie nie wiedza :D. Pewnie dla vectry bedzie co innego, inny rec i pewnie inne adresy czy cos. No i nie wiadomo czy autor umiescil w programie odpowiednie funkcje dla vectry dzieki ktorym mozna pisac akcje. Duzo nie wiadomych :D. Pisal bym na forum Vectry ale tam poprostu takiego tematu nie ma. Skusilem sie na modulik nie zdajac sobie sprawy ze to co dla zafiry nie bedzie w 100% dzialalo w vc. Pewnie w przyszlosci bedzie to rozwijane ale jaka skale to nie wiem. Napewno bylo by wieksze zainteresowanie modulem posiadaczy vc tylko wlasnie wsparcie. Chociaz jakas lista "adresow" czy jak to nazwac w vc. Dzis jak znajde chwile sproboje z jakimis akcjami z zafiry, moze cos zatrybi. Chyba nie wybuchnie nic :D? Albo czekac na konfigurator graficzny akcji. Dobrze zrozumialem ze ma cos takiego byc? Fajnie sie czyta, jakies nowe funkcje, testy, a ja nie mam co testowac :(. Ale mimo to i tak dobra robota. Moglbym zalozyc jakis temat na vkp i sciagac tam chetnych na modul. Tylko wlasnie nie ma co zamieszczac tam pelnego info to co dla zafiry tylko wyciagnac liste funkcji mozliwych dla vc.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 09:32 przez froniu1, łącznie zmieniany 3 razy.

tina1972

#952 Post autor: tina1972 »

froniu1 pisze: 14 kwie 2018, 12:28 Co prawda mam Vectre C ale dolaczam do tematu ze wzgledu na posiadanie modulu. Narazie jeszcze w najprostrzej konfiguracji. Ciezka sprawa z dostaniem sie do jakiegos info na temat konfigurowania modulu. Swiatla dzienne dzialaja z czujnikiem zmierzchu idealnie ale np brakuje konfiguracji czy chcemy w automacie tylko przednie swiatla albo przednie plus tylne. Chyba jest tez jakis blad z okienkiem parktronika. Mam ustawione tak ze czujniki zalaczone sa przy predkosci do 10km/h. Okienko ma wyskakiwac automatycznie gdy zblize sie do przeszkody na 1m. Gdy jestem w menu modulu na zakladce silnika i jadac wolno zblizam sie do przeszkody, okienko sie pokazuje ale jadac dalej juz nawet z wieksza predkosvia okienko nie znika. Musze nacisnac wstecz.

W Zafirze też występuje problem z okienkiem PAS, które nie znika mimo wyłączenia czujników parkowania. Ten problem jest zgłoszony do autora

nynek80
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 24 lip 2015, 13:16
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Siedlęcin
Auto: 1.9
Model: H
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#953 Post autor: nynek80 »

Testy DDS:
1. Jest problem z odczytem ze sterownika abs. Zamiast prędkości każdego koła są kreski oraz brak odczytu z kąta skrętu. Wartości raz są dostępne raz nie tak jakby moduł się nie łączył ze sterownikiem.
2. Jeśli brak jest odczytu ze sterownika abs nie ma możliwości działania zakładki DDS . Pojawiają się wartości po lewej stronie przy napisie DDS a z prawej strony są ---.
3. Po zmianie np. DDS na ciśnienie klimatyzacji już nie można znaleźć zakładki DDS w ECU silnika tak jakby została wykasowana. Można ją ponownie wpisać konfiguratorem przez laptopa. Nie wiem jak u pozostałych to działa ale u mnie są problemy może, że to astra h.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 14:30 przez nynek80, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#954 Post autor: tOmki »

U mnie cały czas różne wartości:
DDS 50/15/40/6 2 0 o 2 ok
DDS 50/15/40/6 1 0 o 1 ok

pkt3. potwierdzam


Tylko co oznaczają te 4 wartości po prawej stronie od 50/15/40/6.
Bo:
50 - liczba próbek
15 - liczba próbek na koło
40 - minimalna prędkość
6 - max. skręt kierownicy
Czyli parametry z konfiguratora.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#955 Post autor: LWPM »

froniu1 pisze:brakuje konfiguracji czy chcemy w automacie tylko przednie swiatla albo przednie plus tylne.
masz trochę racji, ale na szczęście nie za dużo :) co prawda nie można wprost sobie wybrać, czy ma być przód, czy tylko przód + tył, ale pisząc odpowiednią akcję można to wszystko zrobić.

okienko PAS znika automatycznie tylko wtedy, gdy przed jego pojawieniem się menu nie było otwarte. Próbuję co nieco poprawić w tym temacie, ale mam wrażenie, że powrót w poprzednie miejsce (do tego co było poprzednio widoczne) nie będzie zbyt prosty.
griszka pisze:Właśnie robię nową przedłużkę OBD, czy wystarczy 8 przewodów
tak wystarczy 8 przewodów, numery: 1, 3, 4, 5, 6, 9, 11, 14, 16 - reszta jest nieużywana, a w niektórych modułach te piny są nawet usunięte (w zależności od tego jaką wtyczkę użyję :) )
froniu1 pisze:modul jest rowniez pod vectre a dla vectry brak pelnego wsparcia.
moduł w pełni obsługuje Vectrę (poza sterowaniem szybami, zamkiem centralnym i trybem sport - z tym mam jeszcze problemy). reszta działa dokładnie tak samo jak w Astrze/Zafirze. Można pisać akcje, niestety brak do tego jakiejkolwiek instrukcji, a to co jest do Astry się nie nadaje - inne sterowniki, inne adresy, inne wartości trzeba wysłać... w kolejce czeka graficzny konfigurator, ale że staram sie bardziej robić wg waszych życzeń... to jest to dosyć daleko w kolejce :)
Akcji od Zafiry nie ma sensu próbować - nic nie wybuchnie, ale też nic nie zadziała... za to moduł wyśle mnóstwo śmieci po CANie - bez sensu.
W tej chwili chyba jedyną osobą która może coś napisać pod Vectrę... to chyba tylko ja :) muszę spisać wszystkie adresy, to będzie łatwiej... a już w ogóle będzie łatwo, jak będzie to można wyklikać... każdy sobie zrobi co chce - nawet kierunkowskazy jako światła dzienne - bo taka możliwość już jest.
Problem ze wsparciem dla Vectry jest z powodu ogólnej niechęci VKP do mojego modułu (zapewne z powodu CSM). Dlatego też tam na forum nic na ten temat nie znajdziesz.
Na VKP jest dużo ludzi, którzy mogli by pomóc (skoro potrafili zrobić CSM, to i tutaj mogą pomóc), no ale... ciężko z tym.
Dlatego z Vectrą trzeba sobie radzić inaczej :)
Jak dasz radę coś napisać na VKP, to pisz :) w Vectrze działa (albo będzie działać) wszystko to, co w Astrze. Niestety większość ludzi z VC chce tylko świateł dziennych z czujnikiem zmierzchu (co jak wiesz już działa) i ciężko znaleźć kogoś bardziej kumatego by pomógł jakoś konkretniej (kogoś kto umie np przerobić kabelek OP-COMa na sniffer CANa, a to sporo by mi czasami pomogło...). Opis tego jak to zrobić kilkukrotnie tutaj podawałem, ale jakoś jeszcze nikt nie dał rady tego zrobić...
przykładowo DDS działa tak samo dobrze w Zafirze jak i w Vectrze.
tOmki pisze:DDS 50/15/40/6 2 0 o 2 ok
cały czas się zastanawiacie co oznaczają te wartości... ale czy ktokolwiek spuścił powietrze by sprawdzić co się stanie? od razu byłoby widać co która wartość oznacza.
pierwsze 4 liczby to wartości z konfiguracji, a potem wynik dla każdego koła (LP, PP, LT, PT - albo jakoś w podobnej kolejności) no i na końcu wynik obliczeń (ilość zebranych próbek, a później wynik: OK, LP, PP, PT albo LT)

froniu1
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 14 kwie 2018, 10:05
Imię: Patryk
Auto: Opel Vectra C
Model: VC
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#956 Post autor: froniu1 »

tina1972 pisze: 15 kwie 2018, 09:44
froniu1 pisze: 14 kwie 2018, 12:28 Co prawda mam Vectre C ale dolaczam do tematu ze wzgledu na posiadanie modulu. Narazie jeszcze w najprostrzej konfiguracji. Ciezka sprawa z dostaniem sie do jakiegos info na temat konfigurowania modulu. Swiatla dzienne dzialaja z czujnikiem zmierzchu idealnie ale np brakuje konfiguracji czy chcemy w automacie tylko przednie swiatla albo przednie plus tylne. Chyba jest tez jakis blad z okienkiem parktronika. Mam ustawione tak ze czujniki zalaczone sa przy predkosci do 10km/h. Okienko ma wyskakiwac automatycznie gdy zblize sie do przeszkody na 1m. Gdy jestem w menu modulu na zakladce silnika i jadac wolno zblizam sie do przeszkody, okienko sie pokazuje ale jadac dalej juz nawet z wieksza predkosvia okienko nie znika. Musze nacisnac wstecz.

W Zafirze też występuje problem z okienkiem PAS, które nie znika mimo wyłączenia czujników parkowania. Ten problem jest zgłoszony do autora
No widzialem na stronie ze w x8 ma byc poprawka.
LWPM pisze: 15 kwie 2018, 18:18
froniu1 pisze:brakuje konfiguracji czy chcemy w automacie tylko przednie swiatla albo przednie plus tylne.
masz trochę racji, ale na szczęście nie za dużo :) co prawda nie można wprost sobie wybrać, czy ma być przód, czy tylko przód + tył, ale pisząc odpowiednią akcję można to wszystko zrobić.

okienko PAS znika automatycznie tylko wtedy, gdy przed jego pojawieniem się menu nie było otwarte. Próbuję co nieco poprawić w tym temacie, ale mam wrażenie, że powrót w poprzednie miejsce (do tego co było poprzednio widoczne) nie będzie zbyt prosty.
froniu1 pisze:modul jest rowniez pod vectre a dla vectry brak pelnego wsparcia.
moduł w pełni obsługuje Vectrę (poza sterowaniem szybami, zamkiem centralnym i trybem sport - z tym mam jeszcze problemy). reszta działa dokładnie tak samo jak w Astrze/Zafirze. Można pisać akcje, niestety brak do tego jakiejkolwiek instrukcji, a to co jest do Astry się nie nadaje - inne sterowniki, inne adresy, inne wartości trzeba wysłać... w kolejce czeka graficzny konfigurator, ale że staram sie bardziej robić wg waszych życzeń... to jest to dosyć daleko w kolejce :)
Akcji od Zafiry nie ma sensu próbować - nic nie wybuchnie, ale też nic nie zadziała... za to moduł wyśle mnóstwo śmieci po CANie - bez sensu.
W tej chwili chyba jedyną osobą która może coś napisać pod Vectrę... to chyba tylko ja :) muszę spisać wszystkie adresy, to będzie łatwiej... a już w ogóle będzie łatwo, jak będzie to można wyklikać... każdy sobie zrobi co chce - nawet kierunkowskazy jako światła dzienne - bo taka możliwość już jest.
Problem ze wsparciem dla Vectry jest z powodu ogólnej niechęci VKP do mojego modułu (zapewne z powodu CSM). Dlatego też tam na forum nic na ten temat nie znajdziesz.
Na VKP jest dużo ludzi, którzy mogli by pomóc (skoro potrafili zrobić CSM, to i tutaj mogą pomóc), no ale... ciężko z tym.
Dlatego z Vectrą trzeba sobie radzić inaczej :)
Jak dasz radę coś napisać na VKP, to pisz :) w Vectrze działa (albo będzie działać) wszystko to, co w Astrze. Niestety większość ludzi z VC chce tylko świateł dziennych z czujnikiem zmierzchu (co jak wiesz już działa) i ciężko znaleźć kogoś bardziej kumatego by pomógł jakoś konkretniej (kogoś kto umie np przerobić kabelek OP-COMa na sniffer CANa, a to sporo by mi czasami pomogło...). Opis tego jak to zrobić kilkukrotnie tutaj podawałem, ale jakoś jeszcze nikt nie dał rady tego zrobić...
przykładowo DDS działa tak samo dobrze w Zafirze jak i w Vectrze.
Szczerze to nie slyszalem by na vkp byla jakas niechec do tego modulu. Bardziej bym powiedzial ze jeszcze malo kto o nim slyszal. Druga sprawa to taka ze nie kazdy chce wkladac kase w moduly. Po za tym ostatnio chyba z miesiac temu poszla spora partia CSM ktora puscil wlasciwie uzytkownik Twojego modulu. Potencjalni klienci ktorzy szukali modulu wydali na csm ponad 200zl i teraz znowu musieli by wydac pieniadze. Nie siedze ciagle na vkp ale temat o twoim module mi sie nie rzucil w oczy. Na grupie vkpbo byla wzmianka i jakies tam zainteresowanie bylo ale wtedy jeszcze cos tam nie dzialo z dziennymi. Odemnie tez dwie osoby wziely kontakt mailowy ale nie wiem czy zglosily sie po moduly. Osoby raczej nie skapiace wiec mozliwe ze zamowily. Zglosilem sie na maila z prosba o pelen odplatny dostep do modulu. Ciezko z wolnym czasem ale cos tam moglbym potestowac tylko potrzebowal bym wiecej info bardziej szczegulowego jak to zrobic. Osoba ktora ma pojecie czesto mowi jezykiem ktory wydaje sie byc prosty dla tej osoby ale niestety dla uzytkownikow to czarna magia. Na elektryce samochodowej sie znam, wiazki, moduly, logowanie, wyciaganie pinu z modulow itp, ale programowanie czy can juz ciezko ale szybko sie ucze. Wlasnie o to chodzi ze modul moze duzo tylko wiekszosc opiera sie na akcjach a o tym brak info. W katalogu akcji dla vc sa tylko dwie akcje gotowe.
Co do okienka Pas to lepiej by za kazdym razem wracalo do glownego BC niz zostawalo na PAS. Lepiej wejsc sobie znowu do menu modulu niz zamykac okienko PAS.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2018, 18:48 przez froniu1, łącznie zmieniany 1 raz.

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#957 Post autor: LWPM »

froniu1 pisze:Szczerze to nie slyszalem by na vkp byla jakas niechec do tego modulu.
nic nie słyszałeś, bo temat został zakończony zanim się pojawił... nie było zgody na napisanie o moim module na VKP.
Nie ma sensu do tego wracać teraz... może coś się zmieniło... na razie tylko czytam VKP i obserwuję :)
froniu1 pisze:Po za tym ostatnio chyba z miesiac temu poszla spora partia CSM ktora puscil wlasciwie uzytkownik Twojego modulu
tak, wiem o tym. Niestety takie akcje nie pomagają w dotarciu do użytkowników VC

Awatar użytkownika
czarekcw
Zafiromaniak
Posty: 738
Rejestracja: 05 wrz 2016, 11:09
Imię: Cezary
Lokalizacja: Mrągowo
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#958 Post autor: czarekcw »

Od jakiegoś czasu mam również moduł i proszę o poradzenie sobie z problemami:
- moduł działał przez 2 dni w miarę ok (o czym później), po tych dwóch dniach CIM nie wydawał dźwięku przy przekręcaniu kluczyka, nie uruchamia się automatycznie na CID, nie mogę w ogóle wejść do jego menu w aucie. Przy zgaszonym aucie rozłączałem na dłuższy czas, później go podłączałem ale dalej nic. Jedynie co się dzieje obecnie to ruch wskazówek oraz pojawiająca się temp silnika przy spalaniu oraz przy temp ustawieniu temp wewnątrz auta,
- przez te dwa dni miałem dostęp do "Z19DTH" oraz do "Silnik", miałem aktywne "OBD II" ale jak wszedłem w niego to nic nie widziałem, nie miałem w ogóle "DPF" (co akurat mi to nie przeszkadza bo nie mam ani DPF ani EGR) oraz nie miałem "PAS"
- jeżeli wychodziłem z głównego menu modułu do ori menu wyświetlacza to nie potrafiłem ponownie wejść w opcje modułu. Nie wiem jak się w niego wchodzi heh.

Uprzedzam- nie podłączałem go do kompa bo chyba trzeba mieć unikalny link czy hasło- nic takiego nie mam.

Deleted User 21664

#959 Post autor: Deleted User 21664 »

Czarek jak poczytasz wątek o module i samemu spróbujesz konfiguracji na pewno dojdziesz do ładu z modułem i ustawisz go pod siebie :)

Awatar użytkownika
griszka
Debiutant
Posty: 35
Rejestracja: 08 sie 2014, 08:16
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#960 Post autor: griszka »

Może kogoś zainteresują moje dokonania: zamontowałem moduł w schowku.
Ponieważ mam popielniczkę, to miejsca na wtyk jest bardzo mało. Należy zrobić BARDZO płaską wtyczkę.

Obrazek

Obrazek

Wtyk ten powstał przez obcięcie kołnierza kupionego wtyku i opuszczeniu płytki maksymalnie do dołu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zalewając wtyczkę klejem na gorąco należy docisnąć klej (w trakcie jego zastygania), żeby wysokość wtyczki była jak najniższa.
Ponieważ gniazdo nie mieściło się w przedniej części tunelu (gdzie zamierzałem je umieścić), postanowiłem zamontować je w schowku.
Zdecydowałem się zrobić połączenie pośrednie, żeby można było łatwo i szybko zdjąć schowek (np. przy wymianie filtra kabinowego).
Akurat miałem złącze typu molex 8-pinowe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gniazdo kupiłem za kilka złotych. Nazywało się to (chyba) gniazdo OBD montażowe

Obrazek

Gniazdo zamontowałem na górze schowka, z lewej strony

Obrazek

Moduł wyjmuje się i wkłada bardzo wygodnie, nie przeszkadza on zupełnie.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”